Homilie o przypowieściach Pana Jezusa – Ks. dr Włodzimierz Cyran

Informacja

Reklamy pojawiające się przed materiałami wideo nie są zależne od twórców www.swiatlopana.com i nie jesteśmy w stanie ich wyłączyć.
Reklamy umieszczają Wrzuta.pl, Youtube.com i inne serwisy skąd pobierane są materiały.

Homilia: Przypowieść o miłosiernym ojcu (Łk 15,11-32)
– Ks. dr Włodzimierz Cyran


 
Homilia ks. dr Włodzimierza Cyrana, biblisty, z Mszy św. w int. uzdrowienia w Pajęcznie z 9 marca 2013 roku, Przypowieść o miłosiernym ojcu. (Łk 15,11-32)
 
Ks. dr Włodzimierz Cyran – kapłan archidiecezji Częstochowskiej, biblista, egzorcysta i Moderator Wspólnoty Przymierza Rodzin „Mamre”
Informacje o Wspólnocie Mamre: www.mamre.pl
Kalendarium spotkań Wspólnoty, terminy Mszy św. w int. uzdrowienia: http://mamre.pl/Strona/kalendarium
 

Homilia: Przypowieść o talentach (Mt 25,14-30) – Ks. dr Włodzimierz Cyran


 
Homilia ks. dr Włodzimierza Cyrana, biblisty, z Mszy św. w int. uzdrowienia w Gorzkowicach z 12 listopada 2011 roku, Przypowieść o talentach. (Mt 25,14-30)
 

obrazek=> Siewca. Przypowieść o „dobrym początku” -Alessandro Pronzato -Książka proponuje fundamentalne przesłanie: odnaleźć radość siewu w nadziei (a może nawet we łzach), zaufać długiemu czasowi oczekiwania i powolnemu dojrzewaniu, nie niepokojąc się o rezultaty, nie reklamując niepotrzebnie naszych dokonań. Książki autorstwa A. Pronzato są niezwykłe. Sprawiają, że na znane nam motywy, patrzymy inaczej, dostrzegamy ich głębię. Autor pisze bardzo oryginalnie, a jednak językiem prostym i zrozumiałym….

 

Homilia: Przypowieść o przewrotnych rolnikach (Mt 21, 33-43)
– Ks. dr Włodzimierz Cyran


 
Homilia ks. dr Włodzimierza Cyrana, biblisty z Mszy św. w int. uzdrowienia w Albertowie z 1 października 2011 roku, Przypowieść o przewrotnych rolnikach. (Mt 21,33-43)
 

obrazek=> Przypowieści Jezusa t. I Ewangelie św. Marka i Mateusza -Alessandro Pronzato -Książka zawiera interpretacje przypowieści, ale jej autor nie obawia się konfrontacji ze współczesnością, z problemami i sprzecznościami naszego życia. Po szczegółowym komentarzu i „prowokacjach”, które odnoszą przypowieści do współczesności, umieszczona została bogata antologia tekstów zaczerpniętych od różnych autorów, którzy w oryginalny sposób interpretowali ewangeliczne przypowieści…..

 

Homilia: Przypowieść o pannach roztropnych i nieroztropnych (Mt 25,1-13)
– Ks. dr Włodzimierz Cyran


 
Homilia ks. dr Włodzimierza Cyrana, biblisty z Mszy św. w int. uzdrowienia w Albertowie z 5 listopada 2011 roku, Przypowieść o pannach roztropnych i nieroztropnych. (Mt 25,1-13)
 

obrazek=> Rozmowy o Biblii. Opowieści i przypowieści -Anna Świderkówna -Książka jest czwartą częścią cyklu popularnonaukowych opowieści wprowadzających czytelnika w świat biblijny. Łączy przystępną narrację (często nazywaną gawędami) z najwyższej próby warsztatem badawczym. Praca poświęcona jest odrębnemu gatunkowi literackiemu, występującemu w Biblii, tj. przypowieściom. Bohaterami są m.in. Józef i jego bracia, Rut, Tobita i Tobiasz, Jonasz. Dzieło stanowi niezwykle cenne uzupełnienie serii „Rozmowy o Biblii”, cieszącej się dużym zainteresowaniem czytelników……
obrazek=> Zabawa z przypowieściami -Merce Segarra, Berta Garcia, Jesus Ballaz -Zbiór najbardziej znanych przypowieści Jezusa, wyjaśnionych językiem prostym i przystępnym dla dzieci. Prawdziwa skarbnica pomysłów nauki przez zabawę, dająca wiele radości nie tylko dzieciom, lecz także rodzicom i nauczycielom. Zawiera propozycje gier, zabaw i zajęć manualnych, ilustrujących nauczanie Jezusa i przybliżających sens Ewangelii współczesnym odbiorcom. Doskonałe narzędzie pracy w domu i kościele….

 
Więcej nagrań z naukami Ks. dr Cyrana: => TUTAJ <= kliknij
 

Podziel się i udostępnij na:  
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Blogger.com
  • Twitter
  • Śledzik
Ten wpis został opublikowany w kategorii Biblia - Pismo Święte, ks. Cyran Włodzimierz, Miłosierdzie Boże, Msza Św o uzdrowienie, PAN JEZUS i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zgodnie z polityką prywatności - wypełnione dane będą przechowywane u nas na serwerze w systemie WordPress.