Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów

Informacja

Reklamy pojawiające się przed materiałami wideo nie są zależne od twórców www.swiatlopana.com i nie jesteśmy w stanie ich wyłączyć.
Reklamy umieszczają Wrzuta.pl, Youtube.com i inne serwisy skąd pobierane są materiały.

 

Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów

obrazekKliknij => Jak ogień, który pali -Amedeo Cencini – „Nie kto inny jak Duch Święty sprawia, że w ciągu tysiącleci coraz to nowi ludzie odkrywają zachwycające piękno trudnej drogi życia konsekrowanego. To On skłania ich do dawania pełnej odpowiedzi. To ON formuje dusze i serca powołanych, upodabniając ich do Chrystusa” (Vita consecrata, 19). I o tym jest ta książeczka….

 


 
Dzieło Duchowej Adopcji KapłanówZadaniem Dzieła Duchowej Adopcji Kapłanów jest propagowanie idei modlitwy za kapłanów. W dzisiejszych czasach dużo mówi się o pasterzach Kościoła w bardzo negatywny sposób. Nie wszystkie rewelacje, które do nas docierają są prawdą, lecz nie da się ukryć, że wśród wielu plotek i powtarzanych opinii znajdują się i te, które niestety pokrywają się z rzeczywistością.

Ten blog powstał po to, by zrzeszyć ludzi pragnących wspierać kapłanów w ich posłudze, przede wszystkim poprzez modlitwę, ofiarowanie cierpień duchowych lub fizycznych, czy udział we Mszy Świętej.

Nasze modlitwy przyczynią się do wzrostu wiary kapłanów oraz rozpalania charyzmatu ich powołania, przez co staną się lepszymi głosicielami Słowa Bożego i szafarzami Sakramentów. (www.ddak.wordpress.com)
 

Zasady adopcji:

Duchowa Adopcja Kapłana polega na tym, że dana osoba zobowiązuje się do codziennej modlitwy za dowolnego, przez siebie wybranego kapłana na czas określony. Termin ten może obejmować od kilku tygodni nawet do końca życia (nawet po śmierci kapłana- tak, aby trafił on do nieba i stamtąd wstawiał się za nami). Pokrótce:
 
OBOWIĄZKOWE:

 1. codzienna dowolna modlitwa za kapłana (codzienne wstawiennictwo i prośba o łaski na każdy dzień)

 
ZALECANE (w miarę indywidualnych możliwości):

 1. co najmniej raz w miesiącu uczestnictwo we Mszy Świętej w intencji wybranego księdza/ zakonnika (Eucharystia to najowocniejsza z modlitwwystarczy sama intencja w sercu)
 2. co najmniej raz w miesiącu odmówienie różańca ( ze wszystkich 4 części wystarczy tylko jedna: radosna/ światła/ bolesna/ chwalebna)- może być podzielona na dziesiątki; jej celem jest błaganie o wstawiennictwo Maryi o zachowanie kapłana w czystości)
 3. co najmniej raz w miesiącu odmówienie Koronki do Bożego Miłosierdzia (przebłaganie za grzechy kapłana)

 
Chęć przystąpienia do Dzieła Duchowej Adopcji wystarczy zgłosić poprzez wysłanie  maila: sandra.kwiecien@gmail.com
 
W treści należy podać:

 • swoje imię  (nazwisko nie jest konieczne)
 • imię i nazwisko kapłana, za którego zobowiązujemy się modlić,
 • diecezję z której pochodzi i w której obecnie pracuje,
 • czas trwającego zobowiązania,
 • jeśli dysponujecie  jakimś kontaktem do kapłana:  adresem, mailem, to byłabym bardzo wdzięczna, bo przyspieszyłoby to proces powiadamiania
 • w przypadku innej narodowości niż polska, należy bezwzględnie podać kraj pochodzenia kapłana

Więcej informacji znajdziecie na stronie:  ddak.wordpress.com 

 

obrazek => Porozmawiajmy spokojnie o… księżach -Ks. Piotr Pawlukiewicz – Zastanawiałeś się, jak wygląda życie księdza poza Kościołem? Nie jesteś pewny, które informacje na temat duchownych są prawdziwe, a które nie? Dzięki tej książce dowiesz się, jak wygląda życie kapłańskie z bardziej powszedniej strony. Jakie są uwarunkowania życia kapłańskiego oraz jego realia. Jakie są ewidentne kłamstwa i pomówienia, które kieruje się pod adresem księży. Zrozumiesz, jak ciężkie jest życie kapłana. Osoba duchowna również jest narażona na kuszenie ze strony złego, który skutecznie odciąga ludzi od kościoła, pokazując słabości duchownych….
obrazekKliknij => Sztuka bycia księdzem- o.Józef Augustyn SJ -Książka ta to swoisty podręcznik dla kapłańskiej formacji podstawowej i stałej. Ma służyć rozeznawaniu oraz samodzielnej, krytycznej i twórczej refleksji nad kapłańską postawą i posługą. Obejmuje sześć rozdziałów i ponad siedemdziesiąt artykułów różnych autorów. Zamieszczone teksty dotyczą tożsamości kapłańskiej, życia duchowego i modlitwy, duchowości i psychologii, duszpasterstwa oraz formacji do kapłaństwa. Ostatni, szósty rozdział, zawiera kilkanaście świadectw….
obrazek => Kapłan – świadek miłości -ks. Marek Dziewiecki – – Poznasz zadania i wyzwania, jakie stoją przed współczesnymi księżmi; -Odkryjesz, czym jest prawdziwe powołanie do kapłaństwa i jak je rozpoznawać w swoim życiu; -Dowiesz się, dlaczego celibat jest tak istotną częścią posługi kapłańskiej…
obrazek => Kryzysy kapłańskie -Ks. Zdzisław Kroplewski – Kryzys wpisany jest w życie człowieka, także w życie księdza. Może być załamaniem chwilowym, bądź też wiązać się z zaprzeczeniem tożsamości kapłańskiej i powodować chęć rezygnacji ze stanu duchownego. Autor pisze o różnych rodzajach kryzysów psychologicznych. Szczegółowo omawia kapłańskie kryzysy: drogi, wierności powołania, celibatu i czystości, zaangażowania, jakości kapłaństwa, życia duchowego, wiary, wspólnoty, połowy życia, wypalenia i starości. Przedstawia ich przyczyny i przebieg oraz wskazuje dostępne formy pomocy…

 

Podziel się i udostępnij na:  
 • Facebook
 • Google Bookmarks
 • Blogger.com
 • Twitter
 • Śledzik
Ten wpis został opublikowany w kategorii CZYTELNIA, Ewangelizacja, Kapłaństwo, MODLITWY RÓŻNE, Skrzynki intencji modlitewnych, Transmisja Mszy Św. online i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Zgodnie z polityką prywatności - wypełnione dane będą przechowywane u nas na serwerze w systemie WordPress.