Wywiad oraz zaproszenie na rekolekcje z biblistą o. Jose Antony Maniparambil

Informacja

Reklamy pojawiające się przed materiałami wideo nie są zależne od twórców www.swiatlopana.com i nie jesteśmy w stanie ich wyłączyć.
Reklamy umieszczają Wrzuta.pl, Youtube.com i inne serwisy skąd pobierane są materiały.

Rozmowa oraz historia o. Jose Anthony Maniparambil


 

Zaproszenie na rekolekcje

W I A R A (na podstawie Ga 5,5-6)

 
Prowadzący:   biblista – Ojciec Jose Anthony Maniparambil z Indii
 
Rekolekcje odbędą się w parafii Św. Rodziny od wtorku do piątku
t.j. 20-23 listopada 2012

 
Ojciec Jose Antony Maniparambil jest znanym katolickim biblistą, wykłada w Seminarium Duchownym w Indiach, w stanie Kerala  i w Wyższym Seminarium Duchownym salwatorianów w Tanzanii. Ojciec Jose Maniparambil jest autorem 52 książek na temat Biblii!
 
Przybywa zwykle  do Europy na zaproszenie Centrum Reewangelizacji pw. Miłosierdzia Bożego   w Berlinie.     .
 
Ojciec Jose Maniparambil głosi rekolekcje do kapłanów, sióstr  zakonnych czy do ludzi świeckich chcących dojrzewać w wierze kościoła katolickiego wielu krajach (Francja, Austria, Hiszpania, Niemcy, Tanzania, Indie…
 
Przyjeżdża do Polski po raz czwarty.  Ojciec Jose głosił już rekolekcje na południu Polski.  – Kraków, Bielsko-Biala, Wieliczka, Rychwald.   W roku  2011 jego rekolekcje można przeżyć w Warszawie, Pile, Koszalinie czy Chojnicach
Ksiądz Jose głosi Słowo Boże   z mocą, przekazując na podstawie obranego tematu niezwykle dużo wiadomości z Biblii, różnych dat, imion, powiązań. Jest to tak niezwykłe , inne i szokująco ciekawe, że ciągle, nawet w czasie homilii – ludzie wstają i biją brawo.
 
Podczas rekolekcji będzie można nabyć przetłumaczone na j. polski   książki Ojca Jose pt „Pocałunek złożony na duszy” , „Żłóbek naszego Pana – Maryja z Nazaretu”, „Ogień Miłości”, „Walka duchowa” czy „Miłość  a przebaczenie” oraz nagrania audio   z ubiegłorocznych rekolekcji.
 
W związku z tym iż   listopad  jest to czasem nauki w szkole, pracy nauczycieli i studentów zakładamy, ze w sesjach popołudniowych będzie więcej osób niż przed południem.  O 10 zaczynałaby grupa rekolekcyjna, która uzyskała urlop, zakwaterowała się w Pile, bądź są to osoby już niepracujące a od popołudnia do nich dołączają te osoby, które chcą brać udział w rekolekcjach w „niepełnym wymiarze” od 15-21 ponieważ pracują .
 
Więcej informacji oraz zapisy na stronie www.rekolekcje.pila.pl
 
 

obrazek kliknij=> Pismo Święte Starego i Nowego Testamentu. Najnowszy przekład z języków oryginalnych wraz z komentarzem. – Pismo Święte dla całej rodziny – pierwszy przekład w trzecim tysiącleciu…
obrazek => Medytacje ze Świętym Mateuszem -Ks. Józef Pierzchalski SAC– Medytacje ze Świętym Mateuszem to książka otwierająca nową serię wydawniczą, na którą złożą się cztery tomy. W każdym z nich autor pochyla się nad tekstem Ewangelii, zachęcając w ten sposób do wprowadzania Jezusowego słowa w życie. Brak modlitwy i medytacji często nie wynika z tego, że nie chcemy się modlić, lecz z tego, że nie wiemy jak. Książka ks. Józefa Pierzchalskiego pomaga odkryć prostotę medytacji i jej głęboki związek z naszymi codziennymi przeżyciami, emocjami i zranieniami; z tym, co stanowi zwyczajną treść codzienności. Ci, którzy tak właśnie pragną poszukiwać Boga, znajdą w niniejszej książce pomoc i wsparcie….
obrazek => Cztery kroki do Miłości. Jak usłyszeć, poznać i dotknąć Boga? – Ks. Zbigniew Paweł Maciejewski – Książka „Cztery kroki do miłości” pokazuje sposób budowania więzi między człowiekiem a Bogiem – używając jako ilustracji opowiadań o relacjach międzyludzkich. Książka nie tylko uczy o konieczności czytania Pisma Świętego, ale podaje praktyczne rady dla chcących rozpocząć czytanie. Wprowadza także w prostą formę modlitwy z Pismem Świętym – lectio divina. Uczy spojrzenia na sakramenty jako formy osobistego i intymnego kontaktu z Bogiem….

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Biblia - Pismo Święte, o. Maniparambil Jose Anthony, Rekolekcje o modlitwie i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Zgodnie z polityką prywatności - wypełnione dane będą przechowywane u nas na serwerze w systemie WordPress.