Savoir vivre w pracy i w życiu codziennym

Informacja

Reklamy pojawiające się przed materiałami wideo nie są zależne od twórców www.swiatlopana.com i nie jesteśmy w stanie ich wyłączyć.
Reklamy umieszczają Wrzuta.pl, Youtube.com i inne serwisy skąd pobierane są materiały.

Savoir-vivre (fr. savoir – wiedzieć, vivre – żyć; „znajomość życia”) czyli ogłada, dobre maniery, bon-ton, konwenans towarzyski, znajomość obowiązujących zwyczajów, form towarzyskich i reguł grzeczności obowiązujących w danej grupie. Wyrażenie savoir-vivre pochodzi z języka francuskiego i jest złożeniem dwóch czasowników w formie bezokolicznika. Savoir znaczy wiedzieć, za to vivre znaczy po prostu żyć. Stąd savoir-vivre przetłumaczyć można jako sztuka życia. Wzięte razem, tworzą popularny splot słów, który można rozumieć jako: znajomość obyczajów i form towarzyskich, reguł grzeczności; umiejętność postępowania w życiu i radzenia sobie w różnych trudnych sytuacjach.
Zasady savoir-vivre’u dotyczą przede wszystkim kilku głównych dziedzin życia: nakrywania, podawania do stołu i jedzenia, wyglądu, prezencji (np. postawy, higieny) i właściwego ubioru, form towarzyskich (np. w miejscu pracy, w rodzinie, na przyjęciach), komunikacji (także telefonicznej i internetowej), zachowania się w szczególnych sytuacjach. Warto nadmienić, że savoir-vivre jest uwarunkowany kulturowo, a więc znacząco różni się od siebie w zależności od regionu świata. (z: pl.wikipedia.org)

 
Poniżej klika programów, w których na temat Savoir vivre wypowiadać się będzie Dorota Szcześniak-Kosiorek – doradca wizerunku i etykiety DSK Consulting
 

Podstawy etykiety biznesu – Savoir vivre – Odc 1


 

obrazek=> Savoir vivre. 250 problemów – Stanisław Krajski – Książka podejmuje 250 problemów z zakresu savoir vivre. Obejmuje jednak w istocie 500-700 szczegółowych wskazań etykiety. Odnosi się również, chcąc nie chcąc lub wprost i w sposób zamierzony do niektórych (przynajmniej kilkudziesięciu) ogólnych zasad savoir vivre, ukazując jak je stosować w określonych sytuacjach…

 

Profesjonalny wizerunek mężczyzn i kobiet – Savoir vivre – Odc 2

 

obrazek => Bon czy ton. Savoir-vivre dla dzieci – Grzegorz Kasdepke – Co to jest savoir-vivre? Mniej więcej to samo co bon ton, tylko że trudniej to się wymawia. No dobrze, a co to jest bon ton? Wiedza o tym, jak człowiek dobrze wychowany zachowuje się w różnych sytuacjach. Hm…, a kto to właściwie jest ten dobrze wychowany człowiek? Ktoś, kto nie zachowuje się jak małpa i kogo nie trzeba chować do szafy, gdy przychodzą goście. Czyli każdy, kto przeczyta tę książkę i czegoś się z niej nauczy!..

 

Autoprezentacja – Savoir vivre – Odc 3

 

obrazek => Etykieta biznesu – Roy A. Cook, Gwen O. Cook, Laura J. Yale – Co wypada robić, a czego nie w różnych sytuacjach biznesowych to problem dotyczący nie tylko początkujących menedżerów. Znajomość zasad etykiety biznesowej jest jednym z warunków koniecznych, żeby menedżer został uznany za profesjonalistę, osobę opanowaną i świadomą swojej wartości…

 

Biznes lunch – Savoir vivre – Odc 4


 

obrazek => Etyka – John C. Maxwell – WIELU LUDZI UWAŻA, ŻE ETYKA OGRANICZYŁABY ICH MOŻLIWOŚCI DZIAŁANIA, SZANSĘ NA SUKCES W BIZNESIE. A jak to dziś jest z tą etyką w biznesie?  Prowadzenie etycznego życia nie zawsze jest łatwe, ale wcale nie musi być skomplikowane. Książka świetnie pokazuje, jak postępowanie wedle moralnych zasad przyczynia się do wygranej wszystkich stron i wywiera korzystny wpływ na pracowników, klientów, inwestorów, a nawet na własny stan umysłu….

 

Nawiązywanie kontaktów – Savoir vivre – Odc 5

 

obrazek=> Zachowuj się! Oskar i Emilka uczą się dobrych manier – Christine Merz – Mówić: proszę, dziękuję, przepraszam… Nie przepychać się w kolejce, nie przerywać mówiącemu… Zasłaniać buzię, kiedy kichamy… Oskar i Emilka pomogą Wam odnaleźć się w każdej sytuacji! Przecież dobre maniery to pestka! Każdy chłopiec i dziewczynka bystra, wiedzą, czym jest kultura osobista..!

 

Telefon i poczta elektroniczna – Savoir vivre – Odc 6

 

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Konferencje dla Kobiet - video, Programy telewizyjne, Rekolekcje dla mężczyzn - video i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Zgodnie z polityką prywatności - wypełnione dane będą przechowywane u nas na serwerze w systemie WordPress.