Spowiedź – Życie duszy, czyli zakochaj się po uszy – audycja

Informacja

Reklamy pojawiające się przed materiałami wideo nie są zależne od twórców www.swiatlopana.com i nie jesteśmy w stanie ich wyłączyć.
Reklamy umieszczają Wrzuta.pl, Youtube.com i inne serwisy skąd pobierane są materiały.

 
Życie duszy, czyli zakochaj się po uszy – Spowiedź – bardzo ciekawa audycja radiowa z udziałem ks. Dariusza Szyszki na temat sakramentu pokuty i pojednania

 

Część 1 – Sakrament pojednania fakt i mity

 

 

Część 2 – Spowiedź, jak się przygotować

 

 

Część 3 – Jak szukać spowiednika

 


 
„Czegóż lękasz się, grzeszniku, jeśli żałujesz za grzechy? Jakżeby cię mógł potępić Ten,
który umarł po to, abyś nie został potępiony? Jeżeli tylko powrócisz do Jego stóp,
to jakżeby mógł cię potępić Ten, który zstąpił z nieba, aby cię szukać, kiedy ty
jeszcze przed Nim uciekałeś?”

św. Tomasz z Villanovy
 

 

obrazekKliknij => Między niebem a konfesjonałem. Poradnik nie tylko dla tych, którzy boją się spowiedzi – Ks. Jan Kuźniar -Jeśli miałeś lub masz jakiekolwiek problemy ze spowiedzią, zajrzyj do tej książki. Pomoże ci ona odkryć właściwy sens Sakramentu Pokuty, a także przełamać większość dzielących cię od niej psychologicznych barier i oporów. Znajdziesz tu porcję podstawowej wiedzy o warunkach dobrej spowiedzi, ale przede wszystkim odpowiedź na pytania, które zazwyczaj padają w związku ze spowiedzią i które zapewne sam chciałbyś zadać. Ostatnia część przeznaczona jest dla kapłanów.…..
obrazek => Skrupulatom na ratunek -Emanuel Działa OP -Kiedyś skrupuły nazywano „szaleństwem na jawie”, dziś zjawisko to jest przedmiotem badań teologii i psychologii. Emanuel Działa OP analizuje przyczyny powstawania skrupułów i daje praktyczne rady, które pomogą pozbyć się absurdalnych, natrętnych myśli, mącących spokój sumienia…
obrazekKliknij => Kiedy serce nas oskarża. Przygotowanie do sakramentu pojednania – O. Józef Augustyn -Książeczka odsłania przed czytelnikiem bogactwo i piękno sakramentu pojednania, jak też radosny trud jednania się z Bogiem, z ludźmi i z własnym życiem. Przeznaczona jest dla wszystkich, którzy pragną żyć w przyjaźni z Bogiem: nastolatków i dorosłych, początkujących i zaangażowanych w życie duchowe.Szczególnie zaś należałoby ją polecić osobom, które boją się spowiedzi. Zawarte w książeczce refleksje i pytania, pisane zwięzłym, precyzyjnym językiem, stanowią mały przewodnik w odkrywaniu spowiedzi jako radosnego spotkania z miłosiernym Ojcem…..
obrazek => Twój rachunek sumienia – Anna Matusiak (red.) – „Twój rachunek sumienia” to pomoc dla każdego, kto chciałby dobrze przygotowywać się do radosnego doświadczenia miłosierdzia Bożego w sakramencie pokuty i pojednania. Książka zawiera odpowiednie modlitwy oraz starannie przygotowane i sprawdzone w praktyce zestawy pytań, którymi można posłużyć się przed przystąpieniem do spowiedzi. Opracowane są one m.in. w oparciu o Dekalog, przykazania kościelne, grzechy główne i 8 błogosławieństw. Czytelnik znajdzie tu także propozycję codziennego rachunku sumienia….

 

Podziel się i udostępnij na:  
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Blogger.com
  • Twitter
  • Śledzik
Ten wpis został opublikowany w kategorii ks. Szyszka Dariusz, Miłosierdzie Boże, Programy telewizyjne, SPOWIEDŹ i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zgodnie z polityką prywatności - wypełnione dane będą przechowywane u nas na serwerze w systemie WordPress.