Jak pokochać własne życie – o. Augustyn Pelanowski

Informacja

Reklamy pojawiające się przed materiałami wideo nie są zależne od twórców www.swiatlopana.com i nie jesteśmy w stanie ich wyłączyć.
Reklamy umieszczają Wrzuta.pl, Youtube.com i inne serwisy skąd pobierane są materiały.

 

o. Augustyn Pelanowski – „Jak pokochać własne życie”

Wspaniałe rozważania o. Augustyna Pelanowskiego.

 
Augustyn Pelanowski, właśc. Piotr Pelanowski, OSPPE (ur. 1963 r. w Ostrowcu Świętokrzyskim) – paulin, ojciec duchowny w Wyższym Seminarium Duchownym Zakonu Paulinów w Krakowie na Skałce, rekolekcjonista, kaznodzieja, autor książek, publicysta, artysta malarz. Publikuje swoje felietony, komentarze biblijne i artykuły w prasie katolickiej, m.in. w „Gościu Niedzielnym”, „Agendzie Liturgicznej Maryi Niepokalanej”, kwartalniku formacji kapłańskiej „Pastores”.

KSIĄŻKI o. AUGUSTYNA PELANOWSKIEGO:

 => GŁĘBINY MIŁOSIERDZIA – O. Augustyn Pelanowski OSPPE – Może też masz przy sobie kogoś, kogo już nie możesz unieść z powodu jego beznadziejnego stanu? A może sam jesteś kimś, kto doprowadził swoje życie do paraliżu…? Możesz jednak to zmienić! Czytając tę książkę, dowiesz się, w jaki sposób zanurzać się stopniowo w Głębiny Miłosierdzia Boga. Będziesz mógł zobaczyć to, czego do tej pory nie widziałeś. Biblia przestanie być księgą, a będzie dla Ciebie Sercem Jezusa, które swoimi potokami miłosierdzia potrafi wszystko uzdrowić.….

obrazek=> Zranione światło – O. Augustyn Pelanowski OSPPE – Jak ożywić swoją wiarę? Jak rozpalić nadzieję? Jak odnaleźć cel i prawdziwy sens życia? Po lekturze tej książki zobaczysz, jak uporządkować swoje życie i przestać zadręczać się przeszłością. Uświadomisz sobie, że nawet porażki mogą Cię wzmacniać. Nauczysz się, co zrobić, aby dostrzegać wartość w każdej chwili swojego życia. Poczujesz, że istotą Twojego życia jest coś znacznie więcej niż tylko przetrwanie…Jesteś gotowy na zmianę?……
 => OTO JA POSYŁAM ANIOŁA PRZED TOBĄ – O. Augustyn Pelanowski OSPPE – Oparta na Księdze Tobiasza historia uzdrowienia ludzkiej zdolności kochania, odnalezienia sensu i celu życia, a także uzdrowienia relacji w rodzinie.…

 => Fale łaski – O. Augustyn Pelanowski OSPPE – Co zrobić, żeby dostąpić nie jednej, ale wielu łask? Żeby dostąpić nie jednej, ale wielu łask Boga, nie wystarczy chodzić do kościoła i być pobożnym. To tak nie działa. Jak rzeczywiście tego dokonać?… Jak przeżyć orzeźwiającą kąpiel w morzu łask?… Tego dowiesz się z książki o. Augustyna Pelanowskiego „Fale łaski”.….

 => Wolni od niemocy – O. Augustyn Pelanowski OSPPE – Nie widzisz sensu swojego życia? Czujesz się nikomu niepotrzebny, nieakceptowany, niekochany? Jesteś ciągle smutny i zniechęcony? Uważasz, że nic nigdy ci się nie udaje? Jeśli tak – TA KSIĄŻKA JEST DLA CIEBIE!…

obrazek => Odejścia – o. Augustyn Pelanowski OSPPE – – To nie jest książka z cyklu „Alleluja i do przodu!..” To książka o wycofaniu, odejściu. Drążące Biblię teksty o. Augustyna Pelanowskiego prowokują, wyprowadzają z równowagi, budzą z letargu. Pozwalają zrozumieć zdumiewające słowa Jezusa: Pożyteczne jest dla was moje odejście (J 16,7)…

obrazek => Dom w Bogu – o. Augustyn Pelanowski OSPPE – – Książka jest piękną i mądrą medytacją o. Augustyna Pelanowskiego na temat Księgi Tobiasza. Opowiada o naszym zagubieniu w świecie, w naszych rodzinach i potrzebie odzyskania serca i uzdrowieniu naszych uczuć. Tłumaczy symbolikę zawartą w Księdze Tobiasza i pomaga zrozumieć Słowo, jakie kieruje do nas Bóg….

