Lanciano – Miejsce cudu eucharystycznego

Informacja

Reklamy pojawiające się przed materiałami wideo nie są zależne od twórców www.swiatlopana.com i nie jesteśmy w stanie ich wyłączyć.
Reklamy umieszczają Wrzuta.pl, Youtube.com i inne serwisy skąd pobierane są materiały.

Lanciano – Miejsce cudu eucharystycznego

 

Lanciano – Miejsce cudu eucharystycznego. Było to w VIII wieku, podczas Mszy św., którą odprawiał mnich bazylianin. Po przeistoczeniu opadły go wątpliwości co do istotnej obecności Ciała i Krwi Pańskiej w konsekrowanych postaciach chleba i wina. Nagle przed oczami dręczonego pokusą przeciw wierze kapłana, biała Hostia przemieniła się w cząstkę żywego ciała, a w kielichu zaś ujrzał prawdziwą krew, która zakrzepła, tworząc pięć cząstek różnej wielkości i kształtu (jakby krople z pięciu ran – bok, ręce i stopy).
To Ciało i Krew Pańską, cudem uwidocznioną oczom człowieka przechowuje się w tym kościele do naszych czasów. W ciągu wieków dokonywano kilkakrotnie badań ze strony władz kościelnych. We współczesnych nam czasach Ojcowie Franciszkanie, którzy obecnie obsługują kościół (św. Longina), gdzie dokonał się cud, za zgodą Stolicy Apostolskiej, powierzyli ekspertom przechowywane od 12 wieków cząsteczki dla dokonania analizy naukowej. Badania zostały przeprowadzone w laboratorium pod ścisłym nadzorem dwóch profesorów uniwersyteckich: Linoliego i Berteliego. Uczeni ci ogłosili następujące końcowe wnioski: relikwiarz – Ciało jest prawdziwym ciałem. Krew jest prawdziwą krwią, – Jedno i drugie jest krwią ludzką, – Ciało i Krew mają tę samą grupę krwi AB. Ciało i Krew są „osobą” żyjącą (tzn. jakby były pobrane od aktualnie żyjącej osoby), _ Diagram tej krwi odpowiada krwi ludzkiej pobranej z ciała człowieka w dniu dokonywania badania. – Ciało jest złożone z mięśniowych tkanek serca. – Relikwie te zachowane w stanie naturalnym przez tyle wieków i wystawione na działania fizyczne, atmosferyczne i biologiczne, są nadzwyczajnym fenomenem. Eksperci przesłali do Franciszkanów telegram następującej treści: A Słowo Ciałem się stało! Jeszcze jeden szczegół; gdy zważono oddzielnie poszczególne cząstki zakrzepłej krwi (są one różnej wielkości), każda z nich ważyła dokładnie tyle, co wszystkie razem wzięte. Od czasu ogłoszenia wyników ostatniego badania naukowego, ze wszystkich stron ciągną pielgrzymki do LANZIANO, by uczcić Hostię, która stała się CIAŁEM i konsekrowane wino, które stało się KRWIĄ.
 
obrazek => O Eucharystii. Medytacje i modlitwy – Eucharystia jest źródłem życia Kościoła i jego wiernych, którzy wciąż mają z tego sakramentalnego źródła czerpać. Eucharystia jest szczytem Kościoła, który wzywa, by go zdobywać…Ta najpiękniejsza książeczka o Eucharystii niewątpliwie będzie służyć pomocą w eucharystycznym rozwoju…
obrazek=> 7 tajemnic Eucharystii -Vinny Flynn Ta wnikliwa i niezwykle wciągająca książka wprowadzi Cię w niektóre „ukryte” prawdy Eucharystii; prawdy, które zawsze przyjmowali teologowie, święci i mistycy, a które rzadko były przekazywane zwyczajnym ludziom w sensowny sposób…

obrazek=> Dzieciom o Mszy Świętej -Ks. Piotr Pawlukiewicz Dzięki książeczce ks. Piotra Pawlukiewicza „Dzieciom o Mszy Świętej” w prosty i obrazowy sposób wyjaśnisz dziecku potęgę i wagę Eucharystii. Ta wiedza zostanie na długo w sercu i w głowie Twojej pociechy. Dzięki tej książce uświadomisz swojemu dziecku, po co przychodzi na Mszę świętą, a ponadto dowie się, jak w niej uczestniczyć. Sięgnij po tę książkę i spraw, aby Twoje dziecko lepiej zrozumiało istotę Mszy świętej…
obrazek => Żyć Mszą Świętą – Ks. bp Javier Echevarria – Jak znaleźć w sobie radość płynącą z uczestnictwa we Mszy Świętej?Jak przygotować się do Eucharystii?Jak rozumieć gesty i znaki czynione przez kapłana?Jak działa w nas Duch Święty podczas Eucharystii? Ta książka, to przystępnie napisany przewodnik odpowiadający na wiele ważnych dla chrześcijanina pytań. Przybliża poszczególne części Mszy Świętej, dzięki czemu można pełniej uczestniczyć w liturgii. Stanowi wartościową pomoc zarówno dla księży, jak i osób świeckich, pragnących owocnie przeżywać Mszę Świętą….
obrazek=> UZDROWIENIE PRZEZ EUCHARYSTIĘ – O. Robert De Grandis W sercu duchowości chrześcijańskiej i katolickiej leży celebracja Eucharystii. Niewielu jednak katolików, wliczając w to księży, w pełni uświadamia sobie uzdrawiającą moc, która objawia się w każdej liturgii. Uczestnictwo w Mszy św. może stać się zupełnie nowym przeżyciem dla osób, które przyjmą na poważnie przesłanie tej niezwykłej książki….
 

Podziel się i udostępnij na:  
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Blogger.com
  • Twitter
  • Śledzik
Ten wpis został opublikowany w kategorii EUCHARYSTIA, Filmiki ewangelizacyjne i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Zgodnie z polityką prywatności - wypełnione dane będą przechowywane u nas na serwerze w systemie WordPress.