Różaniec mp3

Informacja

Reklamy pojawiające się przed materiałami wideo nie są zależne od twórców www.swiatlopana.com i nie jesteśmy w stanie ich wyłączyć.
Reklamy umieszczają Wrzuta.pl, Youtube.com i inne serwisy skąd pobierane są materiały.

Różaniec – przyłączysz się ?

 
 

Różaniec tajemnice radosne

1. Zwiastowanie Maryi Pannie

2. Nawiedzenie św. Elżbiety

3. Narodzenie Pana Jezusa

4. Ofiarowanie Pana Jezusa w świątyni

5. Odnalezienie Pana Jezusa w świątyni

 
=> Pobierz mp3 <=
 
 

 
 

obrazek => Rozważania różańcowe na podstawie Pieśni nad pieśniami – W niniejszym modlitewniku do każdej tajemnicy różańcowej dobrany jest odpowiadający jej treści fragment Pieśni nad pieśniami rozwinięty w oryginalnym rozważaniu różańcowym. Skąd pomysł, by wykorzystać tekst Pieśni nad pieśniami do rozważań różańcowych? …

 

Różaniec tajemnice światła

1. Chrzest Pana Jezusa w Jordanie
2. Cud na weselu w Kanie Galilejskiej
3. Głoszenie Królestwa Bożego i wzywanie do nawrócenia
4. Przemienienie Pańskie na górze Tabor
5. Ustanowienie Eucharystii

 

=> Pobierz mp3 <=
 
 

 

obrazek => Rozważania różańcowe – Oprac. Ewa Hanter Jednym z elementów modlitwy różańcowej jest medytacja tajemnic. Głębia zawartych w nich treści jest praktycznie niewyczerpana, ponieważ obejmują one syntezę Bożego planu zbawienia. A jednak często zdarza się, że natrafiamy na niebezpieczeństwo rozważania ciągle tych samych myśli. Książeczka ta ma nam dopomóc w walce z rutyną, podsuwając fragmenty pięknych tekstów wybranych ze skarbca Kościoła. Oprócz Biblii i Katechizmu znajdziemy w niej komentarze ojców Kościoła, wypowiedzi papieży i świętych…..

 

Różaniec tajemnice bolesne

1. Modlitwa Pana Jezusa w Ogrójcu
2. Biczowanie Pana Jezusa
3. Cierniem ukoronowanie
4. Droga krzyżowa
5. Ukrzyżowanie i śmierć Jezusa

 
=> Pobierz mp3 <=

 
 

  

obrazek => Różaniec ze świętą Siostrą Faustyną -Praca zbiorowa – Rozmyślania nad tajemnicami różańcowymi, uzupełnione o tajemnice Światła, opracowane w oparciu o teksty Pisma Świętego i „Dzienniczka” św. Siostry Faustyny….

 

Różaniec tajemnice chwalebne

1. Zmartwychwstanie Pana Jezusa
2. Wniebowstąpienie Pana Jezusa
3. Zesłanie Ducha Świętego
4. Wniebowzięcie Matki Bożej
5. Ukoronowanie Matki Bożej

 

 => Pobierz mp3 <=
 
 

 

obrazek => Życie jak Różaniec. Rozważania -ks. Jan Twardowski Książka „Życie jak Różaniec” przynosi rozważania różańcowe, wybrane z homilii z lat 1962-1998. Są to niepublikowane dotąd ich fragmenty, wzbogacone o dwa wiersze, z lat 1946 i 2006, podkreślające znaczenie modlitwy różańcowej w życiu Jana Twardowskiego, kapłana i poety…

 

 
 
Jak odmawiać różaniec:
 

 

Podziel się i udostępnij na:  
 • Facebook
 • Google Bookmarks
 • Blogger.com
 • Twitter
 • Śledzik
Ten wpis został opublikowany w kategorii RÓŻANIEC i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

12 odpowiedzi na „Różaniec mp3

 1. Zofia pisze:

  Czy w ogole sa jakies nagrania rozanca z glosem kobiety jako osoby prowadzacej, np. jakiejs siostry zakonnej? Przekopalam internet , youtube i nic! Wszedzie prowadzacymi sa mezczyzni, a przeciez te modlitwe najczesciej odmawiaja kobiety.
  Jezeli ktos zna takie nagranie, poprosze o link.

 2. karina pisze:

  Proponowala bym poprosić o pomoc Ducha Świętego jest wspaniały tak jak Bóg bo w kacu są jednością w trzech osobach.W necie jest dużo modlitw i jeszcze bym dodała że czeba rozważać każdą tajemnicę np.dzwiganie krzyża to wyobrazić sobie daną sytulacje

 3. Krzysiek, Wlkp pisze:

  Bardzo potrzebna ,wspierająca Modlitwa,dla grzesznych dusz, w chwilach kuszenia przez szatana,po grzechach,,itd.
  Krzysiek. Trzcianka. Wlkp

 4. Wojtek pisze:

  Dzieki tym nagraniom odmawiam różaniec, a mianowicie Nowennę Pompejanską, i przychodzą chwile zwątpienia , niemoc i brak sily na modlitwy i co robie? Odpalam nagrania i modle się razem z prowadzącym,zgralem sobie to na mp3 i mam tez w kompie i telefonie , także zawsze mam pod reka różaniec i odmawiam go w każdej wolnej chwili sam lub z pomocą techniki.Te nagrania to swietny pomysl,zlozylem sobie caly różaniec spakowałem w paczke rar.i sle po znajomych.
  Pozdrawiam goraco z Panem Bogiem.

