Rekolekcje adwentowe – Ks. prof. Wojciech Węgrzyniak (2021)

Informacja

Reklamy pojawiające się przed materiałami wideo nie są zależne od twórców www.swiatlopana.com i nie jesteśmy w stanie ich wyłączyć.
Reklamy umieszczają Wrzuta.pl, Youtube.com i inne serwisy skąd pobierane są materiały.

 
Ks. prof. Wojciech Węgrzyniak jest absolwentem Papieskiego Instytutu Biblijnego w Rzymie i Studium Biblicum Franciscanum w Jerozolimie, adiunktem w Katedrze Egzegezy Starego Testamentu na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie.
 

Rekolekcje adwentowe w Świątyni Opatrzności Bożej. Ks. prof. Wojciech Węgrzyniak – 12.12.2021

– Jesteśmy wspólnotą, którą łączy Bóg w różnorodności. (…) Kościół to jest szpital. Zbieramy w Kościele chorych po to, by ich uzdrowić. (…) W tym szpitalu nie ma sytuacji nieuleczalnych – mówił ks. prof. Wojciech Węgrzyniak w III Niedzielę Adwentu, rozpoczynając rekolekcje, które mają przygotować nas do owocnego przeżycia nadchodzących świąt Bożego Narodzenia.

 

Rekolekcje adwentowe w Świątyni Opatrzności Bożej. Ks. prof. Wojciech Węgrzyniak – 13.12.2021


– Bóg jest wolnością. Bóg jest miłością – mówił podczas drugiego dnia rekolekcji adwentowych w Świątyni Opatrzności Bożej ks. prof. Wojciech Węgrzyniak. – My z natury chcemy wolności. Ale też chcemy praw rozumnych. (…) Wolność wymaga dojrzałości. (…) Idziemy w kierunku totalitaryzmu ogólnoświatowego, w tym znaczeniu, że nigdy człowiek nie był tak wolny w historii jak teraz – w sensie możliwości. Ale z drugiej strony nigdy nie byliśmy zniewoleni tak wieloma przepisami, tak wieloma podatkami, tak wieloma ograniczeniami, jak jesteśmy dziś. I z każdym rokiem nie ubywa tych praw, tylko przybywa.
Świat z każdym rokiem staje się Egiptem, a nie ziemią obiecaną. Więc tam, gdzie można – czy to w domu, czy w środowisku pracy – tam, gdzie można, trzeba zostawić całkowitą wolność, na ile to jest możliwe. Zostawić, zostawić wolność.
 

Rekolekcje adwentowe w Świątyni Opatrzności Bożej. Ks. prof. Wojciech Węgrzyniak – 14.12.2021


– Cały świat stoi na prawdzie. (…) Dlaczego zatem ludzie nie chcą prawdy? Dlaczego się jej boimy? – pytał podczas dzisiejszych rekolekcji ks. prof. Wojciech Węgrzyniak.

W słowie ks. Węgrzyniaka usłyszymy o kłamstwie, fikcji, nieszczerości, manipulacji, przekonaniach zamienionych w uprzedzenia i innych bliskich nam zjawiskach niszczących prawdę. O konieczności jej nieustannego poszukiwania, sceptycyzmie, krytycyzmie i samokrytycyzmie, zaufaniu i nieufności.
 
 
 

obrazek=> Bóg wskrzesza miłosierdziem -Ks Krzysztof Kralka – Jeżeli chcesz, aby Jezus przemienił twoje życie, jeżeli chcesz, by dotknęło cię dzisiaj Jego miłosierdzie, otwórz się na tę nowość, stań się nowym naczyniem. /fragment/ Niezgłębiona tajemnica Bożego miłosierdzia stawia przed człowiekiem wiele pytań. Odpowiedzi na nie kry­ją się w Ewangelii. Ksiądz Krzysztof Kralka skupia się na najważniejszym przesłaniu Dobrej Nowiny – Bożym miłosierdziu, które kryje się w każdym słowie, geście, darze pochodzącym od Boga. To dowody bezgranicznej miłości, oddania i ufności w człowieka, nawet tego najbardziej grzesznego. Czy jesteś gotowy na czerpanie z pełni Bożej miłości i miłosierdzia?….>> zobacz więcej
obrazek=> Rachunek sumienia dla dorosłych świeckich  – Pytania pomocne w rachunku sumienia skupiają się wokół następujących drogowskazów: Przykazania miłości, Dekalogu, Pięciu warunków dobrej spowiedzi, Pięciu przykazań kościelnych oraz Siedmiu grzechów głównych. Wydany w kieszonkowym formacie, będzie doskonałą pomocą w przygotowaniu do sakramentu pojednania….>> zobacz więcej

 

obrazek=> Rachunek sumienia – Rachunek sumienia – Magda Anioł, Dorota Brewczyńska, s. Małgorzata Chmielewska, Arkadiusz Drozdek, Adrianna Tabor – Ludzie modlitwy, ludzie poszukujący i ludzie, którzy odnaleźli drogę życia dzielą się swoimi zamyśleniami nad spotkaniem z Bogiem w sumieniu. Rozważania oparte są o: dekalog, Osiem błogosławieństw, Hymn o miłości, wyznanie win Zgrzeszyłem myślą, mową, uczynkiem i zaniedbaniem, oraz o codzienność……>> zobacz więcej


Ten wpis został opublikowany w kategorii Adwentowe Rekolekcje, Katechezy dla dorosłych i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.