Pan Bóg kocha także tych, którzy mają skomplikowaną sytuację

Informacja

Reklamy pojawiające się przed materiałami wideo nie są zależne od twórców www.swiatlopana.com i nie jesteśmy w stanie ich wyłączyć.
Reklamy umieszczają Wrzuta.pl, Youtube.com i inne serwisy skąd pobierane są materiały.

 

Pan Bóg kocha także tych, którzy mają skomplikowaną sytuację
o. Dariusz Kantypowicz OP


 
Warszawski Kongres Małżeństw, Parafia pw. Ofiarowania Pańskiego w Warszawie
3-4 października 2015
 

obrazek=> NIKT WAS NIE ODRZUCA. List do małżonków w separacji, osób po rozwodzie lub nowym związku  – kard. Dionigi Tettamanzi – Książka ma charakter listu skierowanego do małżonków, których życie skłoniło do bycia w separacji, osób po rozwodzie lub w nowym związku niesakramentalnym. Autor, który jest kardynałem Mediolanu, w sposób przystępny analizuje wszystkie realia życia i powody, które doprowadziły do takiego stanu życia. Jednocześnie dodaje nadziei i proponuje podjęcie konkretnych zadań…..

obrazek => Rozmowy. Zdarzenia. Przełomy. Zapiski duszpasterza osób żyjących w związkach niesakramentalnych – ks. Mirosław Paciuszkiewicz SJ – Autor jest duszpasterzem osób żyjących w związkach niesakramentalnych i moderatorem stowarzyszenia „Przymierze rodzin”. Tytuł książki oddaje w pełni jej treść. Zapiski obejmują ostatnie trzy lata pracy duszpasterskiej ks. Paciuszkiewicza. Forma pamiętnika pozwala wejść czytelnikowi w bogaty świat kontaktów duszpasterza z ludźmi szukającymi swojego miejsca w Kościele. Książka opisuje życie i problemy konkretnych ludzi.…

obrazek=> Jestem po rozwodzie i co dalej… -Ks. Andrzej Cieślik – Czy rozwiedzeni mogą uczestniczyć we mszy świętej? Kiedy mogą przyjmować komunię świętą? Czy rozwodnik może być świadkiem chrztu? Kiedy można starać się o unieważnienie małżeństwa? Statystyki są zatrważające – co czwarte małżeństwo w Polsce się rozpada. Dla wielu ogromnym problemem jest brak możliwości uczestniczenia w życiu Kościoła i parafii. Czują się samotni, potępieni i nie wiedzą, do kogo udać się po pomoc…

obrazek=> RODZINA. SZCZĘŚCIE I DROGA KRZYŻOWA – Bp Jan Szkodoń -Bp Jan Szkodoń opisuje życie rodzinne, które toczy się zgodnie z cyklem roku liturgicznego. Święta, Adwent, Wielki Post powinny w nim znaleźć odzwierciedlenie. Te wyjątkowe okresy roku liturgicznego to czas na odnowienie relacji z Bogiem i najbliższymi. Ale nie mniej ważny jest czas zwykły, codzienność stanowiąca przecież większą część naszego życia. To w codzienności małżonkowie, rodzice i dzieci realizują swoje powołanie do świętości, wzrastają we wzajemnej miłości….

obrazek => Wy też jesteście w Kościele. Duszpasterstwo małżeństw niesakramentalnych – Mirosław Ostrowski OP -Praca Ojca Ostrowskiego przedstawia stanowisko Kościoła wobec osób decydujących się na życie w związkach niesakramentalnych…

obrazek=> Niesakramentalna miłość, wierność i uczciwość -Jerzy Grzybowski„Chciałbym, by ta książka pomogła stawać w prawdzie przed samym sobą wszystkim, którzy rozstali się ze swoimi współmałżonkami, którzy zawarli nowe związki, uważają, że są w porządku, ale i była pomocna dla tych, którzy pragną głębokiego, prawdziwego pojednania i doświadczenia miłosierdzia Bożego….”


obrazek
=> Drogi nadziei. Rekolekcje dla małżeństw niesakramentalnych – ks. Andrzej Cieślik – Książka odpowiada na zasadnicze pytania dotyczące stosunku Kościoła do małżeństw niesakramentalnych, wyjaśnia najbardziej istotne dla nich kwestie, proponuje interesujące lektury na ten temat. Pozycja składa się z trzech części: część pierwsza to rekolekcje dla małżeństw niesakramentalnych, druga – świadectwa, trzecia dotyczy miejsca tych małżeństw w Kościele i parafii….

obrazek=> Kościół Was kocha. Droga nadziei dla osób rozwiedzionych, żyjących w separacji i w drugim związku małżeńskim -bp Andre-Mutien Leonard – Rośnie liczba rodzin rozbitych i coraz częściej są w rodzinach dzieci z poprzednich związków małżonków. Duszpasterstwo osób, które doznały niepowodzenia w małżeństwie, stanowi dziś dla Kościoła ogromne wyzwanie. Pojawia się pytanie, jak pogodzić nauczanie o nierozerwalności związku małżeńskiego z otwartością na osoby rozwiedzione czy żyjące w separacji, a także na te, które zawarły ślub (cywilny) z kimś innym niż współmałżonek. Ks. biskup André-Mutien Léonard odważnie podejmuje ten temat…

Ten wpis został opublikowany w kategorii Małżeństwa i związki niesakramentalne, Rekolekcje dla małżeństw, narzeczonych, zakochanych i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Zgodnie z polityką prywatności - wypełnione dane będą przechowywane u nas na serwerze w systemie WordPress.