Czy w ogóle da się znaleźć z Bogiem wspólny język? – rzecz o adoracji – o. Krzysztof Pałys OP

Informacja

Reklamy pojawiające się przed materiałami wideo nie są zależne od twórców www.swiatlopana.com i nie jesteśmy w stanie ich wyłączyć.
Reklamy umieszczają Wrzuta.pl, Youtube.com i inne serwisy skąd pobierane są materiały.

Czy w ogóle da się znaleźć z Bogiem wspólny język? – rzecz o adoracji
– o. Krzysztof Pałys OP

Nagrania z rekolekcji:
Część 1:

 
Część 2:

 

obrazek => Adoracja Najświętszego Sakramentu źródłem wiary -O. Leon Knabit OSB, S. Małgorzata Chmielewska, Ks. Tomasz Ważny CM, Magda Anioł – Adoracja to trwanie w ciszy, gdy tuż za ścianą świat aż dudni, to zatopienie w modlitwie kontemplacyjnej, gdy tuż za ścianą ryczą zgiełkiem reklam głośniki sklepów, tramwajów i biur. Adoracja jest cudem przerwania choć na parę minut przyziemnej gonitwy – jednym wielkim kołem ratunkowym. A świątynie i kaplice, gdzie trwa ten nieziemski rytuał, są niczym bezpieczne arki na spienionych wodach potopu….

 
Powyższa konferencja w formie mp3 do pobrania:
 
Dzień 1 – A

Dzień 1 – B

Dzień 2 – A

Dzień 2 – B
 
Wspólnota Miłości Ukrzyżowane – „O Jezu, Boże utajony”

 
o. Krzysztof Pałys OP -Urodził się w 1979 r w Sanoku. Przed wstąpieniem do zakonu dominikanów ukończył resocjalizację. Do dziś bliska mu jest tematyka związana z niedostosowaniem społecznym. Obecnie mieszka w klasztorze w Szczecinie, gdzie między innymi jest duszpasterzem młodzieży oraz pracuje w szpitalu dziecięcym. O swoim powołaniu mówi: Zostałem powołany do tego miejsca przed wieloma bardziej niż ja godnymi. Ogromnie mnie zawstydza, gdy ktoś mówi o naszym życiu ofiary. Życie ofiary prowadziłem w świecie. Tu nieustannie muszę dziękować Bogu za niezasłużoną, przeogromną łaskę powołania.
 

obrazek => Adoracja źródłem miłości, pokoju i ładu [audiobook] -o. Józef Augustyn SJ – Autor, odwołując się do doświadczenia wiernych w parafii oraz swego własnego, proponuje kilka medytacji poświęconych modlitwie adoracyjnej, kładąc szczególny nacisk na jej związek z codziennym życiem.
Wiele miejsca poświęca także trudnościom w adoracji oraz sposobom modlitewnego angażowania się……

obrazek =>
21 sposobów modlitewnego uwielbienia. Przewodnik o Adoracji Eucharystycznej -Vinny Flynn
– Przewodnik o Adoracji Eucharystycznej” to idealna pomoc dla: początkujących w modlitwie, którzy chcą się dowiedzieć, czym jest Adoracja i co można robić przez „całą godzinę” oraz dla osób doświadczonych w modlitwie adoracyjnej, które liczą na „kolejny krok” i są otwarte na świeże inspiracje modlitewne…

obrazek => Przyjdź do Mnie choć na chwilę… Modlitewnik czciciela Najświętszego Sakramentu -Oprac. Anna Matusiak – Modlitewnik okaże się niezwykle przydatny dla osób, które poznały lub zechcą poznać smak modlitwy adoracji — smak przebywania w Obecności. Są w nim teksty stosowne do odmawiania przed Najświętszym Sakramentem, w tym modlitwy wielu świętych i innych znanych osób oraz hymny i psalmy. Są też dwie nowenny: nowenna ku czci Najświętszego Sakramentu (z tekstami Jana Pawła II) oraz nowenna do odprawienia przed uroczystością Najświętszego Serca Pana Jezusa (z medytacją tekstów Pisma Świętego). Niezwykle oryginalną część modlitewnika stanowi rozdział zatytułowany „Modlitwa kontemplacyjna — 20 spotkań z kochającym Bogiem”. Na końcu książki zamieszczone są teksty kilkudziesięciu pieśni eucharystycznych…

obrazek => BÓG DOBRY AŻ TAK? O BOŻYM MIŁOSIERDZIU MYŚLI KILKA – Ks. Piotr Pawlukiewicz – Książka ks. Piotra Pawlukiewicza „Bóg dobry aż tak?” pomoże Ci dostrzec dobrego i miłosiernego Boga. Da Ci nadzieję oraz siłę, by się nie poddawać. A w chwili upadku pozwoli Ci jeszcze szybciej powstać. Pozwoli Ci zrozumieć, że Bóg Cię kocha pomimo Twoich grzechów i zawsze z otwartymi rękami czeka na Twój powrót….

 

Podziel się i udostępnij na:  
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Blogger.com
  • Twitter
  • Śledzik
Ten wpis został opublikowany w kategorii KONFERENCJE O MODLITWIE, o. Pałys Krzysztof, PAN JEZUS, Rekolekcje o modlitwie i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zgodnie z polityką prywatności - wypełnione dane będą przechowywane u nas na serwerze w systemie WordPress.