Film „Odważni” – o roli mężczyzny jako ojca, męża i wojownika

Informacja

Reklamy pojawiające się przed materiałami wideo nie są zależne od twórców www.swiatlopana.com i nie jesteśmy w stanie ich wyłączyć.
Reklamy umieszczają Wrzuta.pl, Youtube.com i inne serwisy skąd pobierane są materiały.

Casting Crowns – Courageous (Odważni) PL

Wideoklip promujący film „Courageous” – „Odważni” – o roli mężczyzny jako ojca, męża i wojownika, który walczy o dobro swojej żony i dzieci. Film można kupić na DVD
 

Kolejne dzieło autorów filmu „Fireproof”

BĘDZIESZ PŁAKĆ, BĘDZISZ ŚMIAĆ SIĘ… UWIERZYSZ.

Jako oficerowie policji, Adam Mitchell, Nathan Hayes i ich partnerzy chętnie zmagają się z wszystkim najgorszym, co oferuje świat, jednak pod koniec każdego dnia stawiają czoła wyzwaniu, do którego tak naprawdę, żaden z nich nie był przygotowany – ojcostwu. W pracy dają z siebie wszystko, lecz szybko odkrywają, że tymczasem ich dzieci zaczynają się od nich coraz bardziej oddalać. Kiedy tragedia uderza blisko domu, cała czwórka pragnie odzyskać wiarę i nadzieję, i odnaleźć się w rolach mężów i ojców. Czy znajdą sposób, by ochronić najbliższych ich sercu?

Film można kupić np tutaj:

http://e-bluray.com.pl/odwazni-dvd.html

lub http://www.filmydvd.pl/x_C_I__P_40536424-40510001.html
lub w innych sklepach

 


 

KIBICUJ RODZINIE! Błaszczykowski, Pazura, Hołowczyc, Krosny, Ziemiec

 
Kibicuj Rodzinie – Nie oddawaj rodziny walkowerem. www.KibicujRodzinie.pl
 

kliknij => www.tato.net <= portal dla ojców, mężczyzn   => Spływy kajakowe ojca z synem, ojca z córką i spływy rodzinne. <=  
 

Aby posłuchać audycji radiowej do filmu kliknijTUTAJ i zapisz na dysk
 
 
posłuchaj też: Krzysztof Ziemiec w wywiadzie radia Wnet o tym co czyni faceta
 

 

Dołącz do ODWAŻNYCH

„Zapraszamy Was, do warsztatów ojcowskich. Przygotowaliśmy je w oparciu o film „Courageous” (Odważni) oraz zebrane teksty dotyczące wielu aspektów bycia ojcem takich jak: przebaczenie, odpowiedzialność, przekazywanie wiary, prawość, towarzyszenie dzieciom, wprowadzanie w dorosłość, męstwo, ochrona rodziny.
Kurs jest podzielony na 9 ZADAŃ DLA ODWAŻNYCH. W każdym zadaniu przygotowane zostały krótkie inspirujące teksty, pytania do rozważenia w kontekście swojego życia oraz krótkie modlitwy do własnej kontemplacji.”
 
Zapisz się na kurs: → kurs.kibicujrodzinie.pl ← kliknij
 
„A na dobry początek oddajmy głos autorom filmu Courageus. Ich cel jest naszym celem:
W filmie „Courageous” śledzimy historię czterech policjantów, z których każdy znajduje się na innym etapie ojcostwa i którzy starają się zrozumieć, na czym polega bycie dobrym ojcem. Mamy nadzieję, że dzięki temu filmowi kolejne pokolenie dzieci będzie mogło poznać miłość swojego ziemskiego ojca. A dzięki niej odkryje miłość Ojca, który jest w niebie. To jest przesłanie nadziei ofiarowanej nam w Jezusie Chrystusie. Pragniemy zwrócić serca ojców z powrotem ku ich dzieciom. I dlatego zrobiliśmy ten film.”
 
Nie oddawaj rodziny walkowerem, dołącz do ODWAŻNYCH

i zapisz się na internetowy kurs: → kurs.kibicujrodzinie.pl ← kliknij
 

 
 
Zobacz też wcześniejszy film o ratowaniu małżeństwa → „Ognioodporny” ←

i internetowy Kurs Komunikacji Małżeńskiej → kurs.randkamalzenska.pl
 
  

 
 

 
Niepokonani – Kuba Błaszczykowski – wywiad i świadectwo
 

 
Książki o ojcostwie:

obrazek=>Zawód: TATA – Krzysztof Pilch – Prezentowana książka podaje szereg praktycznych informacji. Stanowić może pomoc dla każdego ojca, nawet tego, który jest po prostu zabiegany i potrzebuje czegoś, co mógłby przeczytać „za jednym podejściem”. To swoiste kompendium najważniejszych elementów relacji między ojcem a dzieckiem….
obrazek=>Jak być dobrym ojcem? Biblijne podpowiedzi -Mieczysław Guzewicz -Wychowanie dzieci nigdy nie było rzeczą łatwą, lecz w obecnych czasach napotyka nieznane dotąd trudności. Autor, sam będąc ojcem i wychowawcą, w trosce o wychowanie młodzieży sięga do najlepszego źródła, jakim jest Biblia. Pokazuje czytelnikowi wartościowe postaci i mądre skutki ich wychowawczego działania. Książka dla rodziców i wychowawców…
obrazek => Warto być ojcem – Jacek Pulikowski „Najważniejsze, co może ojciec dać swoim dzieciom, to po prostu prawdziwie, mądrze, dojrzale, wiernie, wyłącznie i dozgonnie kochać ich matkę”. Fascynująca książka o roli męża i ojca w rodzinie…
obrazek => Kochaj mnie tato! Medytacje o ojcostwie – O. Józef Augustyn – Autor odwołując się do bogatego doświadczenia duszpasterskiego i psychologicznego, przekazuje wiele cennych uwag o relacjach ojca do dzieci, ze szczególnym uwzględnieniem relacji taty do syna. To ojciec bowiem jest zasadniczym punktem odniesienia dla męskiej tożsamości chłopców..
obrazek => Autorytet ojca w rodzinie -Ks. Stanisław Orzechowski – Ksiądz Stanisław Orzechowski – jeden z najbardziej popularnych duszpasterzy wrocławskich przekonywająco i dowcipnie mówi o trudnej we współczesnym świecie roli mężczyzny – męża i ojca….
obrazek => Wspólne odkrywanie świata dla ojców dzieci w wieku szkolnym -Ken Canfield -Dziewczynki i chłopcy w wieku szkolnym chcą poznawać, uczyć się i odkrywać. I robić to razem… z tatą. Przygotuj się na jedną z najwspanialszych przygód w swoim życiu. Odkryj wspólnie z dzieckiem świat, jakiego razem nie znaliście!…
obrazek=> Tata strongman -Sławomir Zatwardnicki – Inspirująca wizja odpowiedzialnego, silnego i angażującego się mocno w wychowanie ojca. Wspaniały przewodnik dla rodziców, dla których ważne są wartości chrześcijańskie. Autor, korzystając obficie z własnych doświadczeń rodzicielskich, formułuje szereg trafnych spostrzeżeń i sugestii, które przydatne mogą być nie tylko dla ojców, ale dla wszystkich rodziców, którym zależy na wychowaniu swoich dzieci na zdrowe, odpowiedzialne i potrafiące kochać osoby. Pokazuje też, jak w zwykłych zdarzeniach dnia codziennego dostrzec Bożą miłość i troskę….
obrazek => Rodzice w akcji. Jak przekazywać dzieciom wartości – Monika i Marcin Gajdowie – Jako rodzice każdego dnia zadajemy sobie wiele pytań związanych z wychowaniem dzieci. Zdarza się, że bezradnie rozkładamy ręce lub wychodzimy z siebie, żeby osiągnąć upragnioną przez nas reakcję naszej pociechy. Czy przypadkiem nie popełniliśmy gdzieś błędu?…

 

  

Podziel się i udostępnij na:  
 • Facebook
 • Google Bookmarks
 • Blogger.com
 • Twitter
 • Śledzik
Ten wpis został opublikowany w kategorii Filmy religijne, chrześcijańskie, Kryzys Małżeński, Ojcostwo, Rekolekcje dla małżeństw, narzeczonych, zakochanych, Rekolekcje dla mężczyzn - video, Relacje damsko-męskie, Ziemiec Krzysztof i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

2 odpowiedzi na „Film „Odważni” – o roli mężczyzny jako ojca, męża i wojownika

 1. Jędrzej pisze:

  Dzięki za ten film, choc trwa 2 godz. to obejrzy go cała moja rodzina!

 2. Rafał pisze:

  Super!!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *