Jak najowocniej uczestniczyć we Mszy św. – ks dr Włodzimierz Cyran

Informacja

Reklamy pojawiające się przed materiałami wideo nie są zależne od twórców www.swiatlopana.com i nie jesteśmy w stanie ich wyłączyć.
Reklamy umieszczają Wrzuta.pl, Youtube.com i inne serwisy skąd pobierane są materiały.

Homilie o tajemnicy Eucharystii. Jak najowocniej uczestniczyć we Mszy Świętej. – Ks. dr Włodzimierz Cyran

Homilie wygłoszone w ramach warsztatów zimowych w 2013 roku.
Ks. dr Włodzimierz Cyran – kapłan archidiecezji Częstochowskiej, biblista, egzorcysta i Moderator Wspólnoty Przymierza Rodzin „Mamre”
Informacje o Wspólnocie Mamre: www.mamre.pl

Kalendarium spotkań Wspólnoty: mamre.pl/Mamre/KalendariumAktualne.rtf (plik .rtf do ściągnięcia)

 

Część 1

 

obrazek => 7 tajemnic Eucharystii -Vinny Flynn – Ta wnikliwa i niezwykle wciągająca książka wprowadzi Cię w niektóre „ukryte” prawdy Eucharystii; prawdy, które zawsze przyjmowali teologowie, święci i mistycy, a które rzadko były przekazywane zwyczajnym ludziom w sensowny sposób…

 

Część 2


 

obrazek => O Eucharystii. Medytacje i modlitwy – Eucharystia jest źródłem życia Kościoła i jego wiernych, którzy wciąż mają z tego sakramentalnego źródła czerpać. Eucharystia jest szczytem Kościoła, który wzywa, by go zdobywać…Ta najpiękniejsza książeczka o Eucharystii niewątpliwie będzie służyć pomocą w eucharystycznym rozwoju…

 

Część 3


 

obrazek=> Dzieciom o Mszy Świętej -Ks. Piotr Pawlukiewicz Dzięki książeczce ks. Piotra Pawlukiewicza „Dzieciom o Mszy Świętej” w prosty i obrazowy sposób wyjaśnisz dziecku potęgę i wagę Eucharystii. Ta wiedza zostanie na długo w sercu i w głowie Twojej pociechy. Dzięki tej książce uświadomisz swojemu dziecku, po co przychodzi na Mszę świętą, a ponadto dowie się, jak w niej uczestniczyć. Sięgnij po tę książkę i spraw, aby Twoje dziecko lepiej zrozumiało istotę Mszy świętej…

 

Część 4


 

obrazek=> Boże, gdzie jesteś. Inaczej o Eucharystii – O. Stanisław Jarosz OSPPEKsiążka prezentuje Mszę Świętą „inaczej”, tzn. odkłamuje wiele fałszywych stereotypów i sloganów, a zarazem stanowi praktyczny przewodnik po drogach odkrywania świętości eucharystycznej Tajemnicy. Czytelnik, który weźmie do ręki książkę autorstwa o. Jarosza, zostanie zaproszony do samoweryfikacji swego stosunku do Eucharystii. Książka jest godna polecenia wszystkim, zarówno tym, którzy wiernie żyją i karmią się Eucharystią, tym którzy przychodzą na Eucharystię jakby z łaski, tylko „od wielkiego święta”, jaki i tym, którzy świadomie zdradzają Jezusa Eucharystycznego, żałując Mu swego czasu….

 

Część 5


 

obrazek => Żyć Mszą Świętą – Ks. bp Javier Echevarria – Jak znaleźć w sobie radość płynącą z uczestnictwa we Mszy Świętej?Jak przygotować się do Eucharystii?Jak rozumieć gesty i znaki czynione przez kapłana?Jak działa w nas Duch Święty podczas Eucharystii? Ta książka, to przystępnie napisany przewodnik odpowiadający na wiele ważnych dla chrześcijanina pytań. Przybliża poszczególne części Mszy Świętej, dzięki czemu można pełniej uczestniczyć w liturgii. Stanowi wartościową pomoc zarówno dla księży, jak i osób świeckich, pragnących owocnie przeżywać Mszę Świętą….

 

Część 6


obrazek
=> Mandatum. To czyńcie na moją pamiątkę -Bp Grzegorz Ryś -Porywające rozważania nad znaczeniem Jezusowego wezwania „To czyńcie na moją pamiątkę”, których punktem wyjścia jest wielkoczwartkowy obrzęd obmywania nóg, nazywany mandatum. Autor pokazuje, że nie jest to nakaz celebrowania jakiegoś kolejnego religijnego rytuału przez kastę kapłanów, ale skierowane do każdego z chrześcijan wezwanie do stania się nowym człowiekiem. Człowiekiem, którego charakteryzować będzie postawa wyrażona może najpełniej w zaskakującym i szokującym dla uczniów geście Jezusa podczas Ostatniej Wieczerzy…..

 

Część 7


obrazek
=> O Mszy Świętej najprościej – Ks. Jerzy Stefański -Człowiek, który w pełni uczestniczy we Mszy Świętej, jest największym bogaczem świata. Zostaje bowiem obdarowany samym Bogiem, Jezusem Chrystusem. Z miłości do nas stał się On człowiekiem, a potem, by być jeszcze bliżej, stał się dla nas pokarmem i każdego z nas pragnie karmić Sobą. Wszyscy milionerzy są nędzarzami wobec tego, kto z wiarą uczestniczy we Mszy Świętej i świadomie przyjmuje Komunię Świętą. Ta niewielka książka ma pomóc nam jeszcze głębiej zrozumieć ten Dar i Tajemnicę. Została napisana prostym językiem przez wybitnego polskiego liturgistę….

 
 
Więcej nagrań z naukami Ks. dr Cyrana: => TUTAJ <= kliknij
 
 

Podziel się i udostępnij na:  
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Blogger.com
  • Twitter
  • Śledzik
Ten wpis został opublikowany w kategorii Akademickie rekolekcje dla studentów i młodzieży, Działanie Ducha Świętego, EUCHARYSTIA, ks. Cyran Włodzimierz, Miłosierdzie Boże, PAN JEZUS, Rekolekcje WIELKOPOSTNE, Wiara, życie i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zgodnie z polityką prywatności - wypełnione dane będą przechowywane u nas na serwerze w systemie WordPress.