AUGUSTYN – film o św. Augustynie – oraz życiorys

Informacja

Reklamy pojawiające się przed materiałami wideo nie są zależne od twórców www.swiatlopana.com i nie jesteśmy w stanie ich wyłączyć.
Reklamy umieszczają Wrzuta.pl, Youtube.com i inne serwisy skąd pobierane są materiały.

AUGUSTYN


 

Niezwykła historia Aureliusza Augustyna z Hippony, łac. Aureliusa Augustinusa, w Kościele katolickim znanego jako święty Augustyn. Film ukazuje jego drogę do przyjęcia religii swojej matki – św. Moniki – i stawania się jednym z najważniejszych myślicieli chrześcijańskich.
 

Św. Augustyn cz. 1 – Adwokat diabła


 
Augustyn cz. 1 – Adwokat diabła
Tagasta, Afryka, 354 A.D. Tu przychodzi na świat i dorasta Augustyn, syn Moniki i Patriciusa. Młody Augustyn pragnie studiować prawo i zostać uczniem wielkiego oratora Macrobiusa. Udaje się więc do Kartaginy. Zatrzymuje się u Waleriusza, który przydziela mu pokój i służącą, Khalidę, która z czasem zostaje jego kochanką. Augustyn spełnia swoje młodzieńcze marzenie, stając się uznanym oratorem i prawnikiem. Na wieść o ciężkiej chorobie ojca, postanawia wrócić z Khalidą do Tagasty.
 

Św. Augustyn cz. 2 – Khalida


 
Augustyn cz. 2 – Khalida
Ku zaskoczeniu Augustyna, jego umierający ojciec przyjmuje chrzest. Spotkanie z rodzicami kończy się jednak kłótnią. Augustyn i Khalida zatrzymują się u przyjaciela, Romanianusa. Po pogrzebie ojca Augustyn pozostaje w Tagaście i przystaje do Manichejczyków. Z jego związku z Khalidą, rodzi się syn, Adeodatus. Augustyn jednak opuszcza rodzinę dla posady oratora dworskiego w Mediolanie. Jego zadaniem jest wygłoszenie mowy na część cesarza, będącej atakiem na biskupa Ambrożego.
 

Św. Augustyn cz. 3 – Usta Cezara


 
Augustyn cz. 3 – Usta Cezara
Do Mediolanu przyjeżdża matka Augustyna i Khalida z dzieckiem. Augustyn wraz z matka udaje się na spotkanie z biskupem Ambrożym, po czym atakuje go w swej przemowie. Przez przypadek Khalida słyszy rozmowę Augustyna z arystokratą, który proponuje mu małżeństwo ze swoja córką. Khalida opuszcza Augustyna, pozostawiając mu syna. Z rozkazu cesarza, Augustyn i Waleriusz mają zarekwirować bazylikę Ambrożego. Żołnierze cesarscy przeprowadzają krwawy atak na katolików. Augustyn ma wyrzuty sumienia, które są początkiem jego nawrócenia.
 

Św. Augustyn cz. 4 – Werdykt Ilariusza


 
Augustyn cz. 4 – Werdykt Ilariusza
 

Św. Augustyn cz. 5 – Państwo Boże


 
Augustyn cz. 5 – Państwo Boże
 
 


 

kliknij => Święty Augustyn, biskup i doktor Kościoła – życiorys – PDF (28 sierpnia i 24 kwietnia) <=
 
 

 

Św. Augustyn – niespokojne serce

 
 
„Wyznania” – Św. Augustyn„Najsłynniejsze, cieszące się niesłabnącym powodzeniem dzieło św. Augustyna, wznowienie w ozdobnej, luksusowej szacie graficznej. Po raz kolejny trafiają do rąk czytelnika Wyznania – poruszający opis poszukiwań prawdy o sobie, Bogu i świecie, opis drogi wewnętrznej, która doprowadziła autora od sceptycyzmu, poprzez manicheizm, aż do chrześcijaństwa…
 

Podziel się i udostępnij na:  
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Blogger.com
  • Twitter
  • Śledzik
Ten wpis został opublikowany w kategorii Filmy o świętych, ŚWIĘCI. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *