O pokorze – o. Józef Augustyn SJ

Informacja

Reklamy pojawiające się przed materiałami wideo nie są zależne od twórców www.swiatlopana.com i nie jesteśmy w stanie ich wyłączyć.
Reklamy umieszczają Wrzuta.pl, Youtube.com i inne serwisy skąd pobierane są materiały.

POKORA – o. Józef Augustyn SJ

„To pokora sprawia, że człowiek unika sideł pokus” – O. Józef Augustyn

o. Józef Augustyn – jezuita, rekolekcjonista, kierownik duchowy, redaktor naczelny „Życia Duchowego”, redaktor naczelny „Pastores” (1998-2002), autor wielu książek z zakresu życia duchowego i pedagogiki chrześcijańskiej:
Kiedy serce nas oskarża. Przygotowanie do sakramentu pojednania, → Jak zgadzać się na własne życie?, → Sakrament pojednania, → Życie i Eucharystia. Medytacje, → Kochaj mnie tato! Medytacje o ojcostwie, → Modlitwa i życie. Medytacje, → Najpiękniejszy z ludzkich synów. Droga Krzyżowa, → Duchowość kobiety, → Uzdrowienie z poczucia krzywdy, → Aby poszerzyło się nasze serce. Medytacje w codzienności życia, → Aby nas bolało cierpienie innych. Medytacje w codzienności życia, → Sztuka bycia księdzem, → Sztuka spowiadania.

 

obrazek => Jak zgadzać się na własne życie? – O. Józef Augustyn – To książka, która wyrosła na gruncie bogatych doświadczeń autora jako rekolekcjonisty i kierownika duchowego. Pytanie zadane przez autora w tytule książki może brzmieć jak obiecująca reklama: „Przeczytaj tę książkę, a przekonasz się, że wszystkie trudności i problemy życia duchowego zostaną rozwiązane”. Ale już na pierwszych stronach widzimy, że nie ma tu nic z taniej reklamy. Ojciec Józef Augustyn przez cały czas rozważań ukazuje, że szukanie i znajdowanie woli Bożej łączy się z wielkim trudem człowieka. Jest to jednak trud celowy i sensowny….
obrazek => Żyć Ewangelią. Codzienna Ewangelia z rozważaniami 2013 -Książka zawiera wyznaczone przez liturgię Kościoła fragmenty Ewangelii i rozważania do nich na każdy dzień 2013 roku. Może ona służyć jako pomoc w codziennej, osobistej modlitwie Słowem Bożym. Może też być pięknym prezentem, zachęcającym kogoś innego do podjęcia pogłębionej modlitwy w obecności Pana, do wsłuchiwania się w Jego głos, do odczytywania Jego woli….

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii 7 grzechów głównych, o. Augustyn Józef SJ, Uzależnienia, Wiara, życie i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Zgodnie z polityką prywatności - wypełnione dane będą przechowywane u nas na serwerze w systemie WordPress.