Bł. Carlo Acutis – Internetowy Misjonarz – Film i konferencja mamy Carla

Informacja

Reklamy pojawiające się przed materiałami wideo nie są zależne od twórców www.swiatlopana.com i nie jesteśmy w stanie ich wyłączyć.
Reklamy umieszczają Wrzuta.pl, Youtube.com i inne serwisy skąd pobierane są materiały.

 

Carlo Acutis Misjonarz

« Proszę Pani, Pani syn to szczególny chłopak ». Antonia Acutis, mama Carlo, słyszała to zdanie niezliczoną ilość razy. Ale dlaczego « szczególny » ? Czyżby Carlo miał jakąś cechę własną, coś specyficznego, co odróżniało go od innych ? Nie, tajemnica Carlo ma imię: nazywa się Jezus. Od dnia I Komunii Jezus staje się jego Przyjacielem przez duże P. Ostatecznie i na zawsze.
Carlo, jako pasjonat nowych technologii, jest jednym z pierwszych, którzy w pierwszych latach XXI wieku używają Internetu do głoszenia Ewangelii. Carlo to geek Jezusa, cyber-apostoł, którego papież Franciszek chce dać młodzieży jako wzór do naśladowania. Odszedłszy w wieku 15 lat w wyniku ostrej białaczki, Carlo Acutis, ten bardzo szczególny chłopak, został beatyfikowany w Asyżu 10 października 2020. (źródło https://youtu.be/kC7mSAVc5Mc)

=> NOWENNA DO BŁ. Carlo Acutis – PDF <=

 

Konferencja Antonii Acutis – mamy Carla Acutisa

 

CARLO ACUTIS – Beatyfikacja 15-letniego internauty – POLSKI LEKTOR


 

Różaniec i modlitwa z Carlo Acutisem


 

Modlitwa za wstawiennictwem bł. Carlo Acutisa

Boże, nasz Ojcze, dzięki Ci składamy za to, że dałeś nam Carlo, który dla młodych jest wzorem życia, a dla każdego – wezwaniem do miłowania.
Ty, czyniąc z Eucharystii „autostradę do nieba”, pozwoliłeś mu kochać Twojego Syna. Ty dałeś mu Maryję, Matkę najukochańszą, i przez Różaniec pozwoliłeś wyśpiewywać Jej czułość. Przyjmij jego modlitwę za nas.
Spójrz przede wszystkim na ubogich, których miłował i wspomagał, ofiaruj mi również za jego wstawiennictwem, łaskę o którą Cię proszę…
Wprowadzając Carlo do grona świętych Kościoła, daj nam pełnię radości; niech jego uśmiech będzie także dla nasz światłem na chwałę Twojego Imienia. Amen.

Ojcze nasz… Zdrowaś Maryjo… Chwała Ojcu…
 
obrazek=> Opowieści kornika. O tajemnicach Mszy Świętej -Emilia Litwinko – Posłuchaj razem z Dorotką, co tak niezwykłego wydarza się podczas Mszy Świętej, a na pewno, tak jak ona, przestaniesz narzekać na nudę w kościele i zapragniesz jak najczęściej uczestniczyć w tych cudownych tajemnicach, z jakimi tam się spotykamy….>> zobacz więcej

obrazek=> Eucharystia. Sakrament, który leczy -Jan Konior SJ – Autor szczególnie podkreśla, że głodu Eucharystii oraz pragnienia adoracji nikt i nic nie zastąpi, albowiem każde spotkanie z Jezusem w adoracji jest oryginalne i niepowtarzalne. …>> zobacz więcej

 obrazek=> Największy cud. Tajemnica Eucharystii… – Catalina Rivas – Ksiażka zawiera zapis wizji, której doświadczyła Catalina podczas Mszy Świętęj. Wówczas Jezus i Jego Matka objawili jej mistyczną rzeczywistość Eucharystii jako Najwiekszego Cudu, z jakim może spotkać się człowiek na tym świecie… Celebrans wypowiedział słowa Konsekracji. Był to człowiek o normalnej posturze, lecz nagle zaczął rosnąć, napełniać się światłem, nadprzyrodzonym światłem biało-złotego koloru, które go ogarniało i wzmagało się w miejscu twarzy, tak ze nie dało się już dostrzec jego rysów. Kiedy uniósł Hostie zobaczyłam, ze jego dłonie miały znamiona, z których wychodziło światło. To był Jezus!… To On, który Swoim Ciałem ogarniał ciało celebransa, jakby trzymał w miłosnym uścisku dłonie Arcybiskupa. W tej chwili Hostia zaczęła powiększać się w niesamowity sposób, a w niej cudowne Oblicze Jezusa, który patrzył na swój lud….….>> zobacz więcej
Ten wpis został opublikowany w kategorii EUCHARYSTIA, Ewangelizacja, Filmy o świętych, Katechezy, Rekolekcje dla młodzieży, Różne bajki i filmy religijne dla dzieci i młodzieży, Wiara, życie i oznaczony tagami , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Zgodnie z polityką prywatności - wypełnione dane będą przechowywane u nas na serwerze w systemie WordPress.