O powołaniu – ks. dr Marek Dziewiecki, Bp Marek Solarczyk

Informacja

Reklamy pojawiające się przed materiałami wideo nie są zależne od twórców www.swiatlopana.com i nie jesteśmy w stanie ich wyłączyć.
Reklamy umieszczają Wrzuta.pl, Youtube.com i inne serwisy skąd pobierane są materiały.

 

Krótki kurs o powołaniu


 
Jak podkreśla ks. dr Marek Dziewiecki, duszpasterz krajowy powołań, pierwszym powołaniem człowieka jest powołanie do przyjęcia daru człowieczeństwa, z wdzięcznością wobec Stwórcy, który uczynił nas na Swoje podobieństwo.
Drugie jest powołanie do świętości, czyli do bycia człowiekiem w tej najpiękniejszej wersji.
Dopiero trzecie jest powołanie konkretne, do realizowania świętego człowieczeństwa w małżeństwie i rodzinie, w kapłaństwie lub życiu konsekrowanym. – W rodzinach i w parafii powinniśmy pomagać młodym w dojrzewaniu do decyzji powołaniowej – zaznacza ks. Dziewiecki.

 

Trzy powołania człowieka – do zrealizowania


Jakie są powołania człowieka? Mówi o tym ks. dr Marek Dziewiecki. Każdy z nas ma do zrealizowania 3 powołania!
 

=> Poddaj się! Życiodajna moc wypełniania woli Bożej -Ks. Larry RichardsCelem tej książki jest przedstawienie praktycznych sposobów na to, jak każdego dnia podporządkować swoje życie Bogu i Jego woli. I nie chodzi tu bynajmniej o to, abyś zrezygnował z własnej woli i stał się fanatykiem. Nie. Rzecz w tym, abyś bez żadnego przymusu podporządkował swoją wolę woli Tego, który kocha Cię bardziej, niż ty sam kiedykolwiek będziesz w stanie się pokochać….

 

Europa zazdrości nam powołań

Krajowy Duszpasterz Powołań – ks. dr Marek Dziewiecki – komentuje statystyki powołań do kapłaństwa.
 

=> Wiara, nadzieja i podejmowanie decyzji, czyli jak rozeznawać wolę Bożą -Gary Zimak Jeśli Pan chce, żebyś postąpił w konkretny sposób, to ci to powie. Bóg ma dla ciebie plan. Od Ciebie zależy, czy go rozpoznasz i wprowadzisz go w życie!..

 

Wychowywać do powołania

Czym jest duszpasterstwo powołań? – wyjaśnia ks. dr Marek Dziewiecki, krajowy duszpasterz powołań.
 

=> Najkrócej o… powołaniu człowieka -Ks. Stanisław Orzechowski pierwszym pytaniem, jakie musisz dziś sobie zadać – tu i teraz, niezależnie od tego, w którym momencie życia się w tej chwili znajdujesz – jest to: czy ja podążam drogą mojego powołania? czy ja w ogóle dokładnie wiem, jakie to jest powołanie? co mam do zrobienia w tym życiu, żeby świat był lepszy, kiedy z niego będę odchodził? Gwarancją tego, że nie zmarnuję mojego życia, jest uznanie Pana Boga za kierownika mojego losu. Jestem przekonany, że lekceważenie Bożego planu naszego powołania pochodzi z naszej pychy……

 

Biskup o klerykach


Bp Marek Solarczyk spogląda na powołania i kleryków z perspektywy wieloletniego katechety, wychowawcy i wicerektora seminarium duchownego.
 

=> Rozeznawanie woli Bożej. Św. Ignacy uczy, jak podejmować lepsze decyzje -Timothy M. Gallagher OMV – Autor prowadzi nas przez kolejne etapy ignacjańskiego rozeznawania, zachęcając przy tym do trwania w ciszy, uczestnictwa w Eucharystii, lektury Biblii i korzystania z kierownictwa duchowego. Uczy też, jak osiągnąć pewność wyboru i tłumaczy, co robić, gdy tej pewności się nie ma….zobacz więcej

 

Droga powołania bp. Marka Solarczyka


 

Powołania w liczbach i statystykach!

Liczby prowokują do zadania pytania: Czy zrobiliśmy wszystko? – mówi o tym delegat KEP ds. Powołań bp Marek Solarczyk. Dodaje jednak, że powołania to przede wszystkim dzieło Pana Boga.
 

=> JAK ZGADZAĆ SIĘ NA WŁASNE ŻYCIE? -O. Józef Augustyn Odpowiedzi na pytanie zadane w tytule książki, „Jak zgadzać się na własne życie?”, szukać należy najpierw w głębi własnego serca, stając przed sobą samym i przed Bogiem z własnymi obawami i lękami, pragnieniami i nadziejami…..zobacz więcej

 

Rozeznaj swoje powołanie!


Biskup Marek Solarczyk o orędziu Papieża Benedykta XVI na Tydzień Modlitw o Powołania.

 

=> MŁODZI PYTAJĄ O BOGA, CZŁOWIEKA I CHRZEŚCIJAŃSTWO – Ks. Marek DziewieckiDziesiątki pytań, które młodzi ludzie postawili w rozmowach zamieszczonych w niniejszej publikacji, a także tysiące pytań, które dzieci i młodzież stawiają codziennie swoim rodzicom, księżom, katechetom świeckim, nauczycielom i innym dorosłym, to radosne potwierdzenie tego, że także w XXI wieku większość nastolatków nadal interesuje Bóg, człowiek, chrześcijaństwo i miłość….

 

Czym jest tajemnica powołania?


 
Biskup Marek Solarczyk wyjaśnia, czym jest powołanie.
 

=> Kiedy ciało jest słabe. Rozpoznanie powołania wobec niedojrzałości i patologii rozwoju afektywno-seksualnego – Amedeo Cencini Książka prezentuje kilka elementów użytecznych do dokonania rozeznania powołania, proponując konkretnie kryteria pomocne w weryfikacji autentyczności rozwoju na drodze dojrzewania afektywnego i zdiagnozowaniu jej przeciwieństwa w tych, którzy chcą wstąpić do instytucji formacyjnych, czyli kryteria pierwszego rozeznania….

 

Życie zakonne – nie jest łatwe, ale jest piękne!


 

=> Kuźnia – Św. Josemaria Escriva Kuźnia świętego Założyciela Opus Dei, to książka pełna ognia, której lektura może zaprowadzić wiele dusz do kuźni miłości Bożej i rozpalić je pragnieniem świętości i apostolstwa. Jest to zbiór przyjacielskich i ojcowskich rad dla tego, kto zdecyduje się potraktować poważnie swoje chrześcijańskie powołanie….

 

Strzelić w dziesiątkę z powołaniem


 

Rekolekcje powołaniowe mogą Cię zaskoczyć!


 

=> Odkryj swoją drogę. Przewodnik dla młodych -O. Nathanael Pujos, O. Anthony Ariniello, S. Emmanuelle Borchardt Ten poradnik napisały osoby, które od lat prowadzą kursy rozeznania życiowego dla bardzo młodych i tych „starszych młodych”. Razem z nimi zagubiony człowiek może przejść cały proces odkrywania w sobie predyspozycji, zdolności, chęci, pragnień i marzeń.

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Akademickie rekolekcje dla studentów i młodzieży, bp Solarczyk Marek, ks. Dziewiecki Marek, Powołanie, rozeznawanie, Wiara, życie i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Zgodnie z polityką prywatności - wypełnione dane będą przechowywane u nas na serwerze w systemie WordPress.