Program: Z wiarą – „ROZWÓD” – ks. Przemysław Kawecki

Informacja

Reklamy pojawiające się przed materiałami wideo nie są zależne od twórców www.swiatlopana.com i nie jesteśmy w stanie ich wyłączyć.
Reklamy umieszczają Wrzuta.pl, Youtube.com i inne serwisy skąd pobierane są materiały.

 Program: Z wiarą – „ROZWÓD


 

 

Rozwody i stwierdzenie nieważności ślubu kościelnego — temat aktualny, a nawet modny. O nieprzyjemnych rozprawach rozmawia Paulina Filipiak z księdzem Przemysławem Kaweckim. Dlaczego kosztują tyle bólu i pieniędzy…?
 

Inne odcinki programu „Z wiarą” => TUTAJ <= kliknij  

Małżeństwo na krawędzi. Jak ustrzec się zdrady i rozwodu – Mieczysław – Guzewicz – Warto mieć pod ręką, w swojej biblioteczce domowej, tę książkę Mieczysława Guzewicza, która – jak dobry przyjaciel – podpowie, co robić, gdy małżeństwo jest „na krawędzi”. Polecam ją dosłownie każdemu: małżonkom, narzeczonym, młodzieży, rodzicom, nauczycielom, katechetom, doradcom życia rodzinnego i duszpasterzom. Każdy, kto ją otworzy i zacznie czytać, przekona się, że o małżeńską jedność trzeba walczyć zawsze, a Bóg, którego ono jest ikoną, na pewno w tej walce wspomoże….
Jestem po rozwodzie i co dalej… – Ks. Andrzej Cieślik – z książki dowiesz się m.in.: Czy rozwiedzeni mogą uczestniczyć we mszy świętej? Kiedy mogą przyjmować komunię świętą? Czy rozwodnik może być świadkiem chrztu? Kiedy można starać się o unieważnienie małżeństwa?…
Małżeństwo, rozwód, związki niesakramentalne -Jacek Salij OP – Krótki poradnik omawiający zagadnienia takie jak:  Ślub kościelny z osobą niewierzącą,  Człowiek to nie ogórek,  Nieuzasadniona zazdrość o ukochaną osobę,  Wierność małżonkowi niewiernemu,  Czy człowiek ma prawo do szczęścia….

 


 

Każde małżeństwo jest do uratowania

=> Wspólnota Trudnych Małżeństw SYCHAR<= kliknij

Charyzmatem Wspólnoty Trudnych Małżeństw SYCHAR jest dążenie jej członków do uzdrowienia sakramentalnego małżeństwa, które przeżywa kryzys. Współpracując z Jezusem Chrystusem – Bogiem, w każdej sytuacji nawet, po ludzku patrząc, beznadziejnej możliwe jest odrodzenie małżeństwa. Dla Boga bowiem nie ma rzeczy niemożliwych. Prawda o mocy sakramentu oznacza, że nawet, jeśli małżonkowie nie potrafią ze sobą być i odchodzą w stan separacji, czyli oddzielnego mieszkania, to ich małżeństwo – Sakramentalne Przymierze małżonków z Bogiem – trwa nadal. Nadal są mężem i żoną, i jako tacy staną przed Bogiem. Sakrament małżeństwa jest darem Boga, który daje małżonkom siłę odtwarzania wspólnoty małżeńskiej właściwie w każdej sytuacji. Wspólnota Trudnych Małżeństw SYCHAR jest Wspólnotą Wiernej Miłości Małżeńskiej. Duszpasterzem wspólnoty jest ks. Jan Pałyga SAC.

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Kryzys Małżeński, ks. Kawecki Przemysław, Programy telewizyjne, Rekolekcje dla małżeństw, narzeczonych, zakochanych, Relacje damsko-męskie i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Zgodnie z polityką prywatności - wypełnione dane będą przechowywane u nas na serwerze w systemie WordPress.