Miłosierdzie Boże – nabożeństwa, modlitwy, teksty

Informacja

Reklamy pojawiające się przed materiałami wideo nie są zależne od twórców www.swiatlopana.com i nie jesteśmy w stanie ich wyłączyć.
Reklamy umieszczają Wrzuta.pl, Youtube.com i inne serwisy skąd pobierane są materiały.

Istotą nabożeństwa do Miłosierdzia Bożego jest ufność i miłosierdzie

 

jezuufamtobieUFNOŚĆ – określa naszą postawę wobec Boga; obejmuje nie tylko cnotę nadziei lecz także, cnotę żywej wiary, pokory, wytrwałości i żalu za popełnione winy. Jest to postawa bezgranicznej ufności w miłosierdzie miłości i wszechmocy Ojca niebieskiego.

Ufność stanowi postawę nabożeństwa do Miłosierdzia Bożego, bez niej to nabożeństwo nie istnieje – bo pierwszym i zasadniczym wyrazem czci Miłosierdzia Bożego jest właśnie akt ufności. Już sama postawa ufności, bez praktyki innych form kultu, zapewnia ufającemu łaski niezgłębionego Bożego miłosierdzia.

„Niepojętych łask pragnę udzielić duszom, które ufają Mojemu miłosierdziu” (687)

„Niech się zbliżą do tego morza miłosierdzia z wielką ufnością: grzesznicy dostąpią usprawiedliwienia, a sprawiedliwi w dobrym utwierdzenia. Kto pokładał ufność w miłosierdziu Moim, napełnię duszę jego w godzinę śmierci swym Bożym pokojem” (1520)

Ufność jest nie tylko samą istotą, duszą tego nabożeństwa, ale i warunkiem czerpania łask. Mówił bowiem Pan Jezus: „Łaski z Mojego miłosierdzia czerpie się jednym naczyniem, a nim jest – ufność. Im dusza więcej zaufa, tym więcej otrzyma” (1578)
„Dusza, która zaufa Mojemu miłosierdziu jest najszczęśliwsza, bo ja sam mam o nią staranie” (1273).

Wszystkie postacie nabożeństwa do miłosierdzia Bożego mają więc wartość w miarę, jak są wyrazem ufności.

 
MIŁOSIERDZIE – określa naszą postawę w stosunku do każdego człowieka. Pan Jezus powiedział do s. Faustyny: „Żądam (…) uczynków miłoserdzia, które mają wypływać z miłości ku Mnie. Miłosierdzie masz okazywać zawsze i wszędzie, nie możesz się od tego usunąć ani wymówić, ani uniewinnić. Podaję ci trzy sposoby czynienia miłosierdzia bliźnim: pierwszy – czyn; drugi – słowo; trzeci – modlitwa. W tych trzech stopniach zawiera się pełnia miłosierdzia i jest niezbitym dowodem miłości ku mnie. W ten sposób dusza wysławia i oddaje cześć Miłosierdziu Mojemu” (742)

Postawa czynnej miłości bliźniego jest również warunkiem otrzymania łask. „Jeżeli dusza nie czyni miłosierdzia w jakikolwiek sposób, nie dostąpi miłosierdzia Mojego w dzień sądu” (1317)

Pan Jezus pragnie, aby Jego czciciele w ciągu dnia wykonali chociaż jeden uczynek miłosierdzia. Pan Jezus tak mówił do s. Faustyny: „Wiedz, córko Moja, że Serce Moje jest miłosierdziem samym. Z tego morza miłosierdzia rozlewają się łaski na świat cały (…) Pragnę, aby serce twoje (było) siedliskiem miłosierdzia Mojego. Pargnę, aby to miłosierdzie rozlało się na świat cały przez serce twoje. Ktokolwiek się zbliży do ciebie, niech nie odejdzie bez tej ufności w miłosierdzie Moje, której tak bardzo pragnę dla dusz” (1777). (źródło: milosierdzie.info.pl)

 

 Dzienniczek św. Faustyny na oficjalnej stronie Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia → www.faustyna.pl ← kliknij

 

 →  Dzienniczek św. Faustyny – tematycznie.

 

 →  Słowa Pana Jezusa w Dzienniczku – tematycznie.

 

 →   NABOŻEŃSTWA DO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

 

 →  Nowenna do miłosierdzia Bożego.

 

 →  Nowenna do miłosierdzia Bożego. uroczysta

 

 →  Godzinki o Miłosierdziu Bożym (PDF)

 

 →  Koronka

 

 →  Litanie.

 

 →  DROGA KRZYŻOWA śladami miłosiernego Zbawiciela

Koronka do Miłosierdzia Bożego


 

Książki o Miłosierdziu Bożym:

 

obrazek => Dzienniczek. Miłosierdzie Boże w duszy mojej – Św. s. M. Faustyna Kowalska – „Dzienniczek” zawiera osobiste zapiski s. Faustyny, polskiej zakonnicy zmarłej w 1938 r., wizjonerki i mistyczki, której Jezus zlecił przekazanie światu orędzia o Bożym miłosierdziu……>> Zobacz więcej

obrazek => Skandal miłosierdzia -bp Grzegorz Ryś – Bp Grzegorz Ryś głosi skandal miłosierdzia jako nauczanie, które trzeba wykrzyczeć. Nikt nie jest stracony. Miłość Boga jest silniejsza niż ludzki grzech. Bóg nie rozdaje cukierków grzecznym dzieciom, ale podnosi w górę tych, którzy dotknęli dna…>> zobacz więcej

obrazek => MÓJ BÓG JEST MIŁOSIERNY. ROZWAŻANIA O MIŁOSIERDZIU BOŻYM – Ks. Tymoteusz – Autor poddaje refleksji o miłosierdziu Bożym, które nie jest litością, lecz mocą. Rozważa istotę dobra i zła, zastanawia się nad wyborami człowieka. Mówi o Bogu dobrym i przebaczającym, który przychodzi z pomocą zagubionej i zaplątanej w cierniach owcy. Zachęca do wyznania: Jezu, ufam Tobie!…>> zobacz więcej

obrazek => MIŁOSIERDZIE TO IMIĘ BOGA – Papież Franciszek – W pierwszej książce od czasu wyboru na tron Piotrowy papież pokazuje, że MIŁOŚĆ jest dla niego o wiele ważniejsza niż przepisy prawa. To nie jest książka dla współczesnych faryzeuszy. To książka dla współczesnych grzeszników….>> zobacz więcej
Ten wpis został opublikowany w kategorii CZYTELNIA, Droga Krzyżowa, Koronka do Miłosierdzia Bożego, LITANIE, Miłosierdzie Boże, MODLITWY RÓŻNE, NOWENNY i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Zgodnie z polityką prywatności - wypełnione dane będą przechowywane u nas na serwerze w systemie WordPress.