O powołaniu – ks. dr Marek Dziewiecki, Bp Marek Solarczyk

Informacja

Reklamy pojawiające się przed materiałami wideo nie są zależne od twórców www.swiatlopana.com i nie jesteśmy w stanie ich wyłączyć.
Reklamy umieszczają Wrzuta.pl, Youtube.com i inne serwisy skąd pobierane są materiały.

 

Krótki kurs o powołaniu


 
Jak podkreśla ks. dr Marek Dziewiecki, duszpasterz krajowy powołań, pierwszym powołaniem człowieka jest powołanie do przyjęcia daru człowieczeństwa, z wdzięcznością wobec Stwórcy, który uczynił nas na Swoje podobieństwo.
Drugie jest powołanie do świętości, czyli do bycia człowiekiem w tej najpiękniejszej wersji.
Dopiero trzecie jest powołanie konkretne, do realizowania świętego człowieczeństwa w małżeństwie i rodzinie, w kapłaństwie lub życiu konsekrowanym. – W rodzinach i w parafii powinniśmy pomagać młodym w dojrzewaniu do decyzji powołaniowej – zaznacza ks. Dziewiecki.

 

Trzy powołania człowieka – do zrealizowania


Jakie są powołania człowieka? Mówi o tym ks. dr Marek Dziewiecki. Każdy z nas ma do zrealizowania 3 powołania!
 

=> Powołanie i projekt życia – Xosé Manuel Domínguez PrietoNiezbędna pomoc dla wszystkich, którzy w pogłębiony sposób chcą się zastanowić nad prawdziwym celem swojego życia. Zawiera doskonale opracowany program odnajdywania własnego powołania, na który składają się: wprowadzenie w psychologiczne, filozoficzne i teologiczne ramy tych poszukiwań, szereg niezwykle wnikliwych wskazówek i rad oraz praktyczne ćwiczenia…..

 

Europa zazdrości nam powołań

Krajowy Duszpasterz Powołań – ks. dr Marek Dziewiecki – komentuje statystyki powołań do kapłaństwa.
 

=> Pójść drogą błogosławieństwa -Ks. Marek Dziewiecki Adresatem niniejszej publikacji nie są jedynie księża, osoby konsekrowane czy katecheci świeccy. Książka ta adresowana jest także do rodziców, nauczycieli, animatorów formacyjnych grup młodzieżowych, a także do wszystkich innych dorosłych, którzy pragną pomagać dzieciom i młodzieży w dorastaniu do miary otrzymanego powołania. Adresatem tej książki są również ludzie młodzi, zwłaszcza licealiści i studenci, którzy szukają sposobu na dorosłe życie i którzy już przeczuwają, że człowiek jest powołany do czegoś bardziej fascynującego niż do wygodnego ułożenia sobie życia na najbliższe kilkanaście czy kilkadziesiąt lat….

 

Wychowywać do powołania

Czym jest duszpasterstwo powołań? – wyjaśnia ks. dr Marek Dziewiecki, krajowy duszpasterz powołań.
 

=> Najkrócej o… powołaniu człowieka -Ks. Stanisław Orzechowski pierwszym pytaniem, jakie musisz dziś sobie zadać – tu i teraz, niezależnie od tego, w którym momencie życia się w tej chwili znajdujesz – jest to: czy ja podążam drogą mojego powołania? czy ja w ogóle dokładnie wiem, jakie to jest powołanie? co mam do zrobienia w tym życiu, żeby świat był lepszy, kiedy z niego będę odchodził? Gwarancją tego, że nie zmarnuję mojego życia, jest uznanie Pana Boga za kierownika mojego losu. Jestem przekonany, że lekceważenie Bożego planu naszego powołania pochodzi z naszej pychy……

 

Biskup o klerykach


Bp Marek Solarczyk spogląda na powołania i kleryków z perspektywy wieloletniego katechety, wychowawcy i wicerektora seminarium duchownego.
 

=> TO JEST TO! JAK ODKRYĆ, DO CZEGO ZOSTALIŚMY STWORZENI – „Możesz być równie dobrze niespełnionym bezrobotnym, jak i niespełnionym miliarderem. Jakkolwiek by nie było, pozostaniesz nieszczęśliwy, dopóki nie odnajdziesz swojego życiowego powołania” …..zobacz więcej

 

Droga powołania bp. Marka Solarczyka


 

=> BÓG POWOŁUJE, JA WYBIERAM – Amedeo Cencini Aby podjąć wyzwania, przed jakimi stajemy, potrzebny jest nam zupełnie nowy rodzaj odwagi. W przeciwnym razie zadusimy się pozostałościami po tym, co sami wyprodukowaliśmy i skonsumowaliśmy…..zobacz więcej

 

Powołania w liczbach i statystykach!

