Jezus żyje! – o. Emilien Tardif

Informacja

Reklamy pojawiające się przed materiałami wideo nie są zależne od twórców www.swiatlopana.com i nie jesteśmy w stanie ich wyłączyć.
Reklamy umieszczają Wrzuta.pl, Youtube.com i inne serwisy skąd pobierane są materiały.

o. Emillien Tardif MSC -  Spotkanie ewangelizacyjne „Jezus żyje”
30 lipca 1996 roku na lotnisku Lublinek w Łodzi.

„W lipcu 1996r spotkanie ewangelizacyjno – modlitewne, którego gościem był o. Emilien Tardif na lotnisku Lublinek w Łodzi zgromadziło 200 tys. ludzi.

Nauczanie o. Tardifa było bardzo proste – podawał dziesiątki przykładów z życia osób, które spotkał podczas swojej posługi w 68 krajach. Przekonywał, że Jezus jest taki sam jak 2 tysiące lat temu – dziś też naucza nas o Królestwie Bożym i daje znaki swojej obecności w postaci nawróceń i uzdrowień.

Modlitwa za chorych była momentem przełomowym dla wielu wiernych, którzy nigdy nie słyszeli o darze poznania.

Ojciec Tardif mówił: – Jezus w tym momencie uzdrawia osoby, które chodziły o kulach. Uczyń ten gest wiary – odłóż kule i zacznij chodzić. Podnieście do góry kule wy, którzy zostaliście uzdrowieni i przyjdźcie tu złożyć świadectwo.

Pod sceną stały grupki rozeznania – do nich podchodzili wierni i tu następowała pierwsza weryfikacja ich uzdrowień. Głusi musieli udowodnić, że dobrze słyszą bez aparatów, a osobom, którym Jezus uzdrowił oczy, podawano do czytania książeczkę do nabożeństwa itd. Dopiero po tej weryfikacji ludzie wspinali się po schodkach na scenę – niektórzy z kulami uniesionymi nad głowę, zapłakani z wdzięczności i ze wzruszenia. Klękali przed Najświętszym Sakramentem i dziękowali Jezusowi, a potem podchodzili do mikrofonu i składali świadectwo.

Wśród nich była mama z 11-letnią córeczką – mała urodziła się z porażeniem mózgowym jako niespełna kilogramowy wcześniak i sama nigdy nie chodziła. Teraz dziewczynka skakała i próbowała tańczyć na swoich cieniutkich jak patyczki nóżkach. Mama szlochała w głos, gdy opowiadała o uzdrowieniu swojego dziecka, a wraz z nią płakały tysiące obecnych na placu ludzi.

Dziękczynienia trwały i trwały. A Jezus nadal przechadzał się wśród swojego ludu – namacalnie obecny w znakach królestwa Bożego, które sam kiedyś zapowiedział: chromi chodzą, głusi słyszą, niewidomi wzrok odzyskują. Uzdrowienia fizyczne były jednak zewnętrznym przejawem jeszcze większych cudów, które działy się w sercach uczestników. Tego dnia wielu ludzi odzyskało wiarę.” (odnowa.jezuici.pl)

 

Jezus żyje! cz.1


 

obrazek=> Ogień i radość. Ewangelizacja w Duchu Świętym – Jacques Marin – Ogień i radość – dwa narzędzia, bez których nie warto wyruszać na drogi głoszenia Dobrej Nowiny. Bez płomieni wewnętrznego ognia miłości – zauważa ks. Jacques Marin – bez radości Ducha Świętego chrześcijanin nie zdoła przemówić do współczesnych sobie, ani też nie stanie się światłem świata czy solą ziemi…..

 

Jezus żyje! cz.2


 


    obrazek
=> Dary Ducha Świętego i nowa pięćdziesiątnica -O. Emilien Tardif -Książka jest zapisem rozmowy (dotąd niepublikowanej) z ojcem Emilienem Tardifem, uznanym za Sługę Bożego, jednym z największych charyzmatyków XX wieku. W tej książce ojciec Tardif przedstawia nie tyle swoją historię życia, co historię działającej w nim łaski Bożej i niezwykłe wydarzenia, które były jego udziałem. Z książki tej dowiemy się, czym są w istocie są charyzmaty i jak ważną rolę odgrywają w posłudze i życiu Kościoła. Otrzymujemy też rady i nauczanie dotyczące uzdrowienia fizycznego i duchowego….. 