 => BESTIE I PROROK – O. Augustyn Pelanowski OSPPE, Magdalena Wielgołaska – Tej książki nie musisz czytać od początku do końca. Możesz ją czytać z każdej strony, w każdym miejscu, od której chcesz kartki. Ważne jest jednak to, abyś zobaczył, że zarówno świadectwo Magdy, Biblia, jak i teksty Augustyna stanowią jedność. O tym samym z innej strony. Jest to myślenie biblijne. Trzeba mieć kilka punktów widzenia, żeby zrozumieć Jednego, Jedynego Boga w naszej historii życia, która jest tak naprawdę historią wyciągania nas z kłopotów..…

 => Umieranie ożywiające… – O. Augustyn Pelanowski OSPPE – „Książka skłlania do refleksji nad własnym życiem, pomaga stanąć w prawdzie o sobie samym. Naprawdę poruszająca i godna polecenia pozycja”….

obrazek => Modlitwa Ewangelią na każdy dzień T. 1 Okres Adwentu i Bożego Narodzenia – Ks. Krzysztof Wons SDS – Książka jest praktyczną pomocą dla tych, którzy pragną na co dzień rozeznawać wolę Bożą w Jego Słowie. Proponowane w niej rozważania mają charakter prostych pytań – impulsów, związanych z Ewangelią czytaną przez Kościół w dany dzień. Jej autor, ksiądz Krzysztof Wons, znany i ceniony rekolekcjonista, prowadzi Czytelnika do serca ewangelicznego tekstu, by mógł skonfrontować z nim swoje życie….

 

Podziel się i udostępnij na:  
 • Facebook
 • Google Bookmarks
 • Blogger.com
 • Twitter
 • Śledzik
Ten wpis został opublikowany w kategorii Adwentowe Rekolekcje, Akademickie rekolekcje dla studentów i młodzieży, Konferencje rekolekcje dla kobiet mp3, Miłosierdzie Boże, o. Pelanowski Augustyn, PAN JEZUS, Rekolekcje dla mężczyzn mp3, Uzdrowienie wewnętrzne i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

10 odpowiedzi na „Jak pokochać własne życie – o. Augustyn Pelanowski

 1. S.Józefa pisze:

  Dziękuję.

 2. tadeusz a.a pisze:

  Trzeżwieje już siedem lat czytając wszystko o. Augustyna , zasypiam słuchając Jego konferecji. Czasem , nie spotykając się osobiście nigdy , razem idziemy z drugą osobą do Domu Ojca. Dziekuje Bogu codziennie za to, że dał mi Ciebie Piotrek na Droge siede lat temu.

 3. Andrzej pisze:

  Super

 4. Andrzej pisze:

  Błogfosławię Boga i Jego mjłość do człowieka w Tobie Kapłanie i tym słowie,które głęboko mnie dotknęło

 5. Agnieszka pisze:

  4 lata temu żyłam w lęku i nienawiści do samej siebie. Dzięki rozważaniom „Wolni od niemocy” Bóg przemówił do mnie i mnie uzdrowił. Chwała Panu, w którego ranach jest nasze uzdrowienie!

 6. Wierna słuchaczka pisze:

  Książki i kazania O.Pelanowskiego zmieniły moje życie o 360 stopni na lepsze.Przez Niego zdecydowanie przemawia Jezus.!!!!Dziękujemy Ci Panie za o.Pelanowskiego.

 7. Anetta pisze:

  Zagubilam sie-a odnalazlam.Pobrudzilam sie zyciem-a nad snieg wybielalam.Bylam smutna-teraz przytula mnie radosc od Pana.Dziekuje O.Augustynie,ze przyblizyles mi Boga.

 8. beata pisze:

  Panie,błogosławię moim nogom, ale błogosławię też nogi naszej córki, która nie chodzi… Błogosławię Ojcu Augustynowi, który modlił się o uzdrowienie naszej córki…

 9. beata pisze:

  Rozumiem o czym mówi Ojciec Augustyn… mówi Prawdę o mnie… Chwała Panu za Ojca Augustyna.

 10. sluchaczka pisze:

  Wyklady i wogole wszystkie kazania ks.Augustyna Pelanowskiego sa dla nas laska od Boga.Sa po prostu tak proste i tak zrozumiale,ze nie sposob ,zeby ktos tego nie pojal.To po prostu balsam dla duszy.Niech bedzie Chwala Panu za takiego wspanialego Ksiedza.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zgodnie z polityką prywatności - wypełnione dane będą przechowywane u nas na serwerze w systemie WordPress.