Rekolekcje 2012– Ks. dr Włodzimierz Cyran – cz.3: MISJA EWANGELIZACJI, CZYN CHRZEŚCIJAŃSKI

Informacja

Reklamy pojawiające się przed materiałami wideo nie są zależne od twórców www.swiatlopana.com i nie jesteśmy w stanie ich wyłączyć.
Reklamy umieszczają Wrzuta.pl, Youtube.com i inne serwisy skąd pobierane są materiały.

 
Trzecia część nagrań nauk rekolekcyjnych, które wygłosił – Ks. dr Włodzimierz Cyran (biblista i egzorcysta) – wraz ze Wspólnotą Przymierza Rodzin „Mamre” podczas Misji w parafii św. Andrzeja Świerada i Benedykta w Częstochowie w grudniu 2012r. (www.mamre.pl)
 
→ Część 1 Rekolekcji – BIBLIA, LITURGIA  ← kliknij

→ Część 2  Rekolekcji – MODLITWA  ← kliknij

→  Medytacja biblijna na temat modlitywy Ojcze Nasz  ← kliknij
 

Nauka 6 – Czyn chrześcijański – Ks. dr Włodzimierz Cyran


 
Temat: „Wprowadzajcie Słowo w czyn” (Jk 1)
W codzienności na drodze Krzyża wprowadzamy Słowo w czyn okazując posłuszeństwo Bogu (Istota czynu chrześcijańskiego, wykorzenianie grzechów i wad, praktykowanie cnót, walka duchowa, czyny miłosierdzia)

 

obrazek=> Katolik frajerem? -Zbigniew Kaliszuk -Czy katolik to dewota, sztywniak, nudziarz, przeciętniak, frajer? Czy zarabianie pieniędzy i robienie kariery musi być grzechem? Jak korzystać z uroków tego świata w zgodzie z wiarą? To tylko niektóre pytania na które w książce Zbigniewa Kaliszuka „Katolik frajerem?” odpowiadają m.in. Muniek Staszczyk, Jerzy Stuhr, Radosław Pazura, Krzysztof Ziemiec, Przemysław Babiarz, Tomasz Zubilewicz, Marek Kamiński i Artur Partyka….

 

Nauka 7 – Misja ewangelizacji – Ks. dr Włodzimierz Cyran


„Biada mi, gdybym nie głosił Ewangelii!” (1 Kor 9,16)

 

obrazek => Katolicki pomocnik towarzyski -Sławomir Zatwardnicki –„Podobno jest Pan praktykującym katolikiem. To dziwne, przecież sprawia Pan wrażenie człowieka myślącego. Jak można w dzisiejszych czasach wierzyć w nieomylność papieża, w zmartwychwstanie Jezusa. Czy naprawdę uważa Pan, że antykoncepcja jest grzechem? Jeżeli już chce Pan wierzyć w Boga, to po co Panu Kościół? Przecież to umierająca, zdegenerowana instytucja”. Znacie to? Oczywiście, że znacie. Wiele razy musieliście się tłumaczyć ze swojego światopoglądu, czasem brakowało wam już argumentów. Książka ta to zbiór odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Miejcie ją zawsze pod ręką…
obrazekkliknij=> Wiara działająca przez miłość – Marcello Morgante – Teologalna cnota wiary ma wartość wówczas, gdy jest wyrażana poprzez uczynki z niej wypływające oraz gdy te uczynki są przez nią ożywiane. Aby nasza wiara nie była więc martwa, autor niniejszej publikacji wyjaśnia i komentuje siedem tradycyjnych dobrych uczynków względem ciała i siedem względem duszy. Choć są one znane wszystkim wierzącym, ich spełnianie może być dość trudne i budzić wiele wątpliwości. Mając świadomość, że uczynków miłosierdzia postulowanych przez słowo Boże oraz nauczanie Kościoła jest niezmiernie dużo, warto z pewnością pochylić się dłużej przynajmniej nad tymi najważniejszymi…
obrazek => Kochaj Mnie -Ks. Zbigniew Paweł Maciejewski – Dlaczego właściwie zazdroszczę swojemu sąsiadowi nowego samochodu? Dlaczego dokonuję czasami bezsensownych wyborów w swoim życiu? Dlaczego zwracam się do Boga tylko wtedy, gdy coś mi nie wyjdzie? Dlaczego będąc w kościele nie potrafię się skupić, nie mogę poczuć więzi z Bogiem? Czy coś jest ze mną nie tak? Nie jest „nie tak”, po prostu trochę się zagubiłeś. Wielu chrześcijan tego doświadcza. Najważniejsze to znowu się podnieść. Chcesz dokonać tego sam? W porządku, ale najpierw zobacz, czy zapoznanie się z przemyśleniami ks. Zbigniewa Maciejewskiego nie będzie o wiele lepszym rozwiązaniem.
obrazek => Lenistwo duchowe. Smutek uśpionej duszy -Francisco F. Carvajal – „Lenistwo duchowe” to cenny i praktyczny poradnik duchowy dla wszystkich, którym brak nadziei, przeżywających zniechęcenie, odczuwających niezdolność do życia w modlitwie, żywiących nieprzejednaną urazę czy opór względem Boga i wszystkiego, co Boże….
obrazek=> Żyć w Duchu Świętym – Ks. Michał Olszewski SCJ -Rekolekcje zebrane w tej książce to rodzaj wprowadzenia do życia w Duchu Świętym, doświadczania obecności żywego Boga. Może ono służyć zarówno początkującym, jak i zaawansowanym na charyzmatycznej drodze. Zarówno tym, którzy jeszcze nie doświadczyli czy raczej nie uświadomili sobie mocy Ducha, jak i dla posługujących w grupach modlitewnych. Wszystkie wskazówki, sugestie i wezwania, które znalazły się w tych rekolekcjach, przeniknięte są siłą świadectwa – osobistego świadectwa autora, jak również świadectwa osób, z którymi się zetknął w trakcie swojej posługi. Ksiądz Michał korzysta przy tym znakomicie ze wspaniałego daru opowiadania, którym obficie obdarzył go Pan….

 

Podziel się i udostępnij na:  
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Blogger.com
  • Twitter
  • Śledzik
Ten wpis został opublikowany w kategorii Adwentowe Rekolekcje, Akademickie rekolekcje dla studentów i młodzieży, Działanie Ducha Świętego, Ewangelizacja, ks. Cyran Włodzimierz, Miłosierdzie Boże, PAN JEZUS, Rekolekcje dla mężczyzn - video, Wiara, życie i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zgodnie z polityką prywatności - wypełnione dane będą przechowywane u nas na serwerze w systemie WordPress.