Leczenie niepłodności – NAPROTECHNOLOGIA

Informacja

Reklamy pojawiające się przed materiałami wideo nie są zależne od twórców www.swiatlopana.com i nie jesteśmy w stanie ich wyłączyć.
Reklamy umieszczają Wrzuta.pl, Youtube.com i inne serwisy skąd pobierane są materiały.

Leczenie niepłodności – NAPROTECHNOLOGIA – wykład dr. T. Wasilewskiego


 

 

obrazek => NaProTechnology. Ekologia płodności. Elżbieta Wiater (oprac.) – NaProTechnology (Natural Procreative Technology) jest terapią medyczną służącą wspomaganiu płodności oraz leczeniu niepłodności i wielu problemów ginekologicznych. W Polsce stała się przedmiotem medialnych debat przy okazji prób prawnego uregulowania kwestii bioetycznych, m.in. kwestii procedury in vitro, wbrew jednak temu, co często można przeczytać w prasie, naprotechnologia nie jest alternatywą dla IVF. Czym więc jest? Czytelnik znajdzie w tej książce także świadectwa osób, które dzięki tej metodzie mogą cieszyć się własnymi dziećmi lub uniknęły bólu niepłodności. Są one o tyle cenne, że w większości pochodzą od polskich par…

 

 
NAPROTECHNOLOGIA
 
„Naprotechnologia to nowatorskie podejście do monitorowania, diagnostyki i leczenia ginekologiczne i prokreacyjnego zharmonizowane z naturalnym cyklem płodności kobiety. Leczenie naprotechnologiczne obejmuje:
– dokładne monitorowanie przebiegu cyklu za pomocą Modelu Creightona
– leczenie hormonalne
– diagnostykę ultrasonograficzną (USG)
– diagnostykę histeroskopową
– laparoskopię diagnostyczną i zabiegową
– chirurgię rekonstrukcyjną w obrębie miednicy mniejszej
– histerosalpingografię (badanie drożności jajowodów)
– badanie parametrów nasienia.
 
W założeniu leczenie naprotechnologiczne ma doprowadzić do wyeliminowania czynników wywołującychy problemy z poczęciem. Takimi czynnikami mogą być między innymi:
– endometrioza
– policystyczne jajniki
– niedrożność jajowodów
– zrosty
– zaburzenia hormonalne.
 
Leczenie naprotechnologiczne jest oparte na wnikliwej i precyzyjnej obserwacji cyklu kobiety, opartej na Modelu Creightona.
Model Creightona jest systemem obserwacji cyklu, który może być używany zarówno przez pary pragnące poczęcia dziecka, jak i pary planujące odłożenie/uniknięcie poczęcia. Stanowi doskonałe narzędzie monitorowania zdrowia ginekologicznego i prokreacyjnego kobiet starających się o poczęcie dziecka, jak i nieaktywnych seksualnie. Dzięki precyzyjnym, codziennym obserwacjom wpisywanym do karty obserwacji kobieta ma pełną kontrolę zarówno nad swoją płodnością, jak i zdrowiem ginekologicznym.”

www.napromedica.pl

 

 

obrazek => -Płodność. Powrót do źródeł -Małgorzata Zimoń, Marcin Zimoń (red.) -Tematy poruszone w tej publikacji związane są z płodnością, małżeństwem i rodziną. Głównym jej zadaniem jest ukazanie piękna płodności oraz korzyści płynących ze znajomości naturalnego jej rytmu. Z drugiej strony książka ukazuje zło moralne i niebezpieczeństwa, które wynikają ze stosowania antykoncepcji oraz zgody na zapłodnienie pozaustrojowe – niebezpieczeństw dla zdrowia fizycznego, psychiki i więzi małżeńskiej. Książka niesie też nadzieję dla par uznanych za niepłodne, ukazując im skuteczną metodę leczenia, jaką jest naprotechnologia. Przystępny język, barwne przykłady oraz forma wywiadu – to wszystko sprawia, że książkę czyta się jednym tchem. Treści w niej zawarte przybliżą czytelnikowi zagadnienia poruszone przez papieża Pawła VI w encyklice „Humanae Vitae”…

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii In vitro, Naprotechnologia, Konferencje dla Kobiet - video, Macierzyństwo, Ojcostwo, Pro-life, Stop aborcji!, Świadectwa video i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Zgodnie z polityką prywatności - wypełnione dane będą przechowywane u nas na serwerze w systemie WordPress.