Trzy drzewa – film animowany

Informacja

Reklamy pojawiające się przed materiałami wideo nie są zależne od twórców www.swiatlopana.com i nie jesteśmy w stanie ich wyłączyć.
Reklamy umieszczają Wrzuta.pl, Youtube.com i inne serwisy skąd pobierane są materiały.

Trzy drzewa – rysunkowy film chrześcijański


 

Trzy drzewa rosnące na wzgórzu rozmawiały o swoich marzeniach i nadziejach.
Pierwsze z nich powiedziało: „Mam nadzieję, że pewnego dnia będę ozdobną skrzynią, w której trzymane będą klejnoty i każdy będzie mógł zobaczyć moje piękno.”
Wtedy drugie drzewo powiedziało: „Może pewnego dnia stanę się potężnym statkiem. Uniosę na swym pokładzie króla i królową i popłyniemy poprzez szerokie wody aż na krańce świata. I każdy będzie czuł się bezpiecznie, z powodu solidności kadłuba, który ze mnie będzie zbudowany.”
W końcu trzecie drzewo powiedziało: „Chcę rosnąć, aby być najwyższe i najbardziej proste w całym lesie. Ludzie zobaczą mnie na szczycie wzgórza i będą spoglądać na moje gałęzie, i myśleć o niebie i o Bogu i o tym, jak blisko Jego jestem….
Czy spełnią się marzenia tych trzech drzew?
 

obrazek => Błogosławieni, czyli szczęśliwi. Opowieści dla dziewcząt i chłopców -bp Antoni Długosz– Opowieści odnoszą się do czytań na wszystkie niedziele i najważniejsze święta. Pozwalają zrozumieć przesłanie płynące z Ewangelii i odnieść je do codzienności własnego życia. Biskup Długosz uczy młodych chrześcijan, jak być „listonoszem Jezusa”, jak głosić „Bożą reklamę” oraz jak żyć według Jezusowego przepisu…

 
„Kiedy wydaje ci się, że wszystko idzie nie po twojej myśli, zawsze wiedz, ze Bóg ma dla ciebie pewien plan.
Jeśli Mu zaufasz, obdarzy cię hojnie.  Każde z drzew otrzymało to, o co prosiło, ale nie w sposób, w jaki to sobie wyobrażało. My nigdy nie wiemy, jakie są plany Boga wobec nas. Wiemy tylko, że Jego drogi, nie są naszymi drogami, ale Jego drogi są zawsze najlepsze.”

 

Podziel się i udostępnij na:  
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Blogger.com
  • Twitter
  • Śledzik
Ten wpis został opublikowany w kategorii Filmy rysunkowe, Powołanie, rozeznawanie, Różne bajki i filmy religijne dla dzieci i młodzieży, Wiara, życie i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Zgodnie z polityką prywatności - wypełnione dane będą przechowywane u nas na serwerze w systemie WordPress.