Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów

Informacja

Reklamy pojawiające się przed materiałami wideo nie są zależne od twórców www.swiatlopana.com i nie jesteśmy w stanie ich wyłączyć.
Reklamy umieszczają Wrzuta.pl, Youtube.com i inne serwisy skąd pobierane są materiały.

 

Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów

 


 
Dzieło Duchowej Adopcji KapłanówZadaniem Dzieła Duchowej Adopcji Kapłanów jest propagowanie idei modlitwy za kapłanów. W dzisiejszych czasach dużo mówi się o pasterzach Kościoła w bardzo negatywny sposób. Nie wszystkie rewelacje, które do nas docierają są prawdą, lecz nie da się ukryć, że wśród wielu plotek i powtarzanych opinii znajdują się i te, które niestety pokrywają się z rzeczywistością.

Ten blog powstał po to, by zrzeszyć ludzi pragnących wspierać kapłanów w ich posłudze, przede wszystkim poprzez modlitwę, ofiarowanie cierpień duchowych lub fizycznych, czy udział we Mszy Świętej.

Nasze modlitwy przyczynią się do wzrostu wiary kapłanów oraz rozpalania charyzmatu ich powołania, przez co staną się lepszymi głosicielami Słowa Bożego i szafarzami Sakramentów. (www.ddak.wordpress.com)
 

Zasady adopcji:

Duchowa Adopcja Kapłana polega na tym, że dana osoba zobowiązuje się do codziennej modlitwy za dowolnego, przez siebie wybranego kapłana na czas określony. Termin ten może obejmować od kilku tygodni nawet do końca życia (nawet po śmierci kapłana- tak, aby trafił on do nieba i stamtąd wstawiał się za nami). Pokrótce:
 
OBOWIĄZKOWE:

  1. codzienna dowolna modlitwa za kapłana (codzienne wstawiennictwo i prośba o łaski na każdy dzień)

 
ZALECANE (w miarę indywidualnych możliwości):

  1. co najmniej raz w miesiącu uczestnictwo we Mszy Świętej w intencji wybranego księdza/ zakonnika (Eucharystia to najowocniejsza z modlitwwystarczy sama intencja w sercu)
  2. co najmniej raz w miesiącu odmówienie różańca ( ze wszystkich 4 części wystarczy tylko jedna: radosna/ światła/ bolesna/ chwalebna)- może być podzielona na dziesiątki; jej celem jest błaganie o wstawiennictwo Maryi o zachowanie kapłana w czystości)
  3. co najmniej raz w miesiącu odmówienie Koronki do Bożego Miłosierdzia (przebłaganie za grzechy kapłana)

 
Chęć przystąpienia do Dzieła Duchowej Adopcji wystarczy zgłosić poprzez wysłanie  maila: sandra.kwiecien@gmail.com
 
W treści należy podać:

  • swoje imię  (nazwisko nie jest konieczne)
  • imię i nazwisko kapłana, za którego zobowiązujemy się modlić,
  • diecezję z której pochodzi i w której obecnie pracuje,
  • czas trwającego zobowiązania,
  • jeśli dysponujecie  jakimś kontaktem do kapłana:  adresem, mailem, to byłabym bardzo wdzięczna, bo przyspieszyłoby to proces powiadamiania
  • w przypadku innej narodowości niż polska, należy bezwzględnie podać kraj pochodzenia kapłana

Więcej informacji znajdziecie na stronie:  ddak.wordpress.com 

 
 

obrazek kliknij => JEZU, TY SIĘ TYM ZAJMIJ! O. DOLINDO RUOTOLO. ŻYCIE I CUDA – Joanna Bątkiewicz-Brożek Pierwsza biografia autora potężnej modlitwy „Jezu, Ty się tym zajmij”. Mistyk. Posiadał przedziwny wgląd w duszę człowieka – napisał ponad 220 tysięcy imaginette, obrazków z proroczym słowem skierowanym do konkretnej osoby. Niezwykle ceniony przez o. Pio, który często odsyłał do niego penitentów….>> zobacz więcej

obrazek kliknij => Jezu, Ty się tym zajmij. Tajemnica księdza Dolindo – Aleksandra Zapotoczny Przedstawiamy pierwszą, barwnie ilustrowaną książkę o księdzu Dolindo, która odkrywa przed czytelnikiem tajemnicę niezwykłego życia kapłana, któremu Jezus powierzył modlitwę „Jezu, Ty się tym zajmij”…..>> zobacz więcej

obrazek=> Jezu, Ty się tym zajmij. Świadectwa Przedstawiamy historie osób, które odważyły się wypowiedzieć: „Jezu, Ty się tym zajmij” i w pełni zaufali Zbawicielowi. Dla jednych będą one potwierdzeniem wielkości daru aktu zawierzenia, który propagował ks. Dolindo, a dla innych inspiracją, by nie zmagać się samodzielnie ze swym nieszczęściem, ale by całkowicie zaufać i powierzyć siebie oraz swoje problemy miłosiernemu Jezusowi….
obrazek=> Dar języków – Ks. Mariusz Rosik – Książka w przejrzysty sposób przedstawia genezę charyzmatu modlitwy językami zakorzenioną w Biblii, by poprzez zarys historyczny wprowadzić czytelnika w osobiste doświadczenie mocy i działania Ducha Świętego, prezentując mu kilkanaście świadectw osób obdarzonych tym charyzmatem. Jak często powtarza br. Raniero Cantalamessa, kapucyn posługujący charyzmatem języków, kaznodzieja Domu Papieskiego, „Kościół ciągle uczy nas wołać: «Przyjdź! Przyjdź, Duchu Święty!»…>> zobacz więcej

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii CZYTELNIA, Ewangelizacja, Kapłaństwo, MODLITWY RÓŻNE, Skrzynki intencji modlitewnych, Transmisja Mszy Św. online i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Zgodnie z polityką prywatności - wypełnione dane będą przechowywane u nas na serwerze w systemie WordPress.