św. Benedykt

Informacja

Reklamy pojawiające się przed materiałami wideo nie są zależne od twórców www.swiatlopana.com i nie jesteśmy w stanie ich wyłączyć.
Reklamy umieszczają Wrzuta.pl, Youtube.com i inne serwisy skąd pobierane są materiały.

Kryzys Europy, św. Benedykt – bp Grzegorz Ryś


 
obrazek =>  Św. Benedykt z Nursji – Św. Benedykt przez to, co zdziałał, a jeszcze bardziej dzięki swojej regule i legendzie o nim, wpłynął w największym stopniu na rozwój życia monastycznego w Kościele Zachodnim. Klasztory powstające w oparciu o jego wskazania stały się ważnymi ośrodkami kultury i rozpowszechniły jego ideały w całej Europie…..

 

o. Leon Knabit – Św. Benedykt i uniwersalizm jego nauki


 

obrazek => Walka duchowa według świętego Benedykta – O. Bernard Ducruet – Książeczka w sposób prosty i jasny przybliża nam zasady i środki walki duchowej według Reguły św. Benedykta. Ojciec Bernard Ducruet OSB przedstawia kluczowe informacje na temat walki duchowej, która jest drogą naszego wzrastania w miłości…

 

Święty Benedykt

obrazek => KOMENTARZ DO REGUŁY ŚW. BENEDYKTA – O. Włodzimierz Zatorski OSB – Mądrość Boża jest niezmienna. Zmieniają się jednak pokolenia mnichów. Reguła św. Benedykta, która niewątpliwie jest ujęciem nauki Chrystusowej w odniesieniu do mnichów, wymaga więc aktualizacji, aby była właściwie rozumiana także współcześnie. Niniejszy komentarz do Reguły stanowi właśnie jej aktualizację na dzień dzisiejszy…

 
Medalik Św. Benedykta modlitwa
 
obrazek => PODSTAWY DUCHOWOŚCI LIDERA, CZYLI CHARYZMAT PRZYWÓDZTWA WEDŁUG REGUŁY ŚW. BENEDYKTA – O. Włodzimierz Zatorski OSB  – „Książka, która otworzyła mi oczy na niektóre zagadnienia, przy zarządzaniu. Uważam że jest dobrą pozycją na początek jak i można do niej wracać gdyż zawiera główne wytyczne. Jest napisana w przystępny sposób i posiada podsumowania rozdziałów z pytaniami które pomagają utrwalić sobie wiedzę, a także jak wskazuje tytuł jest w niej odniesienie do duchowości” – opinia czytelnika…..

Ten wpis został opublikowany w kategorii bp. Grzegorz Ryś, Katechezy, Katechezy dla dorosłych, o. Knabit Leon, ŚWIĘCI, Wiara, życie i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Zgodnie z polityką prywatności - wypełnione dane będą przechowywane u nas na serwerze w systemie WordPress.