”O Lepszą Wieź Małżeńską” – dr Jacek Pulikowski

Informacja

Reklamy pojawiające się przed materiałami wideo nie są zależne od twórców www.swiatlopana.com i nie jesteśmy w stanie ich wyłączyć.
Reklamy umieszczają Wrzuta.pl, Youtube.com i inne serwisy skąd pobierane są materiały.

”O Lepszą Wieź Małżeńską” – dr Jacek Pulikowski

„O lepszą wieź małżeńską” – taki temat towarzyszył katechezie, którą wygłosił Jacek Pulikowski.Ilu ludzi, tyle definicji szczęścia. Jacek Pulikowski – publicysta, autor książek, wyjaśnił, że abyśmy mogli być w pełni szczęśliwi musimy rozwijać się jako ludzie, mieć relację z Bogiem i innymi ludźmi.Jacek Pulikowski od wielu lat pracuje w poradni małżeńskiej, dobrze zna problemy towarzyszące rodzinie. Powołując się na amerykańskie badania wyjaśnił, że w badanej grupie 50% par rozwodziło się, jeśli swojego małżeństwa nie opierało na relacji z Bogiem i dobrych wartościach. Dla trwałości małżeństwa i szczęścia małżonków bardzo istotne jest zachowanie czystości do ślubu.Nowością podczas II sezonu katechez jest tłumaczenie treści na język migowy.

 

Jacek Pulikowski w Radio Rodzina

Gość Radia Rodzina – wyjaśnił, że abyśmy mogli być w pełni szczęśliwi musimy rozwijać się jako ludzie, mieć relację z Bogiem i innymi ludźmi.Gościa zapytano także o przesłanie na Rok Miłosierdzia.Wystarczy jednak, że człowiek otworzy się na Boga i może zostać ogarniętym Jego Miłosierdziem – puentuje Jacek Pulikowski.

 
obrazek =>SZTUKA UWODZENIA WŁASNEJ ŻONY – Margaret Hardisty – Lektura obowiązkowa dla wszystkich mężczyzn, niezależnie od wieku. Dowcipna, praktyczna i naprawdę zmieniająca życie! Jak zrozumieć kobietę? Płacze, gdy jest szczęśliwa, milczy, gdy jest zła. Kobiety różnią się od mężczyzn nie tylko fizycznie i emocjonalnie, lecz także psychicznie – rozumują w inny sposób. To właśnie dlatego żony zachowują się tak, a nie inaczej….>> zobacz więcej

obrazek =>CZY WARTO SIĘ ŻENIĆ I ZA MĄŻ WYCHODZIĆ? – Jacek Pulikowski – Autor obalając stereotypy, demaskując pozory rzeczywistości, ukazuje wizję prawdziwego małżeństwa, które jest w zasięgu ręki dla tych, którzy zapragną je tworzyć…..>> zobacz więcej

obrazek=> Razem czy osobno? – Jacek Pulikowski – Znakomita książka poruszająca temat wspólnego zamieszkania przed ślubem par żyjących w tak zwanych „wolnych związkach”…

obrazek =>GRANICE W RANDKOWANIU – Henry Cloud, John Townsend – To bardzo mądra pozycja, która pomoże osobom wolnym właściwie pokierować swym życiem uczuciowym. Dzięki radom zawartym w tej książce ochronisz swoje serce i unikniesz niepotrzebnego cierpienia, a z drugiej strony – otworzysz się na odpowiednich ludzi, z którymi będziesz mógł zbudować piękną relację…..>> zobacz więcej

obrazek => MĘŻCZYZNA OD A DO Z – Jacek Pulikowski, Jadwiga Pulikowska – Każdy rozdział obejmuje hasła na określoną literę, od A do Z. Oczywiście hasła dobrane są tak, aby dokładnie scharakteryzować zarówno mężczyznę, jak i kobietę. Dowiesz się, jak na wybrane sprawy patrzysz Ty, a jak Twój mąż lub Twoja żona….

obrazek => KOBIETA OD A DO Z – Jacek Pulikowski -„Książka Kobieta od A do Z” to swoisty alfabet Jacka Pulikowskiego. Ale przede wszystkim to alfabet każdej kobiety. Trzeba go poznać, by lepiej poznać siebie. Dzięki tym książkom możesz dowiedzieć się więcej zarówno o sobie, jak i o płci przeciwnej. Dowiesz się, jak na wybrane sprawy patrzysz Ty, a jak Twój mąż lub Twoja żona….

obrazek =>5 JĘZYKÓW MIŁOŚCI – Gary Chapman – ”Książka, którą każda para powinna przeczytać. Pierwszy raz spotkałam się z tak dobrym poradnikiem dla małżeństw, w ogóle dla wszystkich par. Teoria 5 języków miłości jest odkryciem dla mnie i dla mojego (z reguły sceptycznie nastawionego do wszelkich poradników) męża. Dowiedzialam się, że to , że mój mąż nie spędza ze mną tyle czasu ile bym chciała nie oznacza, że jego uczucie wygasło. Jak coś się w naszej relacji psuje widzę dlaczego i wiem, jak temu zaradzić. Gorąco polecam!!” – opinia czytelnika..>> zobacz więcej

obrazek => Wartość współżycia małżeńskiego. O pielęgnowaniu sfery płciowości. -Jacek Pulikowski -Książka mówiąca o sprawach ważnych, czasami trudnych a dotyczących płciowości, współżycia małżeńskiego, płodności. Autor zwraca uwagę na różnice jakie są między kobietami a mężczyznami w podejściu do współżycia i jakie wynikają z tego trudności. Obala mity współczesnej kultury dotyczące seksu, a buduje prawidłowy obraz jaki sfera płciowa powinna mieć w życiu małżeńskim…

obrazek => O męskości nie tylko dla mężczyzn – Jacek Pulikowski -Autor nie owija w bawełnę, a jego język, mimo że dotyka spraw podstawowych, jest obrazowy, lekki i przepełniony humorem, tak nieodzownym w spojrzeniu na siebie….


