Program: Z wiarą – „ZAZDROŚĆ” – ks. Kawecki Przemysław

Informacja

Reklamy pojawiające się przed materiałami wideo nie są zależne od twórców www.swiatlopana.com i nie jesteśmy w stanie ich wyłączyć.
Reklamy umieszczają Wrzuta.pl, Youtube.com i inne serwisy skąd pobierane są materiały.

 Program: Z wiarą – „ZAZDROŚĆ

 

Dlaczego innym zazdrościmy, kogo zazdrość niszczy, czy zazdrość motywuje? Na te i wiele innych pytań odpowie ksiądz Przemysław Kawecki

 

Inne odcinki programu „Z wiarą” => TUTAJ <= kliknij   Zazdrość – Ks. Andrzej Zwoliński -Wspaniała książka na temat zazdrości, jej przejawów i wychodzenia z zazdrości…

SIEDEM GRZECHÓW GŁÓWNYCH. O STARYCH SPRAWACH PO NOWEMU – Ta książka jest przede wszystkim podręcznikiem wewnętrznego wyzwolenia. Jeżeli nigdy nie dodawałeś sobie trzy razy deseru z bezy polanej gorącą czekoladą; nigdy nie poczułeś, jak złość podchodzi ci do gardła albo spala cię pożądanie na widok darów natury, które otrzymują inni; nigdy nie poczułeś zazdrości; nigdy nie chciałeś mieć więcej pieniędzy, trochę więcej, tylko trochę; nigdy nie wybrałeś wieczornego oglądania telewizji zamiast modlitwy – niestety, ta książka nie jest dla ciebie… Szczerze gratulujemy: jesteś doskonały albo prawie doskonały. Ale nie wyrzucaj tej książki! Podaruj ją komuś, przecież nie jesteś egoistą. Daj ją niedoskonałym ludziom, którzy cię otaczają….

BRAMY GRZECHU. SIEDEM GRZECHÓW GŁÓWNYCH – Gianfranco Ravasi – Ginafranco Ravasi towarzyszy nam w fascynującej i oryginalnej wędrówce ku odkryciu „siedmiu wad głównych” – pychy, chciwości, nieczystości, gniewowi, łakomstwu, zazdrości i lenistwu – pokazując, że są to stałe i zawsze aktualne przymioty ludzkiej rzeczywistości. Mamy tu rekonstrukcję obfitującą w uczone cytaty i subtelne anegdotki, gdzie „każda wada ma swoje szczególne omówienie, stosownie do właściwej jej typologii i stopnia ważności w hierarchii niemoralności”. Lektura książki może się okazać zdrowym ćwiczeniem samoświadomości. Będziemy mogli powiedzieć, że dobrze znamy samych siebie, kiedy odkryjemy w sobie więcej braków, niż inni potrafią w nas dostrzec…..
 

Ten wpis został opublikowany w kategorii 7 grzechów głównych, Akademickie rekolekcje dla studentów i młodzieży, Katechezy, ks. Kawecki Przemysław, Programy telewizyjne, Rekolekcje dla młodzieży, Relacje damsko-męskie, Wiara, życie. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Zgodnie z polityką prywatności - wypełnione dane będą przechowywane u nas na serwerze w systemie WordPress.