 5. Nawrócony pisze:

  Olu… Wlasnie ogladalem…jak sie modlić
  Tyle mam przed sobą ale sie ciesze
  Tyle rzeczy nie wiem…
  Mam głód informacji i moze za duzo ..
  Bo w głowie mały Bałagan … Ale poproszę Boga o pomoc
  I wiem ,ze pomoże …tak jak dzisiaj
  Przeciez przez Ciebie mi pomga …
  Dziekuje
  Napisałem jak dziecku… Bo jestem jak dziecko
  Zaczynam moj Nowy Elementarz …
  Od pierwszych literek…
  Dlatego … Poprosiłem o pomoc …
  Z Panem Bogiem

 6. Ola pisze:

  Koronka jest omówiona tutaj: http://swiatlopana.com/8205/koronka-do-milosierdzia-bozego-mowiona/
  Tylko modlitwa to nie jest tylko odmawianie danych tekstów modlitwy, bo modlitwa jest ROZMOWĄ z Bogiem
  Posłuchaj sobie koniecznie, tej krótkiej nauki o modlitwie, bardzo wiele wyjaśnia jak się modlić: http://swiatlopana.com/8171/szkola-modlitwy-dla-poczatkujacych/

  Wkleję jeszcze tekst z Katechizmu o modlitwie:
  ” „Modlitwa – jak naucza za św. Janem Damasceńskim Katechizm Kościoła Katolickiego – jest wzniesieniem duszy do Boga lub prośbą skierowaną do Niego o stosowne dobra” (KKK 2559). Święta Teresa od Dzieciątka Jezus mówi o modlitwie, że jest ona: „wzniesieniem serca, prostym spojrzeniem ku Niebu, okrzykiem wdzięczności i miłości zarówno w cierpieniu, jak i radości”, Katechizm zaś najbardziej ogólnie mówi, że modlitwa polega na „żywym i osobistym związku z Bogiem żywym i prawdziwym” (KKK 2558). Modlitwa chrześcijańska polega więc na naszej osobowej relacji z Bogiem Ojcem, Synem – Jezusem Chrystusem i Duchem Świętym, który wzbudza w nas pragnienie spotkania z Nim (por. KomKKK 534).

  Może nam się wydawać, to my jesteśmy „darczyńcami” gdy się modlimy, bo ofiarowujemy Bogu swój czas i wysiłek, tymczasem – jak mówi Katechizm – modlitwa jest darem Boga dla nas, jest odpowiedzią na inicjatywę i pragnienie Boga. „Modlitwa – czy zdajemy sobie z tego sprawę czy nie – jest spotkaniem Bożego i naszego pragnienia. Bóg pragnie, abyśmy Go pragnęli” (KKK 2560). Również „nasza modlitwa błagalna jest – w sposób paradoksalny – odpowiedzią. Jest odpowiedzią na skargę Boga żywego: Opuścili Mnie, źródło żywej wody, żeby wykopać sobie cysterny popękane (Jr 2,13). Modlitwa jest odpowiedzią wiary na darmową obietnicę zbawienia, odpowiedzią miłości na pragnienie Jedynego Syna” (KKK 2561).

  Znamy wiele gestów modlitewnych i słów, które pomagają nam wyrazić to, o czym rozmawiamy z Bogiem. Jednak „niezależnie od tego, jaki byłby język modlitwy (gesty, słowa), zawsze modli się cały człowiek. Aby jednak określić miejsce, z którego wypływa modlitwa, Pismo święte mówi niekiedy o duszy lub o duchu, najczęściej zaś o sercu (ponad tysiąc razy). Modli się serce. Jeśli jest ono daleko od Boga, modlitwa pozostaje pusta” (KKK 2562). To nasze serce „jest miejscem spotkania, albowiem nasze życie, ukształtowane na obraz Boży, ma charakter relacyjny: serce jest miejscem przymierza” (KKK 2563). Dlatego też Katechizm mówi, że „modlitwa chrześcijańska jest związkiem przymierza między Bogiem i człowiekiem w Chrystusie” (KKK 2564).

