Zagrożenia niesione przez ideologię GENDER – konferencje

Informacja

Reklamy pojawiające się przed materiałami wideo nie są zależne od twórców www.swiatlopana.com i nie jesteśmy w stanie ich wyłączyć.
Reklamy umieszczają Wrzuta.pl, Youtube.com i inne serwisy skąd pobierane są materiały.

Język miłości i język nienawiści” na przykładzie ideologii „gender” ks. dr hab. Dariusz Oko


Spotkanie w Krakowskim Klubie Wtorkowym (edycja 25 – 26.02.2013)
„Język miłości i język nienawiści” na przykładzie ideologii „gender”.
Gościem klubu był ks. dr hab. Dariusz Oko (Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie).

 

obrazek =>  Katolik talibem? -Zbigniew Kaliszuk -Związki partnerskie, eutanazja, aborcja, in vitro – czy katolik może mieć na ich temat własne zdanie? A jeśli zdanie to zbiega się ze stanowiskiem Kościoła? Czy to znaczy, że nie potrafi myśleć samodzielnie? O prawach homoseksualistów, kobiet, księży, nienarodzonych dzieci i osób cierpiących rozmawiają m.in. Przemysław Babiarz, Krzysztof Ziemiec, Teresa Tomeo, Marek Jurek, Tomasz Terlikowski, Bronisław Wildstein, Wojciech Sadurski, Izabela Jaruga-Nowacka czy Szymon Grzelak….
 

Konferencje: Gender jako kategoria polityczna:

Na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie odbyła się międzynarodowa konferencja naukowa „Gender jako kategoria polityczna”. W auli Uniwersytetu zebrali się naukowcy z Polski, USA i Hiszpanii aby poruszyć temat politycznych i społecznych zagrożeń, jakie niesie ze sobą ideologia gender.
 

Geneza ideologii gender – dr hab. Aleksander Stępkowski


dr hab. Aleksander Stępkowski przedstawia genezę ideologii gender, metody jej rozprzestrzeniania się w świecie oraz politycznego i prawnego jej wdrażania
 

Rozumienie mężczyzny i kobiety w filozofii chrześcijańskiej – ks prof. dr hab Tadeusz Guz


 

obrazek =>  Bioetyka. Najważniejsze problemy – Ks. Tadeusz Ślipko SJ -Bioetyka stała się częścią życia. Wymknęła się z laboratoriów, spod mikroskopów, z probówek, przechowujących tkanki w temperaturze ciekłego azotu, przeniknęła mury laboratoriów, klinik i szpitali, by dotrzeć do ludzi, borykających się z trudnymi problemami, stawiających fundamentalne pytania, stojące blisko życia: Czy embrion to już człowiek? Czy można sklonować człowieka? Czy można pogodzić ewolucję z nauką Kościoła? Jest to najważniejsza książka uznanego etyka o międzynarodowym autorytecie, o. Tadeusza Ślipko SJ, zakorzeniona w badaniach naukowych…

 

Ideologia gender jako „dziecko” politycznej poprawności – dr Monika Kacprzak


 

„Gender jako kategoria polityczna” – ks. dr hab. Dariusz Oko


 

obrazek =>  Nowa kultura życia. Apologia bioetyki katolickiej – Tomasz P. Terlikowski – Książka Tomasza P. Terlikowskiego pokazuje, jak na takie fenomeny i zarazem wyzwania moralne dnia dzisiejszego – jak antykoncepcja, zapłodnienie in vitro, macierzyństwo zastępcze, klonowanie, badania prenatalne, transplantacje, uporczywa terapia czy eutanazja – odpowiadają bioetycy katoliccy. Lektura nieodzowna dla wszystkich, którzy chcą wyrobić sobie zdanie o najistotniejszych sporach bioetycznych współczesności….

 

Empiryczne konsekwencje praktyk homoseksualnych – dr Paul Cameron

Dyrektor Family Research Institute przedstawil dane statystyczne, które jednoznacznie pokazują, iż z praktykami homoseksualnymi nie wiąże się szczęście i dobrobyt (jak usilnie próbują wmówić społeczeństwu aktywiści LGBT) ale śmierć i choroba. Zagrożone są również dzieci „wychowywane” przez homoseksualistów – o wiele częściej w dorosłym życiu powodują przestępstwa oraz częściej cierpią na choroby i depresje.
 

Ks. Dariusz Oko – Brońmy się przed ideologią gender


Wykład wygłoszono w Gliwicach dn. 24.04.2013
Oraganizator spotkania: Gazeta Polska – Klub Gliwice
 

„Ideologia gender a prawda o człowieku” – ks.abp Henryk Hoser


Wykład wygłoszony podczas Sympozjum Rewolucja Genderowa w WSKSiM w Toruniu
 

obrazek => Encyklopedia bioetyki – Andrzej Muszala – ENCYKLOPEDIA BIOETYKI jest pierwszą w Polsce publikacją, która zbiera w formie haseł encyklopedycznych omówienie najważniejszych problemów etycznych związanych z rozwojem nauk biomedycznych. M.in. aborcja, AIDS, antykoncepcja, diagnostyka prenatalna, embrion ludzki, eutanazja, kara śmierci, klonowanie, operacje plastyczne, samobójstwo, sterylizacja, sztuczne zapłodnienie, śmierć, terroryzm..

 

„Rewolucja kulturowa Nowej Lewicy” – prof. dr hab. Jacek Bartyzel


Wykład wygłoszony podczas Sympozjum Rewolucja Genderowa w WSKSiM w Toruniu

 

obrazek => Bioetyka w szkole. Dla nauczycieli, wychowawców i katechetów – Andrzej Muszala, Agnieszka Rudziewicz – Książka „Bioetyka w szkole” zrodziła się w odpowiedzi na potrzebę usystematyzowania oraz jasnego i zwięzłego przedstawienia stanowiska Kościoła katolickiego na problemy budzące najwięcej kontrowersji w zakresie biologii i medycyny….Porusza m.in. takie tematy, jak: ewolucja, antykoncepcja, sztuczne zapłodnienie, diagnostyka prenatalna, klonowanie, genom, transplantacje narządów, AIDS, eutanazja i inne. Opisuje, „jak działa” dana technika medyczna, ukazuje podstawowe problemy etyczne oraz ich rozwiązanie w świetle etyki katolickiej.
Treść wzbogacona jest o krótkie cytaty zaczerpnięte z oficjalnego nauczania Kościoła, szczególnie Jana Pawła II. Dodatkowo umieszczone ilustracje, schematy i zdjęcia ułatwiają zrozumienie poszczególnych metod badawczych i medycznych.

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Akademickie rekolekcje dla studentów i młodzieży, ks. Oko Dariusz, Wiara, życie, Wychowanie dzieci, Zagrożenia duchowe i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Zgodnie z polityką prywatności - wypełnione dane będą przechowywane u nas na serwerze w systemie WordPress.