Radujcie się! – o. Samuel Karwacki

Informacja

Reklamy pojawiające się przed materiałami wideo nie są zależne od twórców www.swiatlopana.com i nie jesteśmy w stanie ich wyłączyć.
Reklamy umieszczają Wrzuta.pl, Youtube.com i inne serwisy skąd pobierane są materiały.

„Ogromnie się weselę w Panu,
dusza moja raduje się w Bogu moim”

 

Radujcie się – o. Samuel Karwacki

Iz 61, 1-2a. 10-11; 1 Tes 5, 16-24;
 
o. Samuel Karwacki OSPPE – W seminarium paulińskim jest Ojcem Duchownym, a jednocześnie (jako doktor teologii życia wewnętrznego) wykładowcą.
 

Fragment homilii:

Bóg kocha grzesznika, chociaż nienawidzi grzechu.

I to jest dobra nowina, bo zazwyczaj my popełniamy ten błąd, że patrzymy na siebie
poprzez pryzmat grzechu i siebie nienawidzimy.

A Bóg nienawidzi grzechu, ale kocha osobę.

Czy umiesz odróżnić grzech od osoby?

Czy umiesz tak na siebie spojrzeć? Że dalej jesteś kochany, mimo, że grzeszysz, że ranisz Boga,
że zabijasz Go w swoim sercu wybierając grzech i słuchając szatana, zamiast Ducha Świętego..
Że On nadal cię kocha. Że Jego miłość jest niezmienna..

Trudno w to uwierzyć dlatego, że na co dzień doświadczamy zupełnie innej miłości, miłości ludzkiej,
warunkowe. Kocham cię za coś, musisz zasłużyć, musisz być dobry…

O jak dobrze, że Bóg jest zupełnie inny.

I On kocha nas takimi jakimi jesteśmy, bez względu na naszą kondycję.

To nie znaczy, że mamy lekceważyć grzech, bo pamiętamy jak Jezus potraktował Marię Magdalenę

„Nikt cię nie potępia?
I Ja cię nie potępiam.
Ale idź i nie grzesz więcej”

Ocalił ją, ale potępił grzech.
I to jest piękne w Bogu, że Bóg chce cię ocalić.

A człowiek zabija drugiego razem z jego grzechem.
I często postępujemy tak względem siebie, że wraz z grzechem odrzucamy siebie,
nienawidzimy się za swoją słabość i niepotrzebnie się ranimy…”

 

obrazek=> Chrystus leczy radością. Otwórz się na uzdrawiające działanie modlitwy – Salvatore Martinez -Pragnienie szczęścia złożone w sercu każdego człowieka jest niezmienne. Od początku świata wielka radość Stwórcy ogarnia stworzenia jak wezbrana rzeka, jak powódź, która niczego nie oszczędza i wszystko zalewa. Kto spotkał Jezusa we własnym życiu, ten nie przestaje głosić: moją radością jest Chrystus..
obrazek=> Pełnia radości. Przewodnik nie tylko dla zagubionych – Matka Elvira – Co zrobić, by na smutnych twarzach pojawił się szczery uśmiech? Jak pomóc młodym, którzy są samotni i nie potrafią nawiązać kontaktu z innymi? Jaką terapię doradzić narkomanom, którzy mają zgaszony wzrok i są martwi w środku?…
obrazek=> Od ucha do ucha, czyli o uśmiechu i radości -Ks. Jan Twardowski – „Czy umiesz szukać uśmiechu? Tyle jest twarzy i gęb stale tak smutnych,tyle nosów pogardliwie podniesionych do góry…Czy umiesz szukać radosnego uśmiechu?….”
obrazek=> Radość Boga – Amedeo Cencini – „Bóg natomiast jest nieskończoną radością, cieszy się ze stworzenia i świętuje w niebie, gdy nawraca się choćby jeden grzesznik, dając Ojcu możliwość pokazania całej swojej miłości…….”
obrazek=> Ogień i radość. Ewangelizacja w Duchu Świętym -Jacques Marin -Ogień i radość – dwa narzędzia, bez których nie warto wyruszać na drogi głoszenia Dobrej Nowiny. Bez płomieni wewnętrznego ognia miłości – zauważa ks. Jacques Marin – bez radości Ducha Świętego chrześcijanin nie zdoła przemówić do współczesnych sobie, ani też nie stanie się światłem świata czy solą ziemi..….
obrazek=> Radość wiary – Benedykt XVI -Czerpiąc z wielkiego bogactwa nauczania papieża Benedykta XVI zawartego w dokumentach, katechezach i przemówieniach, książka „Radość wiary” podejmuje zagadnienia wyrażone w najważniejszych prawdach wiary, zawartych w Credo i stanowiących fundament wiary i życia chrześcijańskiego. W perspektywie zbliżającego się Roku wiary papież prowadzi nas po drodze ponownego odkrycia i pogłębienia znajomości prawd naszej wiary. W ten sposób mamy idealną okazję, aby rozpocząć proces poznawania, nawrócenia i modlitwy, do których Kościół wzywa nas w tym roku łaski.Benedykt XVI nie tylko wyjaśnia trudne zagadnienia wiary, ale przede wszystkim dzieli się swoją radością przeżywania osobistej i wspólnotowej relacji z Bogiem. To świadectwo wiary biskupa Rzymu daje czytelnikowi przekonanie, że życie wiarą, życie we wspólnocie Kościoła nadaje sens całej ludzkiej egzystencji, pozwala doświadczać szczęścia tu na ziemi i żyć nadzieją szczęścia wiecznego.….

 

 

Podziel się i udostępnij na:  
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Blogger.com
  • Twitter
  • Śledzik
Ten wpis został opublikowany w kategorii Adwentowe Rekolekcje, o. Karwacki Samuel, Uzdrowienie wewnętrzne, Wiara, życie i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *