Medytacja biblijna o modlitwie Ojcze Nasz – Ks. dr Włodzimierz Cyran

Informacja

Reklamy pojawiające się przed materiałami wideo nie są zależne od twórców www.swiatlopana.com i nie jesteśmy w stanie ich wyłączyć.
Reklamy umieszczają Wrzuta.pl, Youtube.com i inne serwisy skąd pobierane są materiały.

Medytacja biblijna na temat modlitywy Ojcze Nasz


 
Medytacja nt. modlitwy „Ojcze Nasz” którą poprowadził – Ks. dr Włodzimierz Cyran (biblista i egzorcysta) – wraz ze Wspólnotą Przymierza Rodzin „Mamre” podczas Misji w parafii św. Andrzeja Świerada i Benedykta w Częstochowie w grudniu 2012r. (www.mamre.pl)
 
Zobacz też:

→ Część 1 Rekolekcji – BIBLIA, LITURGIA  ← kliknij
→ Część 2  Rekolekcji – MODLITWA  ← kliknij
→ Część 3 Rekolekcji – MISJA EWANGELIZACJI, CZYN CHRZEŚCIJAŃSKI  ← kliknij
 

obrazek=> Ojcze nasz. Rekolekcje z Modlitwą Pańską – Pablo Dominguez Prieto -Dzięki tej książce: dogłębnie poznasz “modlitwę modlitw” i odkryjesz tajemnice tej modlitwy; -dowiesz się, jak mówić do Boga “Ojcze”; -zrozumiesz, jak wielkim szczęściem jest być dzieckiem Boga; -nauczysz się dokładnie interpretować każde słowo tej modlitwy; -dowiesz się, co robić, by wykonywać Bożą wolę; dowiesz się, jak świadczyć swoim życiem o Chrystusie…..
obrazek=> Tęsknota za Ojcem. Lectio divina do Ojcze nasz (Mt 6,9-13) -Ks. Krzysztof Wons SDS -Ojcze nasz – synteza całej Ewangelii, modlitwa, która wyraża najgłębszą tęsknotę serca…Zaproponowany przez autora komentarz do Modlitwy Pańskiej otwiera na Bożą miłość i Boże przebaczenie. „Ojcze nasz” to modlitwa wielu tęsknot: tęsknoty Ojca za dziećmi, dzieci za bliskością Ojca, tęsknoty w stanie grzechu i podczas ciemnej nocy wiary. Jak wołać „Ojcze”, gdy nie miało się ojca? Czy Ojciec „wodzi nas na pokuszenie”? Który grzech rani Ojca najbardziej?….
obrazek=> Ojcze nasz. Uczę się modlić – Praca zbiorowa -Seria „Uczę się modlić” to pięknie ilustrowane podręczniki modlitwy dla najmłodszych. Każdy zawiera modlitwę, ilustracje, propozycje zabawy (modlimy się ustami, rękami i oczami) oraz słowo kierowane do rodziców i opiekunów….
obrazek=> Ojcze nasz. Medytacje z Jezusem – Andrzej Napiórkowski -Jezus nie tylko uczy swoich uczniów, jak należy się modlić, ale On sam tak się modli. „Ojcze nasz” to modlitwa Jezusa. Wypowiadając codziennie słowa Modlitwy Pańskiej nie potrafimy ustrzec się mechaniczności i zobojętnienia. Popadamy w rutynę, która zabija jej ducha. Trzeba więc „Ojcze nasz” kontemplować, aby złączyć się z duchem Jezusa i stanąć wobec Ojca w postawie synowskiej. Refleksje o. prof. Andrzeja Napiórkowskiego, paulina z krakowskiej Skałki, nad poszczególnymi prośbami modlitwy „Ojcze nasz”, ukazują mądrość i piękno tego biblijnego tekstu – perły w chrześcijańskim skarbie duchowości.….
obrazek=> Ojcze nasz – źródło modlitwy -O. Jan Andrzej Kłoczowski OP -Modlitwa Ojcze nasz jest i zawsze będzie punktem odniesienia dla wszelkiej chrześcijańskiej modlitwy. Jednak jej rozumienie, sens i znaczenie zmieniają się, bo zmienia się świat, ludzka wrażliwość, wyobraźnia i mentalność. Dlatego potrzebujemy ciągle na nowo odkrywać treść tej modlitwy. Książka o. Kłoczowskiego przynosi współczesny komentarz do Modlitwy Pańskiej, oparty na jego duszpasterskim doświadczeniu i głębokiej refleksji. „W czasie spowiedzi często rozmawiam i stawiam pytania na temat modlitwy osobistej. I niejednokrotnie ludzie, szczególnie młodzi, odpowiadają: „Tak, modlę się, ale modlę się swoimi słowami, nie używam tych wszystkich formułek”. Wielokrotnie pada określenie: „te formułki”… Czy Ojcze nasz to jest taki właśnie „standard” lub też może gotowa „formułka”? Czy nie grozi nam to, że nasza modlitwa „bez formułek” stanie się taką paplaniną, która ma wymusić coś na Bogu?”….

 

Podziel się i udostępnij na:  
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Blogger.com
  • Twitter
  • Śledzik
Ten wpis został opublikowany w kategorii Biblia - Pismo Święte, Działanie Ducha Świętego, KONFERENCJE O MODLITWIE, ks. Cyran Włodzimierz, Miłosierdzie Boże, MODLITWY RÓŻNE, PAN JEZUS, Rekolekcje o modlitwie, Uzdrowienie wewnętrzne i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zgodnie z polityką prywatności - wypełnione dane będą przechowywane u nas na serwerze w systemie WordPress.