obrazek
=> Miejsce płciowości w miłości- Jacek Pulikowski – Zapis wykładów skierowanych do młodych na temat płciowości, płodności, uczenia się budowania relacji miłości. Celem jest stworzenie kochającej się rodziny. Te ważne zadania nie są pozbawione problemów, pułapek zastawianych przez współczesną kulturę. …

obrazek => WARTO NAPRAWIĆ MAŁŻEŃSTWO – Jacek Pulikowski – Czytając tę książkę dowiesz się: jakie są przyczyny kryzysów małżeńskich; jak doceniać swojego małżonka; jak dobrze komunikować się w związku; dlaczego powstają konflikty z teściami; jak przeciwdziałać kryzysom małżeńskim… Warto naprawić małżeństwo, dlatego przeczytaj tę książkę i nie pozwól, by kryzys zniszczył Waszą relację!


obrazek
=> Warto pokochać teściową – Jacek Pulikowski -Dzięki lekturze tej książki będziesz miał szansę przemyśleć kwestie niebagatelne, swoje relacje z teściami. Jej autor, Jacek Pulikowski od lat pracuje w poradni rodzinnej i doskonale zna różnorodne problemy małżeństw, również takie, które wynikają z nieuporządkowanej relacji z rodzicami, żony czy męża. Dzięki temu masz pewność, że nie są to jedynie teorie naukowe, ale ta wiedza wynika z głębokiej praktyki i życia.

obrazek => Warto zadbać o te sprawy- Jacek Pulikowski – Jacek Pulikowski mówi, jaką postawę należy przyjąć, aby seks nas nie pokonał, lecz byśmy mogli wygrać dobre życie i szczęście w „tych sprawach”….


obrazek
=> Szczęście mężczyzny- Jacek Pulikowski – W książce „Szczęście mężczyzny” nie znajdziemy przepisu na to, jak zdobyć szczęście. Istnieje powiedzenie, że jest ono skutkiem dobrego życia. Jacek Pulikowski opowiada właśnie o tym, jakie decyzje i działania mogą sprawić, by mężczyzna dobrze żył. Autor stawia panom wysokie wymagania. Dar z siebie samego w miłości odpowiedzialnej i wiernej czyni człowieka w pełni sobą, a spełniony jest szczęśliwym….

obrazek =>WARTO ŻYĆ ZGODNIE Z NATURĄ – Jacek Pulikowski – „Polecam książkę każdemu kto ma jakieś wątpliwości co do naturalnych metod planowania rodziny….a także ludziom młodym oraz małżeństwom…Jacek Pulikowski doskonale pokazuje jak żyć aby naszą miłość i wrażliwość na drugą osobę pielęgnować i kształtować aby owocowała w naszych relacjach małżeńskich i rodzicielskich…polecam w 100%.” – opinia czytelnika…>> zobacz więcej

obrazek => Zakochanie… i co dalej?. Jacek Pulikowski -Książka ta jest pierwszym krokiem do szczęśliwego małżeństwa. Pomyśl o radosnym czasie zakochania, chodzenia ze sobą, narzeczeństwa i nie zmarnuj go! Wykorzystaj cenne wskazówki autora dla dobra twojego i przyszłego współmałżonka…

obrazek =>Krokodyl dla ukochanej… warto wspierać rozwój mężczyznyZnany z wielu publikacji dotyczących rodziny i rodzicielstwa autor, tym razem mówi o relacjach między kobietami a mężczyznami, pokazuje, że możemy się nawzajem wychowywać. Jest to wezwanie przede wszystkim do kobiet, aby czarem swej kobiecości, wyczuciem dobra i piękna pomagały mężczyznom odzyskać lub utrzymać ich męską godność.
obrazek =>Ewa czuje inaczej. Warto zadbać o uczucia„Ewa czuje inaczej”, jest to ciąg dalszy „Krokodyla dla ukochanej”. Z tamtej dowiedzieliśmy się, że warto wspierać rozwój mężczyzny stawiając mu wysokie wymagania, z tej natomiast wyciągniemy wniosek, że warto zadbać o uczucia.Kobieta i mężczyzna to stworzenia bardzo różniące się w odbiorze rzeczywistości. „Adam” nastawiony jest na działanie, „Ewa” wszystko przeżywa przez pryzmat swoich uczuć. Czy te dwie istoty mogą dojść do jedności? Tak, jeśli uwzględniają różnice w sposobie odczuwania świata i nauczą się komunikacji emocjonalnej.
Mówi się, że sercem mężczyzny jest rzeczywistość świata, światem kobiety jest rzeczywistość jej serca. Zatem, jeśli nie chcesz mojej zguby… Nie tylko krokodyla daj mi, luby, lecz zadbaj o nasze uczucia.
 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Miłość, czystość, RCS, Pulikowski Jacek, Rekolekcje dla małżeństw, narzeczonych, zakochanych, Relacje damsko-męskie i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Zgodnie z polityką prywatności - wypełnione dane będą przechowywane u nas na serwerze w systemie WordPress.