  Modlitwa łączy nas z Bogiem tak ściśle, że Katechizm mówi, że „życie modlitwy polega (…) na stałym trwaniu w obecności trzykroć świętego Boga i w komunii z Nim”, a nawet, że „modlitwa jest o tyle chrześcijańska, o ile jest komunią z Chrystusem i rozszerza się w Kościele, który jest Jego Ciałem” (KKK 2565). Ponieważ to Bóg jest źródłem życia, dlatego też modlitwa, czyli zjednoczenie z Nim jest dla naszego serca tym, czym dla ciała jest oddech: podtrzymuje i ożywia nasze życie duchowe. „

 7. Nawrócony pisze:

  Olu..dziekuje … Troche zagubiony jestem ale szczęśliwy ,ze wysłuchano moja prośbę
  Trzymam różaniec w dłoni …
  Nie pamietam wszystkim modlitw.. .. Ale dzisiaj pomodle sie razem z „nagraniami”
  Tak mało wiem o modleniu sie …
  Od paru lat tylko rozmawiam z Bogiem … Na początku tylko prosiłem
  Teraz codziennie dziekuje i tez prosze
  Chce odmawiać codziennie koronkę …
  Pomozesz ?
  Poprowadzisz… ?
  Nawrócony

 8. Ola pisze:

  Włącz sobie te nagrania, które są we wpisie i módl się razem z prowadzącym który mówi krótkie wprowadzenie do danej tajemnicy, instrukcja też jest w formie rysunku.
  Modlitwę różańcową zaczynamy od krzy­żyka (przeżegnaj się) i Składu Apostolskiego („Wierzę w Boga…”).
  Na pierwszym ziarnie modli­my się Modlitwą Pańską („Ojcze nasz…”), następnie są trzy Pozdrowienia anielskie („Zdrowaś Maryjo…”) i („Chwała Ojcu…”). Są to modlitwy wstępne różańca.
  Następne przechodzimy do tzw. dziesiątek różańcowych. Każdą z nich rozpoczynamy krótkim rozważaniem, które wprowadza nas do kolejnej tajemnicy różańca. Każda dziesiątka to jedno „Ojcze nasz…”, a po­tem 10× „Zdrowaś Maryjo…” i jedno „Chwała Ojcu…”.
  Modląc się, przechodzimy przez kolejne dziesiątki. Rozważamy przy nich tajemnice różańca. (Są wypisane u góry we wspisie)
  Po każdej dziesiątce odmawiamy „Chwała Ojcu…”

  Skład Apostolski
  Wierzę w Boga, Ojca Wszechmogącego, Stworzyciela nieba i ziemi i w Jezusa Chrystusa, Syna Jego Jedynego, Pana naszego, który się począł z Ducha Świętego.Narodził się z Marii Panny, umęczon pod Ponckim Piłatem, ukrzyżowan, umarł i pogrzebion, zstąpił do piekieł, trzeciego dnia zmartwychwstał, wstąpił na niebiosa, siedzi po prawicy Boga, Ojca Wszechmogącego, stamtąd przyjdzie sądzić żywych i umarłych.Wierzę w Ducha Świętego, święty Kościół powszechny, Świętych obcowanie, grzechów odpuszczenie, ciała zmartwychwstanie, żywot wieczny. Amen

  Modlitwa Pańska (przed każdą dziesiątką)
  Ojcze nasz, któryś jest w niebie, święć się imię Twoje; przyjdź królestwo Twoje; bądź wola Twoja jako w niebie tak i na ziemi; chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj; i odpuść nam nasze winy, jako i my odpuszczamy naszym winowajcom; i nie wódź nas na pokuszenie; ale nas zbaw od złego. Amen.

  Pozdrowienie anielskie (dziesiątki różańca)
  Zdrowaś Maryjo, łaski pełna, Pan z Tobą, błogosławionaś Ty między niewiastami, i błogosławiony owoc żywota Twojego, Jezus.
  Święta Maryjo, Matko Boża, módl się za nami grzesznymi teraz i w godzinę śmierci naszej. Amen.

  Doksologia mała (po każdej dziesiątce)
  Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu, jak była na początku, teraz i zawsze, i na wieki wieków. Amen.

  Pomocne mogą być teksty rozważań poszczególnych tajemnic: http://swiatlopana.com/3071/rozwazania-rozancowe/

 9. nawrocony pisze:

  z glebokiej potrzeby serca chce odmawiac rozaniec…
  nigdy tego nie robilem… a wstydze sie spytac ksiedza jak sie nalezy modlic za pomoca rozanca
  moze ktos mi pomoze i poprowadzi jak dziecko

 10. Maria pisze:

  To cudownie, że propagujecie Różaniec – to wspaniała modlitwa! Podczas odmawiania różańca otrzymuję dużo cennych i potrzebnych mi w danej chwili świateł. Nieprzypadkowo Różaniec był ulubioną modlitwą Jana Pawła II i wielu wielkich świętych. Dziękuję Wam za rozważania w formie MP3 i te tekstowe. Niech Bóg Wam błogosławi a Królowa Różańca wyprasza wszystkie potrzebne łaski.
  Maria z Warszawy

 11. anka pisze:

  MARYJO –powierzam TOBIE Moją osobę –otocz mnie opieką ,żebym miała pracę

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zgodnie z polityką prywatności - wypełnione dane będą przechowywane u nas na serwerze w systemie WordPress.