 

 

Jezus żyje! cz.3


 

obrazekkliknij => Oto uzdrowię Ciebie. Jak otworzyć się na łaskę uzdrowienia -O. Józef Witko OFM – Często w trudnych chwilach naszego życia, kiedy doświadczamy różnorakich cierpień, chorób czy niepowodzeń, zapominamy o Bogu i pogrążamy się w rozpaczy.  Tymczasem to właśnie w chorobie i nieszczęściu powinniśmy wołać do Boga, ufając, że nie odmówi On nam swej łaski i miłosierdzia i zgodnie ze Swoją wolą wysłucha naszej modlitwy……

 

Jezus żyje! cz.4


 

obrazek=> Bóg uzdrawia dzisiaj – Philippe Madre – Autor, francuski lekarz związany ze wspólnotami charyzmatycznymi, opowiada o współczesnych uzdrowieniach — fizycznych i duchowych, przytaczając świadectwa osób uzdrowionych. Zastanawia się nad dzisiejszym odniesieniem człowieka do tego typu zjawisk; daje wskazówki dotyczące modlitwy o uzdrowienie…

 
 

Książka E. Tardifa MSC: → „Jezus żyje!” – pdfkliknij

Książka „Jezus żyje” należy do ścisłej czołówki bestsellerów światowych. W ciągu zaledwie kilku lat przetłumaczono ją na 16 języków, sprzedano ponad 1 mln. egzemplarzy, a jej popyt nie maleje. Książka zawdzięcza to nie tylko nazwisku autora – ojca Emilieno Tardifa, Misjonarza Najświętszego Serca Pana Jezusa, znanego na pięciu kontynentach, lecz także, a może przede wszystkim, charyzmatowi zawartemu w jej niecodziennej treści. Książka ta otwiera zamknięte, zagubione, samotne serca, przynosi ukojenie, pozwalając odkryć i zanurzyć się w nieprzebranej miłości Bożej i niesie radość poprzez poznanie Dobrej Nowiny, że Jezus żyje!

 
Emilien Tardif MSC (1928 -1999) – kanadyjski misjonarz i światowej sławy charyzmatyk. Święcenia kapłańskie przyjął w 1955. Urodzony w prowincji Quebec w Kanadzie był dziewiątym z czternaściorga dzieci. Należał do zgromadzenia Misjonarzy Najświętszego Serca Jezusowego. Po cudownym uzdrowieniu z gruźlicy (czerwiec 1973) na skutek modlitwy 5 osób z grupy charyzmatycznej, zaczął interesować się Ruchem Odnowy Charyzmatycznej. Od chwili uzdrowienia aż do śmierci poświęcił swoje życie głoszeniu Ewangelii. Jego nauczaniu towarzyszyło wiele cudownych uzdrowień oraz nawróceń. W czasie swojej posługi odwiedził 71 krajów na wszystkich kontynentach…
 

Podziel się i udostępnij na:  
 • Facebook
 • Google Bookmarks
 • Blogger.com
 • Gadu-Gadu Live
 • Twitter
 • Śledzik
 • email
Ten wpis został opublikowany w kategorii CZYTELNIA, Działanie Ducha Świętego, Ewangelizacja, Miłosierdzie Boże, Msza Św o uzdrowienie, o. Tardif Emilien, PAN JEZUS, Świadectwa tekstowe, Świadectwa video, Uzdrowienie wewnętrzne, Wiara, życie i oznaczony tagami , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

3 odpowiedzi na „Jezus żyje! – o. Emilien Tardif

 1. Beata pisze:

  Ksiażka dla kazdego kto pragnie poznać JEZUSA ŻYWEGO ktory byl,jest i będzie.Jeśli jestes fizycznie,czy duchowo poraniony Jezus Cię uleczy tak jak leczy moją duszę -w chwili gdy uczy mnie przebaczenia wlewa w moje poranione serce swoją miłość,która dokonuje czegoś czego grzeszny i słaby człowiek nie jest w stanie sam uczynić.Przyjąć z wiarą cuda,które Jezus dokonuje uzrawiając ludzi znaczy przyjąć Jego samego-zastanów się wiec czy przyjmujesz Jezusa do swojego życia-bo tylko wtedy pojmiesz i uwieżysz w cuda,których ON CZYNI !

 2. J.Raszkiewicz pisze:

  jak dlamnie znów w sama pore Jezus swymi tylko wiadomymi drogami przemawi dziekuje i niechaj ks.duch sie wiecznie raduj w krlestwie zycia wieczn….my ludzie myslimy i działamy po swojemu nie wazne w jakiej religii czy wzglednie wyznaniu….BOG jest soba i ma swój plan pomocy nam zebraka zycia wiecznego bez wyjątku a na tej ziemi nikt nie zazna wiecznego spokoju….jest ten zły gdy czytałem na internecie ksiązke leciały mi łłzy wzruszyłem śię na myś o tych wszystkich uzdrowieniach to nasi bracia i siostry a sam cierpiałem około 14 laty nałogi narkotyczne i to Pan mnie pomógł je zabrac i do dzis wdzieczny Jezus ma tę własiwa moc tylko sobie by pomóc mistyczna i charakterystyczna polecam całemu swiatu opowiesc tego ksiedza co my tak naprawde wiemy ….ci ludzie uzdrowieni zyja do dziś tak jak i Jezus i ewangelja pokuj pokuj ludzia dobrej woli

 3. Mateusz pisze:

  Tak po ludzku – ciekawe co teraz słychać u tych uzdrowionych ludzi. Szkoda bo być może się nie dowiemy a może ktoś kto tam był dziś to ogląda? I może podzieli się tamtymi wydarzeniami i jak to przemięniło (lub nie) jego życie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>