Życie po śmierci w obliczu negacji i kontrowersji – ks. Aleksander Posacki

Informacja

Reklamy pojawiające się przed materiałami wideo nie są zależne od twórców www.swiatlopana.com i nie jesteśmy w stanie ich wyłączyć.
Reklamy umieszczają Wrzuta.pl, Youtube.com i inne serwisy skąd pobierane są materiały.

Rozmowy niedokończone – Życie po śmierci w obliczu negacji i kontrowersji


 
Rozmowy niedokończone – życie po śmierci w obliczu negacji i kontrowersji
gościem programu był: ks. prof. dr hab. Aleksander Posacki
program prowadził: o. Zdzisław Klafka
 
Ks. prof. dr hab. Aleksander Posacki SJ (ur. 1957) – jezuita, teolog katolicki, filozof, wykładowca akademicki – doktor habilitowany teologii (KUL – Lublin), doktor filozofii (Uniwersytet Gregoriański – Rzym).
Specjalista w zakresie teologii duchowości (habilitacja), znawca demonologii (teologia rozeznawania duchowego i walki duchowej), ale też historii filozofii.
Badacz, ekspert i wykładowca w szerokim obszarze tematycznym historii duchowości i historii mistyki (mistyka filozoficzna i teologiczna, chrześcijańska i niechrześcijańska, katolicka – ortodoksyjna i heterodoksyjna, prawosławna i protestancka), w tym także gnozy i neognozy (teozofia, antropozofia, jungizm, New Age i Next Age), neopogaństwa i satanizmu, paramistyki i pseudomistyki, parapsychologii i psychotroniki, psychologii duchowości i psychologii transpersonalnej, „nowej duchowości” i duchowości „alternatywnej”, nowych ruchów religijnych i sekt oraz problematyki okultyzmu i ezoteryki.
Pracownik naukowy w Wyższej Szkole Filozoficzno-Pedagogicznej „Ignatianum” w Krakowie (Kierownik Katedry Historii Filozofii), wykładowca na Wydziale Teologii KUL (Instytut Teologii Duchowości KUL – Katedra Teologii Duchowości Katolickiej). Członek zwyczajny Polskiego Stowarzyszenia Teologów Duchowości.
Publicysta, rekolekcjonista, duszpasterz. (aleksanderposacki.pl)
Książki ks.prof.dr hab. Aleksandra Posackiego: → Egzorcyzmy, opętanie, demony,   → Sekty – zagrożeniem i wyzwaniem,  → Psychologia i New Age, →  Okultyzm, magia, demonologia,  → Encyklopedia zagrożeń duchowych, → Niebezpieczeństwa okultyzmu, → Neospirytyzm i pseudopsychologie,  → Jak przeciwstawiać się złu. Demonologia na dzisiejsze czasy, → Ezoteryzm i okultyzm,  → Kuszenie dotyczy każdego.

 

obrazek=> Śmierć, zmartwychwstanie, życie wieczne – Jacek Salij OP – Krótki poradnik omawiający zagadnienia takie jak: Czy w niebie nie będzie nudno? Komu trudno uwierzyć w zmartwychwstanie ciała? Lojalność wobec zmarłych, Potępienie wieczne..

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii ks. Posacki Aleksander, Programy telewizyjne, Wiara, życie, Zagrożenia duchowe i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Zgodnie z polityką prywatności - wypełnione dane będą przechowywane u nas na serwerze w systemie WordPress.