Rybacy ludzi – Fishers of Men – film

Informacja

Reklamy pojawiające się przed materiałami wideo nie są zależne od twórców www.swiatlopana.com i nie jesteśmy w stanie ich wyłączyć.
Reklamy umieszczają Wrzuta.pl, Youtube.com i inne serwisy skąd pobierane są materiały.

Rybacy ludzi – cz. 1


 

Rybacy ludzi – cz. 2


 
Film przedstawia prawdziwy sens kapłaństwa Chrystusowego, jego autentyczne oblicze…
 

MODLITWA ZA KOŚCIÓŁ I KAPŁANÓW: (Dz.s.F.1052)
 
„O Jezu mój, proszę Cię za Kościół cały, udziel mu miłości i światła Ducha swego, daj moc słowom kapłańskim,
aby serca zatwardziałe kruszyły się i wróciły do Ciebie, Panie.

Panie, daj nam świętych kapłanów, Ty sam ich utrzymuj w świętości. O Boski i Najwyższy Kapłanie, niech moc miłosierdzia Twego towarzyszy im wszędzie i chroni ich od zasadzek i sideł diabelskich, które ustawicznie zastawia na dusze kapłana.
Niechaj moc miłosierdzia Twego, o Panie, kruszy i wniwecz obraca wszystko to, co by mogło przyćmić świętość kapłana
– bo Ty wszystko możesz.”
 
Krąg Miłosierdzia, powstały w kwietniu 2006 roku, który wypełnia to pragnienie św. Faustyny jest formą duchowej przynależności i uczestnictwa w charyzmacie Wspólnoty Sióstr Służebnic Bożego Miłosierdzia w Rybnie dla tych wszystkich, kapłanów, zakonników i zakonnic należących do innych Zgromadzeń czy Instytutów Życia Konsekrowanego, a także ludzi świeckich, których Bóg powołuje do życia tym charyzmatem. Nie jest on bowiem sprzeczny z regułami żadnego Zgromadzenia lub Zakonu ani w konflikcie ze stylem życia kapłanów diecezjalnych czy katolików świeckich, ale jest szczególnym darem Boga na nasze czasy i w przedziwny sposób łączy w sobie wszystkie inne dary i charyzmaty Kościoła.
 
Jedynymi wymogami przynależności do tej Wspólnoty są:
– codzienna Koronka do Bożego Miłosierdzia;
– modlitwa za Kościół i kapłanów (Dz.s.F. 1052);
– przynajmniej jeden uczynek miłosierdzia dziennie;
– świadectwo życia dawane Jezusowi w miejscu, na którym postawił swoim powołaniem, wierność swojej drodze życia;
-błogosławieństwo kapłańskie udzielane i rozszerzane na cały świat
(wymóg dla kapłanów).
 
Istotą tego charyzmatu jest całkowita ufność Jezusowi – zawierzenie Bożemu miłosierdziu i postawa miłosierdzia, czyli nastawienie na odwzorowanie w swoim życiu pragnienia i wysiłku Jezusa zmierzającego do doprowadzenia każdego człowieka do dojrzałości i wiecznego zbawienia

Zobacz więcej tutaj:   http://misericordiadei.eu/pag.04.html
 

 

obrazek => Ja was wybrałem (J 15, 16). Rozważania na rekolekcje kapłańskie -Ks. Jerzy Misiurek – Podczas Ostatniej Wieczerzy Chrystus wypowiedział do swoich uczniów znamienne słowa:” Nie wyście Mnie wybrali, ale Ja was wybrałem i przeznaczyłem was na to, abyście szli i owoc przynosili, i by owoc wasz trwał” (J 15:16)….
obrazek=> Jak ogień, który pali -Amedeo Cencini – „Nie kto inny jak Duch Święty sprawia, że w ciągu tysiącleci coraz to nowi ludzie odkrywają zachwycające piękno trudnej drogi życia konsekrowanego. To On skłania ich do dawania pełnej odpowiedzi. To ON formuje dusze i serca powołanych, upodabniając ich do Chrystusa” (Vita consecrata, 19). I o tym jest ta książeczka….
obrazek => Sztuka bycia księdzem- o.Józef Augustyn SJ -Książka ta to swoisty podręcznik dla kapłańskiej formacji podstawowej i stałej. Ma służyć rozeznawaniu oraz samodzielnej, krytycznej i twórczej refleksji nad kapłańską postawą i posługą. Obejmuje sześć rozdziałów i ponad siedemdziesiąt artykułów różnych autorów. Zamieszczone teksty dotyczą tożsamości kapłańskiej, życia duchowego i modlitwy, duchowości i psychologii, duszpasterstwa oraz formacji do kapłaństwa. Ostatni, szósty rozdział, zawiera kilkanaście świadectw…
obrazek=> Kapłan – świadek miłości -ks. Marek Dziewiecki -m.in. – Poznasz zadania i wyzwania, jakie stoją przed współczesnymi księżmi; -Odkryjesz, czym jest prawdziwe powołanie do kapłaństwa i jak je rozpoznawać w swoim życiu; -Dowiesz się, dlaczego celibat jest tak istotną częścią posługi kapłańskiej….
obrazek => Duchowość kapłana. Katechezy o formacji -Jan Paweł II – Ta niewielka książka zawiera zbiór katechez Jana Pawła II dotyczących duchowości oraz formacji kapłańskiej. W niewielu krótkich, przejrzystych i mocnych zdaniach opisane w niej zostały najistotniejsze cechy, jakimi odznaczać powinien się kapłan – zwłaszcza kapłan naszych czasów….

 
  

Ten wpis został opublikowany w kategorii Filmiki ewangelizacyjne, Filmy religijne, chrześcijańskie, Kapłaństwo, Powołanie, rozeznawanie i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Zgodnie z polityką prywatności - wypełnione dane będą przechowywane u nas na serwerze w systemie WordPress.