Reklamy pojawiające się przed materiałami wideo nie są zależne od twórców www.swiatlopana.com i nie jesteśmy w stanie ich wyłączyć. Reklamy umieszczają Wrzuta.pl, Youtube.com i inne serwisy skąd pobierane są materiały.
Kazanie wygłoszone przez o. Raniero Cantalamessa, OFMcap w czasie Liturgii Wielkiego Piątku
o. Raniero Cantalamessa – kapucyn, słynny kaznodzieja Domu Papieskiego. Urodził się w 1934 roku w Colli del Tronto we Włoszech. Wstąpił do Zakonu Braci Miejszych Kapucynów i w 1958 roku przyjął święcenia kapłańskie. Studiował teologię na uniwersytecie we Fryburgu Szwacjarskim (doktorat w 1962 roku) i literaturę klasyczną na Uniwersytecie Katolickim w Mediolanie (1966). Przez pewien czas wykładał na tymże uniwersytecie, a w latach 1975-1981 należał do Międzynarodowej Komisji Teologicznej. W 1980 roku został kaznodzieją Domu Papieskiego. Głosił tam rekolekcje adwentowe, wielkopostne, prowadził dni skupienia. Jest autorem dużej liczby publikacji, także tłumaczonej na język polski, m. in. Eros i agape. Dwa oblicza miłości – o. Raniero Cantalamessa, „Proroctwo i modlitwa”, „Tajemnica przemienienia”, „Kochać Kościół. Medytacje nad listem do Efezjan”, „Przesłanie Zmartwychwstania”.
W głoszonym słowie niejednokrotnie porusza sprawy ekumenizmu. Często zapraszany jest do wspólnot anglikańskich czy luterańskich. Teologia, którą głosi, odznacza się nieprzeciętną głębią i trafnością. Niejednokrotnie można odczuć, że to, co głosi, odkrywa najpierw na kolanach: na modlitwie i medytacji tajemnicy Boga żywego.
=> Tajemnica przemienienia -o. Raniero Cantalamessa -Książka ta w szczególny sposób ujmuje temat Przemienienia. Nie jako zwykłą opowieść ewangeliczną, lecz jako tajemnicę życia Chrystusa. Podstawowym celem tej książki jest pomoc w kontemplacji, ożywianie jej za pomocą objawienia biblijnego i głębokich intuicji Ojców Kościoła…
kliknij => Przesłanie Zmartwychwstania -Benedykt XVI, Raniero Cantalamessa, Alessandro Pronzato – W niniejszej publikacji o Zmartwychwstaniu Chrystusa, po mistrzowsku, rozważają mistrzowie duchowości przełomu wieków: papież Paweł VI, Benedykt XVI, Raniero Cantalamessa (były spowiednik papieża Jana Pawła II), czy w końcu Aleksander Pronzato…
kliknij => Moc krzyża. Medytacje watykańskie – Raniero Cantalamessa OFMCap-Pełne żarliwości, wypływające z głębokiej wiary rozważania misterium krzyża autorstwa kaznodziei Domu Papieskiego. Głosi on niesamowitą, przemieniającą moc Krzyża, prawdziwe doświadczenie, które musi spowodować absolutną rewolucję w naszym życiu – prywatnym i społecznym. I tylko dzięki niemu jesteśmy w stanie wejść w relację z Żywym Bogiem…..
kliknij => Proroctwo i modlitwa -Raniero Cantalamessa– Ojciec Raniero, dzięki dogłębnej znajomości Pisma Świętego i wielkiemu otwarciu na działanie i mądrość Ducha Świętego, staje się Jego niezwykłym pomocnikiem w prowadzeniu nas po drogach zmierzających do odkrycia najistotniejszych i najgłębszych wymiarów prawdziwie chrześcijańskiego życia, duchowości i praktyki. Duch prorocki od samego początku przenika przepowiadanie Kościoła i zawsze towarzyszy głoszeniu Chrystusa jako Pana i Zbawiciela – zbawienia, które dokonuje się w Nim tu i teraz. Dlatego właśnie jest on świadectwem o Jezusie złożonym wobec świata i człowieka każdego czasu i miejsca, stając się darem i powołaniem każdego wierzącego…
kliknij => Eros i agape. Dwa oblicza miłości – o. Raniero Cantalamessa -dąc śladami dwu encyklik Benedykta XVI poświęconych tematowi miłości (Deus caritas est i Caritas in veritate), za punkt wyjścia obrałem pierwsze źródło miłości, Boga, ażeby w ten sposób ukazać piękno chrześcijańskiego ideału, godzącego w sobie eros i agape oraz konieczność przenikania nim wszystkich ludzkich relacji….
kliknij=>Kochać Kościół. Medytacje nad listem do Efezjan – Raniero Cantalamessa -Chrystus umiłował Kościół. A Ty?” Jest to stwierdzenie, a zarazem pytanie, które stanowi przewodni motyw medytacji wygłoszonych w Domu Papieskim i tutaj zebranych w formie książki. Analizując metodą lectio divina List do Efezjan, o. Cantalamessa wprowadza nas w tajemnicę Kościoła, świętego i grzesznego zarazem. I uczy nas go kochać…
Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.