ks.John Bashobora – Rekolekcje – Lądek Zdrój

Informacja

Reklamy pojawiające się przed materiałami wideo nie są zależne od twórców www.swiatlopana.com i nie jesteśmy w stanie ich wyłączyć.
Reklamy umieszczają Wrzuta.pl, Youtube.com i inne serwisy skąd pobierane są materiały.

ks.John Bashobora – Rekolekcje – Lądek Zdrój (playlista – 8 filmów)

  Ks. dr John Baptist Bashobora jest kapłanem Diecezji Mbarara (zachodnia Uganda).
Pełni w tej diecezji m.in. funkcję diecezjalnego koordynatora Katolickiej Odnowy Charyzmatycznej.
W szóstym roku życia poczuł powołanie do kapłaństwa, a w kapłaństwie do służby ubogim. Obecnie pod opieką Księdza John’a znajduje się ponad 4 tys. dzieci, osieroconych na skutek działań wojennych lub innych nieszczęść.
Jako siedemnastoletni młodzieniec został przyjęty do Katolickiej Odnowy Charyzmatycznej. Otrzymał wtedy dar uzdrawiania. W kapłańskim posługiwaniu widać
niezwykłe namaszczenie do przepowiadania Ewangelii z mocą tak, że towarzyszą temu znaki i cuda. Pan Bóg uwalnia wtedy wielu ludzi od złych duchów, dokonuje wielu uzdrowień; były także wskrzeszenia zmarłych.
Ksiądz John, jako sługa Ewangelii, pomaga ludziom przyjąć moc nowych narodzin w Duchu Świętym, aby w całej pełni ukształtował się w nich „charakter Jezusa Chrystusa”.
Szczególny moment w biografii Księdza John’a stanowi dzień jego święceń kapłańskich. Jako dwuletni chłopiec stracił ojca. Matki nie znał. Mieszkał u swojej ciotki, która podawała się za jego matkę.
W dniu święceń wielu ludzi przychodziło z kwiatami i składali życzenia. Na końcu podeszła ta kobieta, uklękła i powiedziała:
Teraz jesteś księdzem. Chcę ci powiedzieć, ze próbowałam cię zabić. Podałam ci truciznę. Nie udało się. I chcę cię prosić, abyś mi przebaczył”.
Ksiądz John przypomniał sobie, ze kiedy wyjezdzał na wakacje, ta kobieta dała mu mały pojemnik; kiedy zrobił nad nim znak krzyza, pojemnik rozleciał się na małe kawałki. Ksiądz John mówi o tym:
Musiałem jej przebaczyć. To było łatwe, próbowała
mnie zabić, nie zabiła, więc łatwiej było jej przebaczyć”.
Zaraz potem kobieta mówiła: „Proszę księdza, muszę coś jeszcze dodać. Kiedy byłeś mały, miałeś ze dwa lata, zabiłam twojego ojca. Otrułam go, bo w biznesie szło mu lepiej niz mojemu męzowi”.
Ksiądz John mówi o tej chwili: „Pomyślałem wtedy, ze przebaczę tej kobiecie, która zabiła mojego ojca. Powiedziałem jej:
«Zabiłaś mojego ojca? Przebaczam Ci
».
Czekał na mnie tort, byli ludzie którzy nauczyli się śpiewać dla mnie. Bóg przyszedł i mocno dotknął mnie poprzez to wydarzenie.On naprawdę mnie zapytał: «Czy Ty chcesz przebaczyć tej  kobiecie? » I to było naprawdę wejście w sekret Bożego Królestwa”.
Ksiądz John dodaje: „Wiele osób cierpi na rózne choroby, ponieważ nie chcą przebaczyć. Przebaczajcie wszystkim, tak jak Jezus, który powiedział: «Przebacz im, bo nie wiedzą, co czynią»”.
Gdy Ksiądz John otrzymywał święcenia kapłańskie, w jego kraju panowała wojna domowa. Była okropna bieda. Spotkał siedmioletnią dziewczynkę, która nie mogła się uczyć, bo rodzice zostali zabici a nikt nie mógł pokryć kosztów nauki. Ksiądz John postanowił jej pomóc. Potem trafił na pięcioro dzieci w podobnej sytuacji. Tez pomagał im w uzyskaniu wykształcenia. Jedno z nich ukończyło uniwersytet, ma pięcioro dzieci, pracuje jako biznes-woman. Drugie jest prawnikiem, trzecie lekarzem. Dzisiaj Ksiądz John ma ponad 4 tys. takich podopiecznych.
Obdarowany mocą Ducha Świętego w przepowiadaniu Ewangelii, Ksiądz John pielgrzymuje do wielu krajów na świecie. W Polsce był juz  wielokrotnie.
www.rekolekcje.bielsko.p

=> Jesteś obrazem Boga -O. John Baptist Bashobora -Teksty konferencji wygłoszonych przez znanego charyzmatyka o.Johna Bashoborę podczas rekolekcji w Polsce.

Ten wpis został opublikowany w kategorii o. Bashobora John i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Zgodnie z polityką prywatności - wypełnione dane będą przechowywane u nas na serwerze w systemie WordPress.