IN VITRO – dr Wanda Półtawska

Informacja

Reklamy pojawiające się przed materiałami wideo nie są zależne od twórców www.swiatlopana.com i nie jesteśmy w stanie ich wyłączyć.
Reklamy umieszczają Wrzuta.pl, Youtube.com i inne serwisy skąd pobierane są materiały.

IN VITRO – dr Wanda Półtawska


 

 

obrazek => Contra in vitro – Ks. Artur Jerzy Katolo -Książka ks. prof. Katolo jest głosem badającym problematykę sztucznego zapłodnienia z punktu widzenia nauki Kościoła Katolickiego. Autor opisuje historię i metody sztucznego kreowania życia, skupiając się następnie na następstwach medycznych, psychologicznych i społecznych in vitro. Następnie odnosi się do fundamentu antropologicznego godności osoby ludzkiej oraz do oceny metod sztucznego zapłodnienia w świetle zasad bioetyki personalistycznej. Na zakończenie poddaje metody sztucznego zapłodnienia ocenie moralnej. Jest to jedna z najpełniejszych i najbardziej aktualnych pozycji dotyczącej problematyki in vitro…

 

 
dr Wanda Półtawska – doktor nauk medycznych oraz specjalista w dziedzinie psychiatrii, profesor Papieskiej Akademii Teologicznej, harcerka, działaczka pro-life. Podczas II wojny światowej więziona w niemieckim obozie koncentracyjnym w Ravensbrück. Bliska przyjaciółka Jana Pawła II, obecna przy jego śmierci. Autorka książek:
„Beskidzkie rekolekcje. Dzieje przyjaźni księdza Karola Wojtyły z rodziną Półtawskich”; → „I boję się snów”, → „Przed nami miłość…”, → „Samo życie”, → „Eros et iuventus!”, → „Z prądem i pod prąd”, → „Stare rachunki”, → „Jeden pokój”.
 

obrazek => -Robienie dzieci. Terlikowski śmiało o in vitro – Tomasz P. Terlikowski -Czy in vitro leczy bezpłodność? Jak wygląda procedura in vitro i jaka jest jej skuteczność?Ile dzieci umiera w trakcie procedury in vitro? Jakie są skutki fizyczne i psychiczne procedury in vitro dla poczętych nią dzieci?
Jeśli chcesz poznać odpowiedzi na te pytania, przeczytaj tę książkę! Zobaczysz wtedy, dlaczego nauka Kościoła na temat in vitro jest spójna wewnętrznie i najlepsza z punktu widzenia interesów człowieka, społeczeństwa, jak też bezpłodnych małżeństw. Czytając ją dowiesz się również: Czy istnieje alternatywa dla in vitro?Czy Kościół jest przeciw nauce w kwestii in vitro? Czy Kościół jest przeciw rodzicom? Czy Kościół jest przeciwko dzieciom poczętym metodą in vitro? Prosty jezyk, ale też konkretne twarde dowody zawarte w tej książce sprawiają, że dzięki jej lekturze zrozumiesz zdanie Kościoła na temat in vitro i zdobędziesz solidne argumenty do obrony tego zdania przez ludźmi, którzy w niewielkim stopniu zdają sobie sprawę z prawdziwego oblicza tej procedury.…

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii In vitro, Naprotechnologia, Konferencje dla Kobiet - video, Ojcostwo, Półtawska Wanda i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Zgodnie z polityką prywatności - wypełnione dane będą przechowywane u nas na serwerze w systemie WordPress.