Liczby prowokują do zadania pytania: Czy zrobiliśmy wszystko? – mówi o tym delegat KEP ds. Powołań bp Marek Solarczyk. Dodaje jednak, że powołania to przede wszystkim dzieło Pana Boga.
 

=> JAK ZGADZAĆ SIĘ NA WŁASNE ŻYCIE? -O. Józef Augustyn Odpowiedzi na pytanie zadane w tytule książki, „Jak zgadzać się na własne życie?”, szukać należy najpierw w głębi własnego serca, stając przed sobą samym i przed Bogiem z własnymi obawami i lękami, pragnieniami i nadziejami…..zobacz więcej

 

Rozeznaj swoje powołanie!


Biskup Marek Solarczyk o orędziu Papieża Benedykta XVI na Tydzień Modlitw o Powołania.

 

=> MŁODZI PYTAJĄ O BOGA, CZŁOWIEKA I CHRZEŚCIJAŃSTWO – Ks. Marek DziewieckiDziesiątki pytań, które młodzi ludzie postawili w rozmowach zamieszczonych w niniejszej publikacji, a także tysiące pytań, które dzieci i młodzież stawiają codziennie swoim rodzicom, księżom, katechetom świeckim, nauczycielom i innym dorosłym, to radosne potwierdzenie tego, że także w XXI wieku większość nastolatków nadal interesuje Bóg, człowiek, chrześcijaństwo i miłość….

 

Czym jest tajemnica powołania?


 
Biskup Marek Solarczyk wyjaśnia, czym jest powołanie.
 

=> Kiedy ciało jest słabe. Rozpoznanie powołania wobec niedojrzałości i patologii rozwoju afektywno-seksualnego – Amedeo Cencini Książka prezentuje kilka elementów użytecznych do dokonania rozeznania powołania, proponując konkretnie kryteria pomocne w weryfikacji autentyczności rozwoju na drodze dojrzewania afektywnego i zdiagnozowaniu jej przeciwieństwa w tych, którzy chcą wstąpić do instytucji formacyjnych, czyli kryteria pierwszego rozeznania….

 

Życie zakonne – nie jest łatwe, ale jest piękne!


 

=> Kuźnia – Św. Josemaria Escriva Kuźnia świętego Założyciela Opus Dei, to książka pełna ognia, której lektura może zaprowadzić wiele dusz do kuźni miłości Bożej i rozpalić je pragnieniem świętości i apostolstwa. Jest to zbiór przyjacielskich i ojcowskich rad dla tego, kto zdecyduje się potraktować poważnie swoje chrześcijańskie powołanie….

 

Strzelić w dziesiątkę z powołaniem


 

=> KAPŁAŃSTWO. CZY WARTO POŚWIĘCIĆ WSZYSTKO? – Carlo Maria Martini Odkrywanie głębokiego i żywego związku między Słowem a życiem duchowym bywa niekiedy bardzo trudne w naszym codziennym życiu. Prezentowane w niniejszej książce rozważania kardynała Martiniego i jego współpracowników mogą stać się dla Ciebie okazją do zatrzymania się. Odkryj na nowo tajemnicę Słowa, które nie jest „martwą literą”, ale „źródłem wody żywej”. Wystarczy podejść i zaczerpnąć…..

 

Rekolekcje powołaniowe mogą Cię zaskoczyć!


 

=> Panie, Ty znasz mnie i przenikasz. Rekolekcje dla młodzieży – kardynał Carlo Maria Martini Rekolekcje, które pomogą Ci poznać siebie, swój charakter i powołanie. Skierowane są głównie do młodzieży, ale cenne będą dla wszystkich tych, którzy nie boją się odpowiedzi na pytania: Kim JESTEM? i Kim TY jesteś, Panie? nawet jeśli odpowiedź wymagać będzie zmiany sposobu myślenia i postępowania…..

 

Podziel się i udostępnij na:  
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Blogger.com
  • Twitter
  • Śledzik
Ten wpis został opublikowany w kategorii Akademickie rekolekcje dla studentów i młodzieży, bp Solarczyk Marek, ks. Dziewiecki Marek, Powołanie, rozeznawanie, Wiara, życie i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zgodnie z polityką prywatności - wypełnione dane będą przechowywane u nas na serwerze w systemie WordPress.