Program: Z wiarą – „ANTYKONCEPCJA” – ks. dr Jarosław Szymczak

Informacja

Reklamy pojawiające się przed materiałami wideo nie są zależne od twórców www.swiatlopana.com i nie jesteśmy w stanie ich wyłączyć.
Reklamy umieszczają Wrzuta.pl, Youtube.com i inne serwisy skąd pobierane są materiały.

Program: Z wiarą – „ANTYKONCEPCJA

 

W kolejnym odcinku programu „Z wiarą” przedstawiamy Państwu stanowisko Kościoła wobec antykoncepcji. Gościem był Ks. dr Jarosław Szymczak – ksiądz katolicki, przyjął święcenia kapłańskie w 1985 r. w Szczecinie. W 1994r. otrzymał tytuł doktora z teologii w zakresie teologii małżeństwa i rodziny na Wydziale Teologicznym ATK, na podstawie rozprawy: Nauka Jana Pawła II o urzeczywistnianiu się Kościoła w sakramencie małżeństwa. Od 1995 pełni funkcję adiunkta w Instytucie Studiów nad Rodziną UKSW w Łomiankach. Od wielu lat zajmuje się duszpasterstwem rodzin oraz formacją i kształceniem studentów w Instytucie Studiów nad Rodziną.
 

Inne odcinki programu „Z wiarą” => TUTAJ <= kliknij  

obrazek => Warto pomyśleć. O niektórych ważnych sprawach – Jacek Pulikowski -Wiele młodych osób, wchodzących w dorosłe życie, nie znajduje odpowiedzi na pytania o dojrzałą miłość, małżeństwo czy płodność. Jacek Pulikowski nie pozostawia ich bez odpowiedzi podejmując temat antykoncepcji, dopasowania seksualnego, erotomanii, aborcji, czystości małżeńskiej, ojcostwa…
obrazek => Być kobietą – Ingrid Trobisch – Kobiety nigdy się nie wyzwolą, próbując upodobnić się do mężczyzn. Inną, choć niełatwą drogą, mogą osiągnąć bardzo wiele. Kluczem do tego jest akceptacja naszej kobiecości, uświadomienie sobie, że jest ona czymś wyjątkowym i niepowtarzalnym….
obrazek=> O kobiecości -Jadwiga Pulikowska – Jadwiga Pulikowska, żona i matka trojga dzieci. Od wielu lat jest Diecezjalną Doradczynią Duszpasterstwa Rodzin oraz Nauczycielem Naturalnego Planowania Rodziny. W książce „O kobiecości” autorka pomaga przyjrzeć się własnej płciowości, by ją w pełni zaakceptować. Pokazuje, w jaki sposób można się „realizować”, nie zatracając nic z kobiecości….
obrazek=> Sztuka naturalnego planowania rodziny. Kurs podstawowy -Praca zbiorowa – Nowa wersja najpopularniejszego w Polsce podręcznika do nauki naturalnych metod planowania rodziny. Ma nowoczesną i przystępną formę, dzięki czemu uczenie się z niej to prawdziwa przyjemność. Książka ta jest pomocnym narzędziem dla par bezskutecznie starających się o poczęcie, jak również pragnących je odłożyć. Prosty i skuteczny sposób nauki obserwacji i interpretacji objawów płodności według metody objawowo-termicznej….
obrazek => -Płodność. Powrót do źródeł -Małgorzata Zimoń, Marcin Zimoń (red.) -Tematy poruszone w tej publikacji związane są z płodnością, małżeństwem i rodziną. Głównym jej zadaniem jest ukazanie piękna płodności oraz korzyści płynących ze znajomości naturalnego jej rytmu.
Z drugiej strony książka ukazuje zło moralne i niebezpieczeństwa, które wynikają ze stosowania antykoncepcji oraz zgody na zapłodnienie pozaustrojowe – niebezpieczeństw dla zdrowia fizycznego, psychiki i więzi małżeńskiej. Książka niesie też nadzieję dla par uznanych za niepłodne, ukazując im skuteczną metodę leczenia, jaką jest naprotechnologia….

Podziel się i udostępnij na:  
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Blogger.com
  • Twitter
  • Śledzik
Ten wpis został opublikowany w kategorii ks. Szymczak Jarosław, NPR, antykoncepcja, Programy telewizyjne, Rekolekcje dla małżeństw, narzeczonych, zakochanych i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zgodnie z polityką prywatności - wypełnione dane będą przechowywane u nas na serwerze w systemie WordPress.