Love Story – Talitha kum

Informacja

Reklamy pojawiające się przed materiałami wideo nie są zależne od twórców www.swiatlopana.com i nie jesteśmy w stanie ich wyłączyć.
Reklamy umieszczają Wrzuta.pl, Youtube.com i inne serwisy skąd pobierane są materiały.

„Zespół Love Story to eksperyment muzyczny pomyślany przez wielkie W. Z wielu obiektywnych względów przyprawiający o dreszcze. Dzięki autentyczności tzw. przekazu, historii o miłości zawartej w każdej z piosenek, najzwyczajniej w świecie piękny.

Początki „grajności” LS umiejscawia się gdzieś w okolicach lipca 2006 roku w Gródku n/Dunajcem (Strefa Chwały). Tam, na poziomie serca (wtedy jeszcze nastoletniej) Magdaleny Frączek, zrodziło się pragnienie założenia zespołu, którego domeną miał być dobry tekst o miłości.

I tak, w okolicach Walentynek 2007 roku, rozbrzmiał pierwszy koncert. Zdaniem doświadczonych akustyków nagłaśniających ten wieczór, był to „najczystszy koncert w ich karierze dźwiękowej”… Parę miesięcy później koncert przerodził się w płytę pod prostolinijnym, acz treściwym tytułem: Love Story: Live, będącą zapisem świadectwa młodych ludzi na temat tego, co oficjalnie nazywamy pociągiem do czystości przedmałżeńskiej. W koncercie udział wzięli: Magdalena Frączek (voc), Anna Humeniuk (voc), Danuta Staniek (voc), Joanna Frączek (skrzpce), Maria Teper (flet poprzeczny), Anna Radecka (gitara akustyczna), Małgorzata Wojtek (djembe), Tobiasz Miensopust (gitara akustyczna), Ignacy Frączek (giatara elektryczna), Kuba Michalak (gitara basowa), Adam Kretek (perkusja, saksofon), Sebastian Nawrot (piano) oraz ks. Adam Rogalski (słowo wstępu), Janina i Ryszard Frączek (świadectwo), Karina Dzierżanowska (świadectwo), Marzena Kulak (świadectwo).

Przez następne 2 lata zespół działał i koncertował, odznaczając się nade wszystko młodzieńczym zapałem. Pojawił się na kilku branżowych festiwalach i (równolegle) w szkołach, poprawczakach, na ulicach. Przełom nastąpił pod koniec 2009 r., kiedy to w życiu zespołu niespodziewanie pojawił się Paweł Baranowski. Swoim mecenatem zainicjował nagrania pierwszej sudyjnej płyty zespołu. Produkcję muzyczną powierzył doświadczonemu, nieocenionemu Leszkowi Łuszczowi (Renata Przemyk, Julia Marcell, Maria Peszek, Robert Gawliński) z 07 STUDIO w Tarnowie. Tam też – w przerwie na studiowanie i zdawanie matur – na ul. Nowy Świat 3 powstał „Zaświat Muzyczny” nazwany później debiutancką płytą zespołu Love Story pt. Talitha kum. W nagraniach udział wzięli: Magdalena Frączek (voc, piano, teksty, muzyka), Anna Humeniuk (voc), Anna Grygiel (voc), Joanna Frączek (skrzypce), Ignacy Frączek (gitary), Rafał Hajduga (gitara basowa), Szymon Madej (perkusja).

Już kilka dni po wpuszczeniu krążka w tzw. obieg, został on okrzyknięty Debiutem Roku przez Listę Przebojów Muzyczne Dary Darka Ciszewskiego i Janusza „Yaniny” Iwańskiego. Płyta rozniosła (się) bardzo szybko, ku zdziwieniu i radości młodych twórców. Charyzmatyczne „Talitha kum” zebrało mnóstwo opinii, świadectw. Zespół zagrał ponad 50 koncertów w całej Polsce.” www.lstory.pl

 

Płytę możesz nabyćTUTAJ ← kliknij

 
Poniżej kilka piosenek:

 
„Talitha Khum”

 
Talitha kum tzn. mówię Ci wstań.

„Wobec zamieszania, płaczu i głośnego zawodzenia, wszedł i rzekł do nich: czemu robicie zgiełk i płaczecie? Dziecko nie umarło, tylko śpi. I wyśmiewali go Lecz On wziął tylko ojca, matkę dziecka oraz tych, którzy z nim byli, i wszedł tam, gdzie dziecko leżało. Ująwszy dziewczynkę za rękę, rzekł do niej: talitha kum, to znaczy: dziewczynko, mówię ci wstań. Dziewczynka natychmiast wstała i chodziła„. Ewangelia wg św. Marka

 
„Jestem kocham”

 
„Nie na darmo”

 
„Song of feat. Sławek Ramian”

 
„Czystość w czasach popkultury”

 
Wierność jest cudna

 
„Mayday”

 

obrazek => Chcę być szczęśliwa. Tylko dla dziewcząt – Beata Mądra, Marcin Mądry– Książka adresowana do nastolatek. Napisana prostym i przystępnym językiem, przybliża trudny temat czystości przedmałżeńskiej. Bez moralizowania i owijania w bawełnę odpowiada na pytania…

obrazek
=> Mogę zwyciężyć. Tylko dla chłopców – Beata Mądra, Marcin Mądry– Książka adresowana do nastolatków. Napisana prostym i przystępnym językiem, przybliża trudny temat czystości przedmałżeńskiej…

 

Podziel się i udostępnij na:  
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Blogger.com
  • Twitter
  • Śledzik
Ten wpis został opublikowany w kategorii Filmiki ewangelizacyjne, Miłość, czystość, RCS, Muzyka religijna i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *