Ciebie w sobie strzec – modlitwa św. Teresy z Lisieux

Informacja

Reklamy pojawiające się przed materiałami wideo nie są zależne od twórców www.swiatlopana.com i nie jesteśmy w stanie ich wyłączyć.
Reklamy umieszczają Wrzuta.pl, Youtube.com i inne serwisy skąd pobierane są materiały.

„Ciebie w sobie strzec” Konferencja o modlitwie św. Teresy od Dzieciątka Jezus.
Biskup Lisieux, Guy Gaucher
„Dni z Teresą” Kraków 1995 r
 

Konferencja 1 – Chcę zauroczyć się Twym spojrzeniem


 
obrazek => Ufność czyni cuda według świętej Teresy z Lisieux – Tanguy Marie Pouliquen -Książka ta dodaje nadziei, proponując nam ponowne rozpatrzenie wydarzeń z naszej przeszłości i potraktowanie ich jako zaproszenia do ufności i miłości, nie zaś jako ciężaru, który musimy dźwigać aż do końca naszych dni. Książka ta pozwala nam wzrastać w nadziei, gdyż przypatrując się zranieniom św. Teresy z okresu jej dzieciństwa, możemy zrozumieć, że Bóg poprzez trudne doświadczenia prowadzi nas do siebie.…
 

Konf. 2 – Nie jestem orłem mam tylko oczy i serce orła


 
obrazek => Mała droga ufności Teresy z Lisieux -Jacques Philippe – Autor objaśnia również, na czym polega odkryta i przeżyta przez Teresę „całkiem nowa mała droga”, „droga ufności i miłości”, której nauczała nowicjuszki w Karmelu w Lisieux.…
 

W niebie zajmę się czynieniem dobra na ziemi pośmiertne życie Teresy

 
obrazek => Prosta droga do świętości. Śladem św. Teresy z Lisieux -Wilfrid Stinissen OCD – Człowiek psychicznie zraniony nie jest z góry skazany na nieudane życie. Teresa wybrała swoją przyszłość przez wolne i odpowiedzialne postanowienie. Wzięła odpowiedzialność za swój los. Nie pozwoliła, by powodowały nią impulsy i psychiczne niedomagania. Chciała coś uczynić ze swoim życiem i tę wolę obróciła w czyn. Świadomie otworzyła się na Boga i z tej miłosnej relacji czerpała siłę, by stawić czoła wszystkim destrukcyjnym skłonnościom własnej psychiki….
 

Ten wpis został opublikowany w kategorii KONFERENCJE O MODLITWIE, Rekolekcje o modlitwie, ŚWIĘCI i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Zgodnie z polityką prywatności - wypełnione dane będą przechowywane u nas na serwerze w systemie WordPress.